Grecja / Co wyrosło na wulkanie – Cyklady – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Grecja / Co wyrosło na wulkanie – Cyklady

20 - 27 sie 2023 (różne terminy)
od 4800 zł/os.

Z wyspy na wyspę – promem przez Cyklady • Grecja – jak z pocztówek • Fira – fascynujące widoki na kalderę • zachód słońca w Oia • Święta wyspa Delos • Mykonos – grecka Wenecja • Naxos – zamek i stare miasto • Paros – stolica Parikia i urokliwa Naoussa • turkusowe morze, bajeczne zatoczki i piękne plaże

TERMINY

21 – 28 maj 2023


28 maj – 04 cze 2023


04 – 11 cze 2023


11 – 18 cze 2023


18 – 25 cze 2023

25 cze – 02 lip 2023

02 – 09 lip 2023


09 – 16 lip 2023


16 – 23 lip 2023


23 – 30 lip 2023


30 lip – 06 sie 2023


06 – 13 sie 2023


13 – 20 sie 2023


20 – 27 sie 2023


27 sie – 03 wrz 2023

03 – 10 wrz 2023


10 – 17 wrz 2023


17 – 24 wrz 2023


24 wrz – 01 paź 2023

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do na Wyspę Santorini w Grecji samolotem charterowym.

Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2
Po śniadaniu dzień na odpoczynek i nabranie sił na dalsze zwiedzanie Archipelagu Cyklady, polecamy udać się na plaże Kamari, największy kurort turystyczny wyspy Santorini słynący z czarnej wulkanicznej plaży. Dla chętnych proponujemy niesamowity rejs po kalderze wulkanu Santorini. Udamy się wspólnie na wyspę Nea Kameni, gdzie wchodzić będziemy na wulkan. Na wyspie, która wyłoniła się z morza, znajdują się nadal aktywny krater wulkaniczny. Widoki z góry zapierają dech w piersiach. Następnie będziemy pływali w gorących, siarkowych źródłach przy wyspie Palea Kameni. Nasz ostatni przystanek to wysepka Thirassia gdzie będzie czas wolny na lunch (we własnym zakresie), bądź kąpiele słoneczne i morskie. Na koniec podczas drogi powrotnej będziemy podziwiać malownicze widoki na kalderę i kolorowe domki wydrążone w skale wulkanicznej. Ten relaksujący i pełen wrażeń rejs na długo pozostanie w Państwa pamięci (dodatkowo płatne, ok. 60 EUR/os.). W godzinach wieczornych powrót do hotelu. Nocleg na Santorini.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy wyspy Fira. Najbardziej znana wyspa w archipelagu Cyklad, Santorini jest skalista i stanowi wierzchołek zanurzonego w morzu wulkanu. Santorini to niezwykła gratka dla fotografów, jest tematem wielu zdjęć i pocztówek. Wulkany, przyklejone do zbocza wulkanu małe, kolorowe domki, turkusowe morze w tle. Fira jest kwintesencją Cyklad, położone kaskadowo na wyrastających z morza, stromych skałach miasto jest pełne koloru i klimatu. Spacer po mieście, następnie zjazd kolejką linową na sam dół do portu, głównie dla pięknych widoków z tego miejsca. Po zwiedzaniu czas wolny, proponujemy przerwę na kawę w jednej z zawieszonych nad przepaścią tawern, widok z tego miejsca nie ma sobie równych. Następnie zwiedzimy Akrotiri – zwane greckimi Pompejami. Niedawno udostępnione stanowisko archeologiczne to pozostałość miasta, pochodzącego z 1600 r. p.n.e. Jedno z największych miast ówczesnej Grecji, które zastygło pod warstwą popiołu wulkanicznego i w wielu miejscach pozostało nienaruszone. W nowoczesnym muzeum, pod dachem można zwiedzać całe ulice, zaglądać do domów, banków czy zakładów rzemieślniczych, widać wystawy sklepów, meble, naczynia do przechowywania żywności. Stamtąd udamy się do ostatniego punktu zwiedzania, na czerwoną plażę, gdzie naszym oczom ukaże się potężny czerwony klif, a wszyscy miłośnicy fotografii będą mieli szansę na zrobienie pięknych zdjęć. Następnie przejazd do portu i przeprawa promowa na wyspę Naxos. To największa spośród cykladzkich wysp. Znakiem firmowym Naxos jest Portara – kamienny portal Świątyni Apollina (VI w. p.n.e.), który wita przybyłych do portu. Następnie udamy się na piesze zwiedzanie stolicy wyspy – Naxos Chora. Zobaczymy przepiękne stare miasto, pełne wąskich uliczek, małych sklepików i tawern oraz zamkiem weneckim, gdzie wciąż jeszcze mieszkają ludzie. To właśnie stąd Marco Sanudo rządził wyspą w imieniu Wenecjan. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg na Naxos.

Dzień 4
Po śniadaniu rejs promem na Wyspę Paros, trzecią co do wielkości wyspę w archipelagu Cyklad. Paros zachwyca malowniczym krajobrazem: niewielkie wzgórza, wśród których umieszczone są kościoły, niekończące się plaże, ruiny starożytnych budowli oraz małe, biało błękitne wioski skąpane w promieniach słońca. Wyspa słynie z marmurów, które były wykorzystywane m.in. do budowy Akropolu. Zwiedzimy Parikię, stolicę i zarazem główny port wyspy. Parikia to cudowny labirynt krętych uliczek, które zaprowadzą nas do przepięknej, bizantyjskiej świątyni Ekatontapiliani (Matki Boskiej Stu Drzwi). Przejazd do miejscowości Naoussa, która słynie z tawern serwujących ośmiornice, a samo miasteczko uważane jest za jedno z najpiękniejszych na Cykladach. Czas wolny, plażowanie, następnie powrót na Naxos, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wypoczynek na Wyspie Naxos. Do kilku przepięknych plaż łatwo dotrzeć z centrum miasta. Najlepsze plaże leżą ok. 5 km. na południe od Naxos Town. Szczególnie polecamy Agios Prokopios, niewątpliwie najpiękniejszą plażę na Naxos. Agia Anna, Plaka, Mikri Viglia zachwycają swoim pięknem, czystą, turkusową wodą. W pobliżu plaż znajduje się sporo lokalnych tawern, polecamy skosztować miejscowych przysmaków, wśród których królują świeże ryby, owoce morza oraz potrawy z tutejszych ziemniaków, znanych w całej Grecji oraz likier cytrynowy. Nocleg na Naxos. Dla chętnych proponujemy wycieczkę po wyspie Naxos. Odwiedzimy wioskę Domalas, słynącą z niezwykle ciekawych wyrobów ceramicznych. Tam, w rodzinnej pracowni, o wielopokoleniowej tradycji zapoznamy się z procesem powstawania typowych dla Naxos dzbanków na wino. Zobaczymy również kubek sprawiedliwości Pitagorasa. Następnie, w dawnej stolicy wyspy – miejscowości Halki, próbować będziemy kitronu. Likieru produkowanego z liści drzewa owocowego o tej samej nazwie. Pójdziemy też na spacer wąskimi uliczkami. Halki słynie również z wyrobów tkackich. Wybierzemy się również do górskiej wioski Apeiranthos. Tam, po krótkim spacerze, przerwa na kawę. Grecka kawa z widokiem na góry smakuje wybornie. Wyspa Naxos słynie z kopalń odkrywkowych marmuru. Już od starożytności marmur z Naxos cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Jadąc przez góry, w drodze powrotnej, będziemy mieli okazje podziwiać ogromne ściany skalne marmuru. Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie pobyt na jednej z przepięknych plaż, oznaczonych Błękitna Flagą. Plaża Plaka jest najdłuższą plażą na zachodnim wybrzeżu Naxos. Piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza i bajecznym widokiem na inne, mniejsze wyspy. Czysta, idealnie przejrzysta woda, wręcz nawołuje do morskich kąpieli. Późnym popołudniem powrót do hotelu. (Cena ok. 45 EUR/os). Czas wolny. Nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu rejs na Delos i Mykonos. Delos to mityczne miejsce narodzin boga Apolla i bogini Artemidy. Z czasów świetności wyspy przetrwały ruiny reprezentacyjnego teatru oraz zespół świątyń ku czci bogów. Do najciekawszych zabytków należą: Agora, Galeria Lwów i Sanktuarium Apolla, a także domy mieszkalne zdobione mozaikami. Krótka przeprawa na Mykonos, gdzie zwiedziny stolicę wyspy Mykonos Town z pięknymi bielonymi domkami, labiryntem nieskończonej ilości wąskich uliczek, w których łatwo się zgubić, weneckim zamkiem oraz słynnymi wiatrakami. Fascynujące są również niektóre domy, które po prostu wyrastają z morza, podmywane falami na wysokość pierwszego piętra. Mykonos Town słynie również z życia nocnego i nazywane jest grecką Ibizą. Tak szerokiego wyboru tawern, restauracji, barów i klubów skomasowanego na tak małej przestrzeni nie ma chyba nigdzie w Europie. Pospacerujemy starą dzielnicą miasta, która nosi wdzięczną nazwę „Małej Wenecji”, gdzie znajdują sie zabytkowe domy. Zobaczymy również kościoł Paraportiani, jeden z najstarszych na wyspie. Udamy się również pod słynne wiatraki i przy odrobinie szczęścia zobaczymy symbol wyspy, mieszkającego tutaj pelikana Petrosa. Powrót do hotelu na Naxos, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przeprawa promowa na Santorini. Po południu czas wolny na kąpiele wodne i słoneczne oraz odpoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki na zachód słońca w Oia (dodatkowo płatne, ok. 45 EUR/os.). Po drodze odwiedzimy winnicę, w której posmakujemy najbardziej znanych lokalnych win, w tym – produkowanego tylko na Santorini, wina VinSanto. Zwiedzimy również muzeum wina, gdzie będziemy mogli zobaczyć, najbardziej tradycyjne sposoby przygotowywania tego trunku na wyspie. Po degustacji pojedziemy do Oia, gdzie obserwowanie zachodu słońca jest niemal rytuałem. To jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Oia położona jest na wysokim klifie. Właśnie w tym miejscu zobaczymy z wysokości słynne, pocztówkowe widoki na kalderę. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
– dla Klientów powracających do kraju – na lotnisko,
– dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy – do hotelu na Santorini

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na/z Santorini, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, transfery hotel – port – hotel, przeprawy promowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 4 rozpoczęte doby hotelowe na Naxos, w hotelach, śniadania (7), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników, wycieczek fakultatywnych, indywidualnego zwiedzania wysp, pozostałych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 125 EUR/os.

Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 10 – 15 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 3 EUR/pokój/noc.

Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.

.

Realizacja: eurostarsystem.eu