Macedonia – Sveti Stefan – obóz rekreacyjny (wiek 10-18) almat. – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Macedonia – Sveti Stefan – obóz rekreacyjny (wiek 10-18) almat.

24.07 - 03.08.2020 ( różne terminy)
od 1899 zł/os.

Ceny są orientacyjne i dynamicznie się zmieniają. Dla potwierdzenia aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Niesamowite Bałkany

Obóz rekreacyjny 10-18 lat

Zapraszamy na wakacyjną wyprawę do egzotycznej, jeszcze mało znanej i nieodkrytej Macedonii, która będzie niepowtarzalną szansą na oryginalną wakacyjną przygodę. Macedonia jest niewielkim, ale przepięknym krajem położonym w samym sercu Bałkanów, w którym wielowiekowa historia widoczna jest na każdym kroku. Niebagatelną zaletą są przystępne ceny oraz bardzo życzliwy stosunek mieszkańców do gości.


Program

Jezioro Ochrydzkie z krystalicznie czystą wodą to idealne miejsce na letni wypoczynek. Dla miłośników zwiedzania godne polecenia są pobliskie zabytki. W trakcie pobytu zwiedzimy z przewodnikiem Ochrydę, która jest kolebką słowiańskiej kultury i rajem dla archeologów. Miejsce to przyciąga turystów wczesnochrześcijańskimi zabytkami, przez co nazywane jest „Europejską Jerozolimą”. Zobaczymy m.in. cerkwie: św. Zofii, św. Bogurodzicy i św. Klemensa, słynną cerkiew św. Jana Teologa z Kaneo, skąd wrócimy łódeczkami do portu. Odwiedzimy pierwszy uniwersytet, amfiteatr, a także górującą nad miastem twierdzę
Samuela. Usytuowane nad pięknym jeziorem zabytki zapewniły miastu miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pojedziemy również do miasta poetów – Strugi. Ponadto wypoczynek i plażowanie nad Jeziorem Ochrydzkim.


Program fakultatywny

Skopje i Kanion Matka – podczas wycieczki odbędziemy rejs słynnym Kanionem Matka, a następnie udamy się na zwiedzanie stolicy Macedonii – Skopje. Zobaczymy Muzeum Matki Teresy, Kamienny Most, kompleks pomników Aleksandra Wielkiego, meczet Mustafa Paszy, Twierdzę Skopsko Kale. Cena 35 EUR.
Rejs statkiem do Klasztoru św. Nauma – w trakcie wycieczki zwiedzimy skansen w Zatoce Kości, będący rekonstrukcją dawnej wioski. Zobaczymy zajmujący szczególne miejsce w historii Macedonii klasztor św. Nauma. Według legendy serce św. Nauma nigdy nie przestało bić. Następnie czeka nas rejs łódeczkami po krystalicznie czystych źródłach Czarny Drim. Cena 30 EUR. Macedońskie wioski – niesamowite spotkanie z folklorem i nietkniętą przyrodą. Poznamy miejscowe zwyczaje i zobaczymy wiele ciekawych przedmiotów, np. najstarsze „pralki”, które mają ponad 250 lat. Cena 25 EUR.
Rejs statkiem z dyskoteką – 3-godzinny, wieczorny rejs po jeziorze z dyskoteką i bezalkoholowym all inclusive. Cena 25 EUR.Zakwaterowanie8 noclegów w hotelu Prestol*** położonym w Sveti Stefan – wypoczynkowej części Ochrydy. Pokoje 3-, 4-, 5 osobowe z łazienkami i klimatyzacją. Na terenie hotelu basen kąpielowy. Na plaży leżaki dodatkowo płatne ok. 2 EUR za osobę za dzień. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 10 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 8 noclegów.
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki) w restauracji hotelowej. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany do stolika. Możliwość rezerwacji diety wegetariańskiej bez dopłat. W trakcie wycieczek suchy prowiant (2 kanapki, 0,5 litra wody, owoc) zamiast obiadu. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek obiad w dniu wyjazdu oraz suchy prowiant za kolację (2 kanapki, 0,5 litra wody, owoc). Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup dodatkowych posiłków lub napoi.
Transport: autokarem z klimatyzacją, toaletą, DVD.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN.
Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.Informacje praktyczneZalecane kieszonkowe ok. 70 EUR + koszty programu fakultatywnego. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 10 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody.
Należy zabrać własne ręczniki i ręcznik kąpielowy na plażę.
Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15.00 w dniu przyjazdu, a kończy się o godzinie 10.00 w dniu wyjazdu.
Trasa przejazdu: Czechy – Słowacja – Węgry – Serbia – Macedonia (ok. 1400 km) ok. 26 godz. Walutą w Macedonii jest denar (den), 1 EUR = ok. 61,5 den. W trakcie podróży przerwy na posiłek (płatny indywidualnie), np. na Słowacji i w Serbii (ok. -7 EUR), na Węgrzech (ok. 1.500 HUF). Do przekroczenia granic konieczny jest ważny paszport lub dowód osobisty.Informacje o cenieCena nie zawiera:
– dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży,
– obowiązkowej opłaty na realizację programu zbieranej przez pilota – 20 EUR,
– kosztów uczestnictwa w imprezach fakultatywnych.

Terminy i ceny:   Macedonia – Sveti Stefan – obóz rekreacyjny   (skrót: SVETI STEFAN REKREACJA PAX FB)

08.07 – 18.07.2020
 11 dni 8
2099 zł   1899 zł Promocja
24.07 – 03.08.2020
 11 dni
2099 zł   1899 zł
Realizacja: eurostarsystem.eu