Dalmacja dla oszczędnych 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Dalmacja dla oszczędnych 8 dni

20.05 - 28.05.2020
od 1981 zł/os.

(wyjazd autobusem, powrót samolotem ) lub (wylot samolotem, powrót autobusem)

Dostępne terminy

22 – 30 kwi 2020
20 – 28 maj 2020
27 maj – 04 cze 2020
03 – 10 wrz 2020
10 – 17 wrz 2020
17 – 24 wrz 2020
24 wrz – 01 paź 2020
01 – 08 paź 2020

  • Program

Dubrownik – perła Adriatyku•Split, Trogir, Szybenik – najpiękniejsze miasta Dalmacji•Park Narodowy Krka•Zadar – magia dźwięku organów morskich•Rijeka – wzgórze Trsat i Korzo•Pula – powrót do czasów gladiatorów•Poreč i Rovinj – malownicze miasta Istrii•

Dzień 1
Wyjazd autokarem według rozkładu w kierunku Chorwacji. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.
Dzień 2
Przyjazd do Chorwacji, zakwaterowanie w hotelu na półwyspie Istria, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie malowniczego Rovinja – ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi kościół św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Przejazd do Porecza. Po drodze zobaczymy Limski Kanal, wrzynającą się w ląd długą zatokę, geomorfologiczny fenomen, obecnie miejsce hodowli małż i ostryg. Zwiedzanie Porecza – bazylika Eufrazjana, jedna z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Puli, największego miasta półwyspu Istria, zobaczymy między innymi amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych budowli tego typu na świecie. Zobaczymy również antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII w. Następnie przejazd do Rijeki, największego miasta regionu, niegdyś najważniejszego portu Węgier za czasów CK Monarchii. Zobaczymy słynną ulicę Korzo, reprezentacyjną ulicę miasta. Zwiedzimy również wzgórze Trsat, niegdyś odrębne miasto, gdzie zobaczymy najważniejszy obiekt sakralny w mieście, Kościół Marii Panny z Trsatu, twierdzę Gradina, skąd rozciąga się piękny widok na Rijekę, wyspy Krk i Cres i Adriatyk. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Dalmacji Północnej i zwiedzanie Zadaru, najważniejszego miasta regionu – antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Posłuchamy również wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto – najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Następnie przejazd do Szybenika, który jest najstarszym miastem Chorwatów. W odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast, budowanych przez Ilirów, Greków, czy Rzymian, został założony w IX w. przez chorwackich królów. Zobaczymy arcydzieło architektury światowej – gotycko-renesansową katedrę św. Jakuba znajdującą się na liście UNESCO, zbudowaną w całości z kamienia. Katedrę zdobi 71 realistycznych rzeźb głów ludzkich wykonanych przez budowniczego katedry Juraja Dalmatinca, bardzo realistycznie przedstawiających ówczesnych mieszkańców Szybenika. Spacer po kamiennych uroczych uliczkach miasta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Splitu i Trogiru. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III – IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru (UNESCO) – uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu przejedziemy piękną trasą widokową na zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika (UNESCO). To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 9
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym do Polski. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 1200 km – bez przejazdu na trasie Warszawa – Pula)
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy, ramion (wejście do cerkwi/meczetu/kościoła).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/*** (razem 7 noclegów) położone w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie (Neum) 

Gwarantujemy większość hoteli nad morzem. Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Większość hoteli położona nad morzem, co daje możliwość relaksu po zwiedzaniu.

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Chorwacji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimat.) – 145 euro płatne u pilota na miejscu.

NOWOŚĆ – obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Realizacja: eurostarsystem.eu