Czarnogóra bez pośpiechu nocleg w jednym hotelu 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Czarnogóra bez pośpiechu nocleg w jednym hotelu 8/15 dni

13 - 20 lip 2023 (różne terminy)
od 2900zł/os.

 Hotel Montenegro lub SARS Dobra Voda

OPIS HOTELU Montenegro

Położenie

Obiekt znajduje się w miejscowości Canj, nieopodal Baru, spadkobiercy antycznego Antibaris, obecnie jednego z największych miast na czarnogórskim wybrzeżu. W pobliżu leży też słynna turecka twierdza Haj Nehaj oraz największe na bałkanach jezioro Szkoderskie (około 15km). Z miejscowości Canj, komunikacją publiczną, można dostać się do większych kurortów, takich jak Petrovac czy Sutomore (ok 20 min. jazdy). W bezpośredniej okolicy hotelu znajdują się punkty gastronomiczne oraz lokalne sklepy. Transfer z lotniska w Podgoricy trwa około 45 minut.

Plaża

Canj słynie z ponad kilometrowej, piaszczysto-żwirkowej plaży, która znajduje się ok 150 metrów od hotelu. Na plaży dostępne są do wypożyczenia zestawy leżaków i parasoli (dodatkowo płatne ok. 7 EUR/dzień), a w szczycie sezonu pojawia się także przenośna, mała gastronomia. Przez lokalnych mieszkańców ten fragment wybrzeża jest często nazywany perlistym, ze względu na piękne, świetlne refleksy jakie można obserwować na obmywanej morską wodą plaży.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24h, restauracja.

Informujemy iż w nowowybudowanej części 4* hotelu znajduje się niewielki basen, z którego mogą korzystać Klienci zakwaterowani w tym budynku.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje, podawane w formie różnorodnego bufetu. W trakcie obiadokolacji będzie serwowany 1 napój bezalkoholowy lub alkoholowy (piwo, wino, rakija) na osobę.

Program sportowy i animacyjny

Na plaży w sezonie działają wypożyczalnie podstawowych sprzętów (np. rowery wodne lub kajaki). Na okolicznych plażach dostępne sporty wodne dla aktywnych (skutery wodne, parasailing itp.). Dla spragnionych rozrywki wieczorami w okolicy odbywają się dyskoteki i koncerty.

Internet

Dostępny na terenie całego obiektu.

Kategoria lokalna

***/****

Naszym zdaniem

HIT SPRZEDAŻOWY OSTATNICH SEZONÓW. Ciekawie położony i z roku na rok rozbudowywanyobiekt, który polecamy wszystkim pragnącym odkrywać nowe miejsca. Idealny wybór zarówno dla aktywnie wypoczywających (położenie „na środku” czarnogórskiego wybrzeża), jak i dla preferujących leniwe wakacje (malownicza plaża i typowo wakacyjna okolica). Bonus w postaci basenu w nowowybudowanym budynku o standardzie 4*.

OPIS HOTELU Czarnogóra / SARS Dobra Voda

Ten niewielki, rodzinny hotel położony jest w urokliwym miasteczku Dobra Voda na lekkim wzniesieniu skąd roztacza się przepiękny widok na okoliczne góry oraz morze. W pobliżu znajduje się nadmorska promenada z licznymi sklepikami, lokalnymi tawernami oraz kawiarniami. Do najsłynniejszego miasta-twierdzy w okolicy Stary Bar jest zaledwie ok. 6 km, do zabytkowej części miasta Ulcinj ok. 12 km. Do najbliższego lotniska w Podgoricy ok. 37 km. Transfer z lotniska trwa ok 1,5 godziny.

Plaża

Piaszczysto-żwirowa publiczna plaża Veliki Pijesak o charakterystycznym kształcie łuku zlokalizowana ok. 400 m od hotelu. Plaża posiada łagodne zejście do wody. Serwis plażowy płatny (leżak + parasol ok. 10,00 EUR za komplet/dzień).

Do dyspozycji gości

Recepcja, restauracja, taras słoneczny, basen zewnętrzny z brodzikiem dla dzieci, parking,

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. W zależności od obłożenia obiektu obiadokolacja może być serwowania w formie 3 posiłków do wyboru.

Internet

Bezpłatny internet Wi-Fi dostępny na terenie całego obiektu.

Kategoria lokalna

****

Naszym zdaniem

Rewelacyjna oferta dla Klientów z nieco skromniejszym budżetem. Miejski, kameralny obiekt położony jest niedaleko ładnej plaży, promenady, sklepów i lokalnych knajpek. Dobra Voda to również świetny punkt wypadowy do zwiedzania Czarnogóry i Albanii. Na szczególną uwagę zasługuje stosunek jakości do ceny.

Strona www

www.hotel-sars.dobra-voda.hotels-me.net

PROGRAM

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Podgoricy samolotem czarterowym. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy budwańską starówkę z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to także wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Przejedziemy nad Zatokę Kotorską. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, który wraz z miastem Kotor malowniczo położonym u podnóża masywu Lovćen, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu, a krajobrazy przypominają fiordy północy, został wpisany na Listę Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Kotoru, w programie m.in. Katedra św. Tripuna i symbol miasta – wieża zegarowa z XVII w. Zobaczymy również Perast, barokową perłę Boki Kotorskiej. Przepiękne, niewielkie miasteczko leżące u zboczy fiordu, słynące ze swojego bogactwa, architektury i mieszkańców – wyśmienitych żeglarzy. Przepłyniemy na wyspę Matki Boskiej ze Skały, miejsca jak z pocztówek, a chętni zwiedzą Kościółek na wyspie, namacalny dowód potęgi niewielkiego Perastu. Powrót do hotelu.

Dzień 3
Dziś przejedziemy słynnymi serpentynami – zwanymi kotorskimi agrafkami – do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrović, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki, której możemy skosztować w trakcie degustacji.. Dalej udamy się do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Króla NIkoli, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovicia. Przejdziemy nad Jezioro Szkoderskie – jeden z parków narodowych Czarnogóry, największe jezioro na Bałkanach, przez które przebiega granica czarnogórsko-albańska, przepięknie położone między pasmami górskimi Prokletije, Rumija, Lovćen. Jezioro słynie z bogactwa ryb (m.in. węgorz, karp) i ptaków, wśród których najbardziej znanymi są pelikany, kormorany i czaple siwe. Dodatkowo dla chętnych z miejscowości Virpazar udamy się na rejs widokowy po jeziorze, z możliwością kąpieli (dodatkowo płatne 45 EUR/os). Powrót do hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu przejedziemy do Starego Baru, miasta-brata włoskiego Bari. Zniszczony podczas trzęsienia ziemi w 1979 r. jest w tej chwili jednym wielkim stanowiskiem archeologicznym pod gołym niebem. Spacer po ruinach miasta, otoczonych masywnymi murami obronnymi, to wielka gratka dla każdego odkrywcy. Zobaczymy też najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach, które owocuje już od ponad 2300 lat, chronione dziś jako pomnik przyrody. Przejedziemy dalej na południe do Ulcinja, Miasto ma wiele atutów: malowniczą, kaskadowo położoną na wzgórzu, wysuniętą w głąb morza starówkę otaczającą urokliwą Małą Plażę; najdłuższą plażę w tej części Adriatyku – Wielką Plażę 13 km – która zachęca do kąpieli i długich spacerów. Powrót do hotelu.

Dzień 5
Wyruszamy rano, po śniadaniu, aby dotrzeć do Szkodry, stolicy północnej Albanii, gdzie, w samym środku Europy, można poczuć powiew Orientu. Wizyta w tym mieście pozwala nieco lepiej zrozumieć burzliwą i nieco mroczną historię tego tajemniczego kraju. Tutaj udajemy się na zamek Rozafa, skąd roztacza się przepiękny widok na jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Bałkanach. Następnie czeka na nas przejazd do Kruji, stolicy albańskiej tradycji, gdzie zatrzymujemy się na starym bazarze oraz przy zabytkowej twierdzy w pobliżu, której znajduje się odwiedzane przez nas muzeum. Albańską kulturę poznajemy także od strony kuchni – możliwość spróbowania tradycyjnej kuchni albańskiej podczas przerwy obiadowej (obiad dodatkowo płatny). Ta wycieczka to doskonała okazja do doświadczenia Albanii jaką była niegdyś, a która powoli odchodzi w zapomnienie, skracając dystans dzielący ją od Europy. Powrót do hotelu.

Dzień 6
Wypoczynek nad morzem lub dla chętnych fakultatywnie wycieczka do czarnogórskich kanionów. Prawdziwe „Dzikie Piękno” – jak głosi slogan reklamowy Czarnogóry. Rozpoczynamy przejazd od malowniczego płaskowyżu w pobliżu miasta Nikszić, aby dotrzeć do stolicy gór – Żabljaka. Tam odpoczynek nad Czarnym Jeziorem, który jest wspaniałą okazją do cieszenia się urokami górskiego klimatu. Następnie przejazd na prawie 400-metrowy most na rzece Tarze, rozpostarty pomiędzy brzegami największego kanionu Europy. Spacer po moście i chwila odpoczynku pozwolą na pełne przeżywanie wrażeń i emocji związanych z tym magicznym miejscem. Z mostu ruszamy wzdłuż kanionu Tary, najgłębszego w Europie, do kanionu rzeki Moraczy, którym zjeżdżamy do wybrzeża, zatrzymując się po drodze w Monastyrze Moracza. Podczas przejazdów przez kaniony postoje na tarasach widokowych oraz przerwa na obiad (dodatkowo płatny). Koszt wycieczki ok 50 euro.

Dzień 7
Wypoczynek nad morzem lub dla chętnych fakultatywnie rejs po jednej z najpiękniejszych zatok południowej części Europy (UNESCO). Wypływamy z portu w Tivacie, podziwiając luksusową marinę Porto Montenegro. Przepływać będziemy wzdłuż imponujących kotorskich fiordów. W programie kąpiele w krystalicznie czystym Adriatyku. Nasz statek odwiedzi również Herceg Novi, „miasto kwiatów”, wyróżniające wśród innych miast wybrzeża śródziemnomorską roślinnością m.in. drzewami cytusowymi, cyprysami i palmami . Charakterystyczna jest też mieszanka stylów architektonicznych. Miasto ma 3 place, w tym Belavista, z którego roztacza się wspaniały widok na Bokę Kortorską, a nad miastem górują twierdze. Po zwiedzaniu miasteczka pożeglujemy w stronę portu w Tivacie, gdzie zakończymy naszą morską przygodę. W cenie rejsu lunch. (dodatkowo płatne ok.50 euro). Obiadokolacja i nocleg

Dzień 8
Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer: – dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu, a 15 dnia wylot do Polski, – dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Podgoricy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny uczestnictwa w programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) — ok. 90 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu. Dodatkowa opłata, taksa klimatyczna – ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu.

TERMINY HOTEL MONTENEGRO


25 maj – 01 cze 2023


01 – 08 cze 2023


08 – 15 cze 2023


15 – 22 cze 2023


22 – 29 cze 2023


29 cze – 06 lip 2023


06 – 13 lip 2023


13 – 20 lip 2023


20 – 27 lip 2023


27 lip – 03 sie 2023


03 – 10 sie 2023


10 – 17 sie 2023


17 – 24 sie 2023


24 – 31 sie 2023


31 sie – 07 wrz 2023


07 – 14 wrz 2023

14 – 21 wrz 2023


21 – 28 wrz 2023

TERMINY HOTEL SARS DOBRA VODA


13 – 20 lip 2023


20 – 27 lip 2023


27 lip – 03 sie 202


03 – 10 sie 2023


10 – 17 sie 2023


17 – 24 sie 2023


24 – 31 sie 2023


31 sie – 07 wrz 2023


07 – 14 wrz 2023


14 – 21 wrz 2023

Realizacja: eurostarsystem.eu