Dookoła Islandii – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Dookoła Islandii

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 8 721 zł / za os.

26.06 – 04.07.2015

22.07 – 29.07.2015

Program

Reyjkjavik – stolica Islandii – gorace gejzery i wulkany – malownicze wodospady – fiordy i zapierające dech w piersiach klify – Blue Lagoon – nietypowe SPA

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcie, 2 godziny przed planowanym wylotem.  Przylot do Keflavik i przejazd do jedynego w swoim rodzaju geotermalnego spa – Blue Lagoon. Woda w kąpielisku ma stałą temperaturę 37 – 39 st. C i pochodzi z głębokości 2000 m., a zawarte w niej sole mineralne mają szereg właściwości zdrowotnych. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą kostiumów kąpielowych i ręczników. Można także kupić kosmetyki z mikroelementami z serii Blue Lagoon. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu  – dotyczy klientow, którzy dopłacili do tej opcji. Transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku jednego z najbardziej imponujących wodospadów Islandii, tzw. islandzkiego cudu natury – wodospadu Gullfoss („złoty wodospad”), który osiąga wysokość 32 m. Następnie udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur – ten ostatni wybucha co kilka minut . Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżaniu się zbytnio do gejzerów żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to Park Narodowy Þingvellir nad brzegami największego islandzkiego jeziora, leżący na styku płyt tektonicznych euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej, gdzie występuje wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami, najwięksa z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. Obszar parku w 2004 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na nocleg w okolicach Borgarnes. (Trasa ok. 280-300 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd północnym wybrzeżem Islandii przez Saudarkrókur w okolicy fiordu Skagafjörður. Dalej droga poprowadzi nas do głównego miasta północnej Islandii Akureyri, położonego nad fiordem Eyjafjörður, w otoczeniu wysokich na 1500 m n.p.m. granitowych gór. Spacer po urokliwym  miasteczku, a także wizyta w ogrodzie botanicznym. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 320-350 km).

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd z Akureyri do wodospadu Godafoss zwanego Wodospadem Bogów  o 12 m długości  i 30 m szerokości. Następnie udamy się nad przepiękne jezioro Myvatn, powstałe 35 000 lat temu,  czwarte co do wielkości jezioro Islandii (pow.38 km2). Postój przy gorących błotach w okolicach wulkanu Krafla i przejazd w kierunku krateru Viti (krótki postój przy kraterze na pamiątkowe zdjęcia). Następnie przejazd malowniczą trasą w kierunku jednego z najpotężniejszych wodospadów na Islandii i w Europie – Detifoss. Po wizycie nad wodospadem dalsza podróż na nocleg w okolicy Egilsstadir. (Trasa ok. 330-360 km).

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i  przejazd trasą widokową z Egilsstadir wzdłuż wschodniego fiordowego wybrzeża Islandii. Przejazd w kierunku miasteczka Höfn, zamieszkiwanego zaledwie przez ok.2000 mieszkańców, położonego przy fiordzie Hornafjörður z widokiem na drugi co do wielkości lodowiec Europy – Vatnajökull. Dojazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd wzdłuż południowo – wschodniego wybrzeża wyspy przy lodowcu Vatnajökull. Podziwiać będziemy jego potężne jęzory. Następnie wizyta w Jökulsalrón i rejs po lagunie podczas którego podziwiać będziemy góry lodowe. Następnie przejazd przez pola zastygłej lawy Skeidarársandur. Dojazd na nocleg w okolicach Vik. (Trasa ok. 280-300 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd z Vik w kierunku Reykjaviku. Następnie  zwiedzanie Reykjaviku : m.in. łódź wikingów – symbol miasta, dom Höfdi, Hallgrimskirkja, katedra, parlament, dojazd do nowoczesnego centrum kulturalno – gastronomicznego, którego atrakcją jest fontanna przypominająca gejzer. Spacer po centrum, czas wolny. Dojazd na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe jeśli wylot nastąpi wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10.00). Następnie transfer na lotnisko w Kaflaviku. Dokładne godziny transferu i przelotu poda pilot Rainbow Tours na miejscu. Wylot do Polski.
Uwagi!
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Wizyta w spa Blue Lagoon uzależniona jest od rozkładu lotów w danym sezonie i odbywa się pierwszego dnia wyjazdu zaraz po przylocie, bądź ostatniego dnia przed wylotem.
– Ze względu na charakter wycieczki dobrze jest zabrać wygodne i bezpieczne obuwie typu trekkingowego. Należy zwrócić też uwagę na ciepłe ubranie – Islandia leży w strefie klimatu subpolarnego, gdzie latem (maj – sierpień) temperatury mogą oscylować w granicach 6-12°C.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/***, a także pensjonaty lub tzw. farm hostels o bardzo skromnym wyposażeniu (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. A także w pensjonatach/farm hostels – część pokoi z łazienkami, część w układzie studyjnym (na 2 pokoje przypada 1 łazienka i 1 toaleta).

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu, a za dopłatą obiadokolacje (6).

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa – Keflavik – Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu, opłat za przewodników, dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu : ok. 200 EUR (ceny obowiązujące w sezonie 2014; płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Możliwa dopłata do 6 obiadokolcji ( cena w sytemie rezerwacyjnym)

 

Realizacja: eurostarsystem.eu