Egipt – Potęga Południa, 4*, od 1715 PLN za os., 2 posiłki – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Egipt – Potęga Południa, 4*, od 1715 PLN za os., 2 posiłki

11 - 18 lip 2024 /różne terminy
od 2269 zł/os.
Egipt – Potęga Południa 

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor – starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Wielka Tama w Asuanie • świątynia bogini Izydy na wyspie File • all inclusive w hotelach w Hurghadzie w cenie • za dopłatą – wypoczynek w słonecznej Hurghadzie 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.  Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. Royal Star lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2
Śniadanie, czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne w Hurghadzie, obiad, wieczorem kolacja.

Dzień 3
We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie (śniadanie w formie suchego prowiantu) i transfer autokarowy do Luksoru. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb – „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” – zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (możliwość wejścia do grobowca Tutanchamona za opłatą ok. 300 EGP/ os., fotografowanie wewnątrz grobowca za opłatą ok. 300 EGP). Odwiedzimy także sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. (Trasa ok. 280 km). Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 40 USD/os.) – zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg.

Dzień 4
Wcześnie rano, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 120 USD/os.) – ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Po śniadaniu – wycieczka dla chętnych (ok. 50 USD/os.): Madinat Habu – najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Powrót na statek, obiad i dalszy rejs w kierunku Edfu; przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km – statkiem).

Dzień 5
Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi – jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w. p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km – statkiem).

Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie wewnątrz za opłatą ok. 300 EGP). Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs łodzią motorową po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a – botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej (za dodatkową opłatą 30 USD/os.), gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską oraz wypijemy tradycyjną herbatę w domu nubijskim. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok.100 km – statkiem).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny). Zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File – przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Po obiedzie (obiad w formie tzw. lunch boxów) przejazd autokarem do Hurghady. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu (4* hotel Royal Star lub podobny), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 8
Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.
– Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie – transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),
– Klienci powracający do Polski – transfer na lotnisko.

Uwagi do programu
– Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie w hotelu 4* (hotel Royal Star 4* lub podobny) oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*; wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive) oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in. biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi) w kwocie ok. 225 USD/os. (płatne na miejscu, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie); napojów do obiadów i kolacji na statku; innych wydatków osobistych.

Paszport

 – Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

– Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

– Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe

Realizacja: eurostarsystem.eu