Drogą reniferów na Przylądek Północny 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Drogą reniferów na Przylądek Północny 8 dni

26.08 - 02.09.2021 (różne terminy)
od 7106 zł/os.
Data
17.06 – 24.06.2021
24.06 – 01.07.2021
01.07 – 08.07.2021
08.07 – 15.07.2021
15.07 – 22.07.2021
22.07 – 29.07.2021
29.07 – 05.08.2021
05.08 – 12.08.2021
12.08 – 19.08.2021
19.08 – 26.08.2021
26.08 – 02.09.2021
  • Program

• Sztokholm – miasto na wyspach – brukowane uliczki i pałac Królewski • Ratusz – miejsce wręczania Nagrody Nobla • Szwedzka Laponia • Droga reniferów • Przylądek Północny– Nordkapp • wizyta w barze lodowym • rejs po wąziutkim Trollfjordzie • jęzor lodowcowy Øksfjordjøkelen • droga wśród malowniczych fiordów do Tromso – „Bramy Arktyki” • Lofoty – najpiękniejsze wyspy Norwegii • muzeum Wikingów – Lofotr • cmentarz wojskowy w Narwiku •

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu do Sztokholmu (Skavsta) na poszczególnych lotniskach. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sodertalje. Zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko Arlanda. Przelot do Kiruny, najbardziej na północ wysuniętego miasta Szwecji. Spacer po tym niezwykle ciekawym mieście, którego historia jest nierozerwalnie związana z kopalnią rudy żelaza i które aktualnie ze względu na niestabilność terenu jest przenoszone 3km na wschód. Zobaczymy m.in. ratusz czy wzorowany na lapońskim namiocie, drewniany kościół. Następnie przejazd przez tereny szwedzkiej Laponii do Kautokeino. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku granicy z Finlandią w Karigasniemi. Potem Drogą Reniferów udamy się dalej na północ nad piękny, rozległy Porsangerfjord i wzdłuż jego brzegów dojedziemy do podwodnego tunelu, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Dojazd do Honningsvag najdalej na północ położonego miasta na świecie i wizyta w Barze Lodowym. Następnie przejazd w kierunku Nordkapp i wjazd na teren centrum turystycznego. Spacer po Nordkapphallen i oglądanie wspaniałego widoku na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Przejazd do hotelu w okolicy Skaidi na nocleg (Trasa ok. 430 km).
Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez dzikie i bezludne tereny północnej Norwegii do niewielkiej osady położonej nad fiordem Jokelfjord, skąd widoczny jest jęzor lodowca Øksfjordjøkelen. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 55 EUR/os.) wyprawa szybką łodzią (RIB) pod jęzor lodowca. Dalej trasa podróży wiedzie nas wśród niezwykle malowniczych fiordów Kvaenangen i Lyngen do Tromsø zwanego „bramą Arktyki”, to stąd w XIX i XX wieku wyruszały najbardziej znane ekspedycje polarne m.in. Roalda Amundsena, Umberto Nobile i Fridtjofa Nansena. Spacer po mieście, w którym znajduje się najdalej na północ położony uniwersytet, katedra, a nawet browar. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tromso. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) wjazd kolejką linową na punkt widokowy Storsteinen wyjazd uzależniony od położenia hotelu, liczby chętnych i warunków pogodowych).(Trasa ok. 550 km)
Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd malowniczą trasą przez surowe tereny północnej Norwegii na Lofoty. Wyspy te, uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii, ciągną się 112 km wzdłuż wybrzeża, a słońce od końca maja do połowy lipca okrągłą dobę góruje tu nad horyzontem. Przejazd do Svolvær – stolicy Lofotów, a następnie 3 godziny rejs łodzią po wąziutkim Trollfjordzie. Przejazd do jednej z tradycyjnych wiosek rybackich Henningsvaer i spacer po położonej na kilku wyspach wiosce rybackiej z uroczą charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach). Wizyta w Lofotr – muzeum Wikingów w Borg. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli na Lofotach (Trasa ok. 470 km)
Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny, a dla chętnych (za dodatkową opłatą) wycieczka autokarem na kolejne wyspy Lofotów. Następnie przejazd Vesteralen będącą jednocześnie największą wyspą kontynentalnej części Norwegii. Przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd i podróż w kierunku Narwiku – miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy, spacer pod pomnik marynarza polskiego. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg (Trasa ok. 480 km)
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Kirunie. Przelot do Sztokholmu, transfer do centrum i zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Zaczniemy od objazdu miasta, następnie spacer po starym mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których, od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców oraz Pałac Królewski. Ratusz ze wspaniałymi salami: Złotą (wyłożoną 19 mln pozłacanych płytek) oraz Błękitną, gdzie co roku odbywają się uroczystości związane z przyznaniem Nagrody Nobla. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicach Södertälje. (Trasa ok. 280 km)
Dzień 8
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11.00). Następnie transfery na lotnisko Sztokholm – Skavsta. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski.

Uwagi do programu
– Program może ulec nieznacznym zmianom
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych); w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet) lub za dopłatą obiadokolacje (7; napoje dodatkowo płatne).

Kategoria lokalna: ***/****

Promy: lokalne – bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, rejsu po Trollfjordzie, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) – orientacyjny koszt to: Norwegia – ok. 2000 NOK/os., Szwecja – ok. 45 EUR/os., (płatne pilotowi na miejscu). Fakultatywnie: wjazd na Storsteinen ok. 35 EUR/os., wycieczka Lofoty ok. 45 EUR/os, rejs Jokelfjordzie ok. 55 EUR/os. UWAGA, wycieczki fakultatywne uzależnione od ilości chętnych i lokalizacji hoteli. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji wg programu (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Realizacja: eurostarsystem.eu