Cypr / Mozaika z Afrodytą, 3*,śniadania . od 2951 zł/os. – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Cypr / Mozaika z Afrodytą, 3*,śniadania . od 2951 zł/os.

04 - 11 maj 2022 /różne terminy/
od 3315 zł/os.

Wycieczka objazdowa

Dwa oblicza wyspy – greckie i tureckie • piękne plaże północnej części wyspy • Larnaka i promenada palmowa • Paphos – słynne mozaiki z listy UNESCO • Skała Afrodyty • Nikozja – jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Białe Opactwo w Bellapais • Półwysep Karpaz • dzień wolny na kąpiele słoneczne • możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek na Cyprze Północnym

maj 2022
04.05 – 11.05 (śr. – śr.)
11.05 – 18.05 (śr. – śr.)
18.05 – 25.05 (śr. – śr.)
25.05 – 01.06 (śr. – śr.)
czerwiec 2022
01.06 – 08.06 (śr. – śr.)
08.06 – 15.06 (śr. – śr.)
15.06 – 22.06 (śr. – śr.)
22.06 – 29.06 (śr. – śr.)
29.06 – 06.07 (śr. – śr.)
lipiec 2022
06.07 – 13.07 (śr. – śr.)
13.07 – 20.07 (śr. – śr.)
20.07 – 27.07 (śr. – śr.)
27.07 – 03.08 (śr. – śr.)
sierpień 2022
03.08 – 10.08 (śr. – śr.)
10.08 – 17.08 (śr. – śr.)
17.08 – 24.08 (śr. – śr.)
24.08 – 31.08 (śr. – śr.)
31.08 – 07.09 (śr. – śr.)
wrzesień 2022
07.09 – 14.09 (śr. – śr.)
14.09 – 21.09 (śr. – śr.)
21.09 – 28.09 (śr. – śr.)
28.09 – 05.10 (śr. – śr.)
październik 2022
05.10 – 12.10 (śr. – śr.)
Plan wycieczki
Dwa oblicza wyspy – greckie i tureckie • piękne plaże północnej części wyspy • Larnaka i promenada palmowa • Paphos – słynne mozaiki z listy UNESCO • Skała Afrodyty • Nikozja – jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Białe Opactwo w Bellapais • Półwysep Karpaz • dzień wolny na kąpiele słoneczne • możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek na Cyprze Północnym

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na Cypr Północny. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Kyrenii. Czas wolny. Nocleg. Dla klientów przylatujących w późnych godzinach nocnych, obiadokolacja w tym dniu w formie suchego prowiantu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2
Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Cypru – Nikozji, jedynej podzielonej na dwie części: grecką i turecką stolicy w Europie. W północnej części miasta zwiedzimy dawny turecki karawanseraj – Büyük Han, dawną katedrę Agia Sophia – obecny Meczet Selima, a także Bramę Kyreńską oraz Kolumnę Wenecką. Odwiedzimy także muzeum- dom pierwszego tureckiego wiceprezydenta Cypru Fazila Kucuka. Następnie przekroczymy tzw. „zieloną linię”, czyli graniczny punkt kontrolny i przejdziemy na południową cześć stolicy. Przejdziemy wąskimi uliczkami dzielnicy Laiki Gitonia- czas wolny na zakup pamiątek. Historię miasta i wyspy, aż od epoki neolitu do czasów współczesnych, poznamy oglądając bogate zbiory prywatnego muzeum Leventis. Następnie udamy się na wieżę widokową by z wysokości 11. piętra podziwiać spektakularny widok na pozostałości zabytkowych murów obronnych miasta oraz. „Zieloną Linię” – strefę podziału stolicy. Czas wolny na spacer i lunch. Powrót do hotelu w okolicy Kyrenii na nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, całodzienna wycieczka na Półwysep Karpaz. To zdecydowanie najpiękniejsza kraina Cypru Północnego, która wciąż jeszcze nie została do końca poznana. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w tłoczarni oliwy, gdzie będzie można spróbować różnych rodzajów oliwy z oliwek oraz zakupić lokalne wyroby. Następnie udamy się do wioski Dipkarpaz i odwiedzimy słynny klasztor Św. Andrzeja Apostoła. Będziemy mieli również możliwość podziwiania miejscowej flory i fauny, m.in. dzikich osłów, a także popływamy w morzu na jednej z pięknych plaż, z których słynie region. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Cyprze Północnym, tzw. tureckiej części wyspy. Zwiedzimy Muzeum Wraku Żaglowca oraz potężny średniowieczny zamek w Kyrenii, a także odwiedzimy gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais – malowniczo położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Po południu, przejazd do starożytnej Salaminy – najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespeare umieścił akcję Otella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60-tych XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Przejazd obok Varoshy „dzielnicy duchów” opuszczonej przez mieszkańców w obawie przed inwazją wojsk tureckich. Obecnie teren chroniony jest przez żołnierzy tureckich i patrole ONZ. Zwiedzimy także kaplicę, w której znajdują się relikwie św. Barnaby – założyciela kościoła cypryjskiego. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5
Po śniadaniu całodzienna wyprawa w okolice Paphos, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Po drodze zwiedzimy Chirokitię najstarszą odkrytą do tej pory osadę ludzką na Cyprze, która jest przykładem architektury epoki neolitu. Krótka przerwa podczas, której zaprosimy Państwa na kawę po cypryjsku- parzoną w specjalnym tygielku. Kolejnym punktem programu będzie postój przy Skale Afrodyty (Petra Tou Ramiou) – miejscu, w którym mityczna Afrodyta wyłoniła się z piany morskiej. Możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Następnie zwiedzimy bardzo dobrze zachowane, słynne mozaiki, datowane na okres od III do V w. Na terenie wykopalisk archeologicznych znajduje się m.in. Dom Dionizosa, Dom Orfeusza oraz odeon. Zobaczymy także katakumby Agia Salomoni oraz odwiedzimy kościół Ayia Kyriaki, zbudowany ok. XI wieku na ruinach wczesno bizantyjskiej bazyliki, przy której znajduje się kolumna św. Pawła (przy kolumnie tej biczowano apostoła). Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 360 km).

Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (za dodatkową opłatą):

  • Zamek Św. Hilariona – stanowił inspirację dla Walta Disney’a przy tworzeniu bajki „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Ta bizantyjsko-średniowieczna twierdza zlokalizowana jest na trzech poziomach, na malowniczym wzgórzu (na wysokości 732 m n.p.m.). Z jej komnat rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Zamek stanowił m.in. letnią rezydencję dla rodziny królewskiej z frankońskiej dynastii de Lusignan (do zwiedzania wymagane wygodne obuwie). Cena ok. 37 EUR.
  • Morska Wyprawa – całodzienny rejs statkiem, relaks na pełnym morzu, z możliwością pływania w krystalicznie czystej wodzie. Cena ok. 35 EUR.
  • Lefkara & Larnaka – Dzień rozpoczniemy od wypraw do górskiej wioski Lefkara, znanej z tradycji koronkarskich. Spacer po mieście, a także możliwość zakupu rękodzieła – tutejsze koronki wpisane są na listę dziedzictwa niematerialnego UNESCO. Następnie przejedziemy do lokalnej winiarni, gdzie skosztujemy cypryjskiego wina. Dalej podążymy do wioski Kiti, gdzie znajduje się XI-wieczny bizantyjski kościół Angeloktisti z mozaikami Dziewicy z Dzieciątkiem, przedstawionej w towarzystwie dwóch Archaniołów Michała i Gabriela. Na koniec zwiedzimy Larnakę. Rozpoczniemy od spaceru nadmorską promenadą Drzew Palmowych. Zobaczymy słynny kamienny kościół Św. Łazarza, wybudowany w IX w. na miejscu spoczynku Św. Łazarza – przyjaciela Jezusa i wieloletniego biskupa Kition (czyli dzisiejszej Larnaki). Cena ok. 60 EUR. Uwaga: przekraczamy Zieloną Linię, należy zabrać dokument tożsamości (zaznaczamy, iż każdorazowo należy okazać ten sam dokument).

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd z hotelu i podróż do zielonego serca Cypru – Gór Troodos. Wjeżdżając górskimi serpentynami, mijać będziemy niewielkie wioski oraz malowniczo położone bizantyjskie klasztory. Naszym pierwszym przystankiem będzie wioska Nikitari, gdzie znajduje się kościół Asinou – zobaczymy tutaj jedne z najlepiej zachowanych fresków, będących przykładem sztuki bizantyjskiej. Dalej zwiedzimy najbardziej znany, a zarazem najbogatszy klasztor na Cyprze – Monaster Kykkos. Ufundowany w 1100 r. i poświęcony Dziewicy Marii, jest najświętszym i słynącym z cudów miejscem na wyspie. Następnie przejedziemy do wioski Kakopetria, malowniczo ukrytej w górach. Spacer po wąskich, uroczych uliczkach, a następnie czas wolny na lunch – polecamy spróbować sera halloumi oraz pysznego meze! Późnym popołudniem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz.: 12.00). Następnie transfery:

    • Dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu w okolicach Kyrenii lub Famagusty i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski,.
  • Dla Klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko w Ercanie i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Uwagi do programu
• Klienci podczas całego objazdu zakwaterowani są na północnej części wyspy i w dniach 2., 5., (opcjonalnie w dniu 6.), 7. imprezy przekraczają granicę z Cyprem Południowym. Formalności na przejściu granicznym zajmują każdorazowo ok. 30-40 minut.
• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z Polski do Ercan i z Ercan do Polski (z międzylądowaniem technicznym w Antalyi), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt), wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, Tour Guide System, napiwków – ok. 97 EUR (płatne na miejscu), pakietu (7) obiadokolacji (dostępne do wykupienia poprzez system rezerwacyjny) oraz kosztów dodatkowych posiłków czy wydatków osobistych.

 
Realizacja: eurostarsystem.eu