Czeska Toskania – Morawy 5 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Czeska Toskania – Morawy 5 dni

01 - 05 maj 2024 (różne terminy)
od 1213 zł/os.

Terminy:

Maj 2024
01.05 – 05.05 (4 noce)
śr. – nd.

30.05 – 03.06 (4 noce)
cz. – pn.

Czerwiec 2024
27.06 – 01.07 (4 noce)
cz. – pn.

Lipiec 2024
11.07 – 15.07 (4 noce)
cz. – pn.

25.07 – 29.07 (4 noce)
cz. – pn.

Sierpień 2024
15.08 – 19.08 (4 noce)
cz. – pn.


Wrzesień 2024
05.09 – 09.09 (4 noce)
cz. – pn.

19.09 – 23.09 (4 noce)
cz. – pn.
1 234


Październik 2024
03.10 – 07.10 (4 noce)
cz. – pn.

Program:

Ołomuniec – historyczna stolica Moraw • jaskinie Punkva i przejażdżka podziemną rzeką • siedziba rodu Lichtensteinów – zamek Lednice – lista UNESCO • Czeskie Budziejowice ze średniowieczną starówką • Czeski Krumlov – perła nad Wełtawą • Pilzno i wizyta w browarze • krótka wizyta w złotej Pradze

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy Europa Środkowa wygodni. Przejazd do Ołomuńca. Historyczna stolica Moraw jest drugim po Pradze słynnym zespołem zabytkowym w Czechach. Znajduje się tu kompleks budowli o różnym charakterze i znaczeniu, z których na szczególną uwagę zasługują gotycki ratusz z astronomicznym zegarem, barokowa morowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (lista UNESCO), gotycka katedra św. Wacława ze 100-metrową wieżą i wiele innych obiektów sztuki sakralnej i świeckiej. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicach Ołomuńca. (Trasa od granic Polski ok. 130 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od przejazdu do jaskiń z podziemną rzeką Punkva. Podczas godzinnej wycieczki po jaskiniach podziwiać będziemy olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Przejażdżkę łodziami motorowymi po zielonych, głębokich wodach podziemnej rzeczki Punkvy rozpoczniemy od przepaści Macochy, do której wcześniej dojdziemy korytarzami jaskini o głębokości prawie 140 m (w przypadku zbyt dużych opadów atmosferycznych rejsy mogą zostać zawieszone). Następnie udamy się do siedziby rodu Lichtensteinów – jednego z największych zespołów pałacowo-parkowych na Morawach (lista UNESCO) – Valtice-Lednice. Zamek Lednice uzyskał swoją nowogotycką formę dzięki przebudowie w połowie XIX w. W tym czasie pełnił funkcję miejsca letnich spotkań szlachty europejskiej. Następnie odwiedzimy Valtice. Perłą miasteczka jest wspaniały barokowy pałac, dawna rezydencja rodu Lichtenstein, który zobaczymy (z zewnątrz) w drodze do jednej z piwnic winnych, gdzie skosztujemy miejscowego wina. Przejazd na nocleg w okolicy Czeskich Budziejowic. Dla chętnych wspólna obiadokolacja ze specjałami czeskiej kuchni i słynnym piwem z miejscowego browaru (dodatkowo płatna ok. 700 CZK/os). (Trasa ok. 420 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Czeskich Budziejowic. Przespacerujemy się po centrum starego miasta, które zachowało swój średniowieczny – największy w Czechach – rozległy kwadratowy rynek. Okazałe kamienice, ratusz miejski, kościół św. Mikołaja stanowią o bogactwie tego miejsca. Następnie przejedziemy do Czeskiego Krumlova, wspaniałej perełki nad Wełtawą z doskonale zachowaną starówką (lista UNESCO). Miejscowy zamek z charakterystyczną, okrągłą wieżą zalicza się do najpiękniejszych i najlepiej zachowanych w Czechach. Spacer wśród zabytkowych kamieniczek połączony z widokami z wysokich brzegów Wełtawy pozostawi niezapomniane wrażenie. Następnie przejazd do Pilzna. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach miasta, nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie. Spacer po pilzneńskiej starówce. Miasto znane jest na całym świecie dzięki miejscowemu wynalazkowi – jasnemu piwu typu Pils. Dlatego też odwiedzimy słynne browary, w których powstaje „złoty trunek”. Popołudnie spędzimy w stolicy Czech – Pradze. Proponujemy spacer od Zamku Praskiego przez „Małą stronę” do rynku Starego Miasta, podczas którego zobaczymy: przepiękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa. Czas wolny na starym mieście. Dla chętnych rejs po Wełtawie połączony z obiadokolacją (dodatkowo płatny ok. 1100 CZK/os). Wyjazd do Polski (ok. 19.00 trasa do granic Polski ok. 500 km).

Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Woszczyce ok. 00:30).

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemu TOUR GUIDE (kwota ok. 3800 CZK/os (płatne obligatoryjnie na miejscu), taksy klimatycznej ok. 80 CZK/os (płatne w hotelu). Dodatkowo płatne (dla chętnych): rejs statkiem po Wełtawie z obiadokolacją – ok. 1100 CZK/os, kolacja ze specjałami czeskimi – ok. 700 CZK/os

Realizacja: eurostarsystem.eu