Florencja & Mediolan – Z pasji życia, z miłości do sztuki 5 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Florencja & Mediolan – Z pasji życia, z miłości do sztuki 5 dni

06 - 13 kwi 2024 (różne terminy)
od 3831 zł/os.

Dostępne terminy

Kwiecień 2024
06.04 – 13.04 (7 nocy)
20.04 – 27.04 (7 nocy)

Maj 2024
04.05 – 11.05 (7 nocy)
18.05 – 25.05 (7 nocy)

Czerwiec 2024
01.06 – 08.06 (7 nocy)
15.06 – 22.06 (7 nocy)
22.06 – 29.06 (7 nocy)

Lipiec 2024
06.07 – 13.07 (7 nocy)
20.07 – 27.07 (7 nocy)

Sierpień 2024
03.08 – 10.08 (7 nocy)
10.08 – 17.08 (7 nocy)
24.08 – 31.08 (7 nocy)

Wrzesień 2024
07.09 – 14.09 (7 nocy)
14.09 – 21.09 (7 nocy)
21.09 – 28.09 (7 nocy)
28.09 – 05.10 (7 nocy)

Październik 2024
05.10 – 12.10 (7 nocy)

Program

Wielcy artyści we Florencji: Leonardo, Michał Anioł, Rafaell • Belle Arte • Galeria Uffizi – najbogatsze Muzeum we Włoszech • Santa Maria Novella – perełka Renesansu • Św. Krzyż – włoski Panteon * Muzeum Katedralne – Pieta Michała Anioła • Cappella dei Magi – fantastyczne freski Benozzo Gonzoli w Pałacu Ricardi • Galeria Brerra – mediolańskie Uffizi

Galeria

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przylot do Bergamo, transfer do hotelu w ok. Florencji, czas wolny. Nocleg i obiadokolacja. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu, przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Kościoła św. Krzyża zwanym florenckim Panteonem. To tutaj są pochowani słynni florentyńczycy m.in. Michał Anioł Buonarotti czy Galileusz. W dalszej części programu Palazzo Vecchio – serce potęgi Florencji. W Palazzo, które zostało zaprojektowane przez Arnolfo di Cambio, będziemy podziwiać Izbę Pięciuset, która słynnie z niezrealizowanych fresków Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Przejazdy do centrum historycznego realizowane komunikacją miejską. Powrót do hotelu na nocleg i obiadokolacja. (Trasa ok. 35 km).

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Florencji, w programie: Santa Maria Novella, gdzie znajdują się freski Domenico Ghirlandaia i gdzie zaczynał swoją pracę Michał Anioł Buonarotti. W dalszej części zwiedzania Palazzo dei Medici z Capella dei Magi, w której będziemy mogli podziwiać kunszt Benozzo Gonzoli, a także wizyta w Kaplicach Medyceuszy, gdzie znajdują się nagrobki Medyceuszy, wyrzeźbione ręką Michała Anioła. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Kaplicy Brancacci, gdzie będziemy podziwiać fantastyczny fresk Masaccia. Czas wolny. Przejazdy do centrum historycznego realizowane komunikacją miejską. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejdziemy centrum historycznego miasta Florencji, gdzie będziemy zwiedzać: Muzeum Katedralne, gdzie m.in. poznamy historię powstania katedry Santa Maria del Fiore, jak również będziemy mogli podziwiać Pietę Michała Anioła. Następnie będziemy zwiedzać imponujące Baptysterium św. Jana Chrzciciela. Ostatnim punktem programu będzie wizyta w katedrze Santa Maria del Fiore. Czas wolny. Na zakończenie dnia proponujemy obiadokolację – menu toskańskie (płatna dodatkowo). Przejazdy do centrum historycznego realizowane komunikacją miejską. Po południu powrót do hotelu, nocleg. Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 5
Po śniadaniu, zwiedzanie najbogatszego muzeum we Włoszech, czyli Galerii Uffizi. W programie wizyta z przewodnikiem w muzeum, gdzie będzie możliwość podziwiać obrazy Wielkich Artystów m.in: Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Botticellego. Następnie czas wolny w muzeum na indywidualne podziwianie sztuki. Następnie spacer na Taras Widokowy, gdzie będziemy podziwiać fantastyczną panoramę Florencji. Przejazd do hotelu w okolicy Mediolanu na nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Mediolanu. W programie zwiedzania: spacer po dziedzińcach zamku Sforzów, wizyta muzeum zamkowym, gdzie m.in. zobaczymy ostatnie niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondandini. Kolejnym punktem programu będą wizyta w katedrze oraz Galeria Wiktora Emanuela, a dalej zobaczymy Plac La Scala oraz muzeum La Scali. Czas wolny na lunch. Po południu wizyta w kościele św. Satyra z iluzjonistycznym wnętrzem Bramantego oraz wizyta w dzielnicy mody. Wizyta w siedzibie Biblioteki Ambrozjańskiej, gdzie zwiedzimy muzeum sztuki posiadające jedne z najcenniejszych dzieł Michała Anioła oraz Leonarda da Vinci. Czas wolny. Przejazdy do centrum historycznego realizowane komunikacją miejską. Wieczorem obiadokolacja mediolańska (płatna dodatkowo). Powrót do hotelu na nocleg. Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu. (Trasa ok. 90 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Mediolanu w programie zwiedzanie: Kościoła św. Maurycego nazywany kaplicą sykstyńską Mediolanu, bazylikę patrona Mediolanu św. Ambrożego, muzeum nauk i technologii im. Leonarda da Vinci. Następnie przejazd do dzielnicy kanałów. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w nowoczesnej dzielnicy architektonicznej Porta Nuova, gdzie znajdują się najwyższe i najpiękniejsze budynki w całych Włoszech. Na zakończenie programu spacer do dzielnicy artystycznej Brera i zwiedzanie pinakoteki Brera. Czas wolny. Przejazdy do centrum historycznego realizowane komunikacją miejską. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok 85 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas wolny, a następnie transfer na lotnisko. (Trasa ok. 120 km). W przypadku wczesnego wylotu – śniadania w formie pakietów. Wylot do Warszawy.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego we Florencji i Mediolanie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Podatki klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelu.

Cena obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do/z Bergamo, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (5 obiadokolacji w dniach: 1., 2., 3., 5. i 7. imprezy; w hotelu lub w pobliskich restauracjach), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie Tour Guide (koszt ok. 390 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych – dodatkowo ok. 30 EUR/os., płatne bezpośrednio w hotelach oraz dodatkowo płatnych: obiadokolacji toskańskiej/mediolańskiej – każda obiadokolacja ok. 45 EUR/os. i degustacji produktów toskańskich ok. 43 EUR/os.). Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie ze względu na wystawy czasowe.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 13.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki nie obowiązują na tym programie rezerwacje grupowe.

Realizacja: eurostarsystem.eu