Z Zagrzebia Do Dubrownika (i) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Z Zagrzebia Do Dubrownika (i)

28.05 - 04.06.2020 (różne terminy)
od 2603 zł/os.
Od Dubrownika do Zagrzebia

Atuty oferty

  • Perła Adriatyku – Dubrownik
  • wypoczynek na wyspie Korčula
  • Parki Narodowe Krka i Jezior Plitwickich

Dubrownik • Półwysep Pelješac • Wyspa Korčula • Korčula • Split • Park Narodowy Krka • Wodospady Na Rzece Krka • Zadar • Park Narodowy Jezior Plitwickich • Pula • Rovinj • Zagrzeb

Odkryj piękną Chorwację, idealny kraj na wspaniałe wakacje. Znana, a jednak ciągle zaskakująca bogactwem przyrody, skarbami sztuki i cudownymi wyspami z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. Podziwiaj z ITAKĄ najwspanialsze miejsca Chorwacji! Na trasie są słynne Jeziora Plitwice, cudne wodospady Krka, przepiękne miasta i miasteczka oraz Korčula, wyspa związana z imieniem słynnego podróżnika Marco Polo. Trasa w Chorwacji: ok. 2300 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wylot do Chorwacji. Przylot do Dubrownika, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. DUBROWNIK
Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA – jednego z najsłynniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego, miejsca o wyjątkowej historii, nazywanego Perłą Adriatyku. W programie spacer po pięknej kamiennej starówce, wpisanej na listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Następnie spacer po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami. Zwiedzanie katedry, klasztoru franciszkanów z XIV w. i najstarszej apteki w Europie. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. PÓŁWYSEP PELJEŠAC – WYSPA KORČULA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez PÓŁWYSEP PELJEŠAC, który ma 65 km długości i tylko 7 km w najszerszym miejscu. Znany miłośnikom czerwonego trunku, słynie z Dingača – najcenniejszego chorwackiego gatunku wina. Wizyta w winiarni, degustacja. Przeprawa promem na WYSPĘ KORČULĘ, jedną z najciekawszych wysp na Adriatyku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. KORČULA
Śniadanie. Wizyta w średniowiecznym miasteczku KORČULA, nazywanym Dubrownikiem w miniaturze. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w basenie Morza Śródziemnego, uważane za miejsce urodzenia wielkiego podróżnika Marco Polo. Spacer po mieście, m.in. mury obronne, katedra św. Marka z XV w. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORČULA
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży na Korčuli. Kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. SPLIT – PARK NARODOWY KRKA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa na ląd. Przejazd do SPLITU, największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś budowli z czasów imperium rzymskiego – pałacu Dioklecjana wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do PARKU NARODOWEGO KRKA – uznanego za fenomen przyrodniczy, gdzie podziwiać można wspaniałe WODOSPADY NA RZECE KRKA, płynące przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. ZADAR – PARK NARODOWY JEZIOR PLITWICKICH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do tętniącego życiem ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w. p.n.e., słynnego również z Maraschino – likieru z miejscowego gatunku wiśni maraska. Spacer po starówce: jedyne na świecie organy morskie, rotunda św. Donata – symbol miasta, pozostałości rzymskiego forum. Zwiedzanie katedry św. Anastazji. Przejazd do PARKU NARODOWEGO JEZIOR PLITWICKICH, jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park słynie z 16 pięknych, niedużych jezior połączonych aż 92 wodospadami i figuruje na liście UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. PULA – ROVINJ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PULI, najważniejszego miasta Istrii, z wieloma zabytkami z czasów antycznych. Zwiedzanie: forum – główny plac, gdzie obecnie skupia się życie towarzyskie miasta, arena – rzymski amfiteatr, jedna z najbardziej znanych budowli Istrii i jeden z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów starożytnego Rzymu. Przejazd do ROVINJA, pięknie położonego na niewielkim półwyspie. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie katedry św. Eufemii, gdzie spoczywają relikwie świętej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. ZAGRZEB
Śniadanie. Przyjazd do ZAGRZEBIA, stolicy Chorwacji, centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego kraju. Spacer po zabytkowym centrum z charakterystyczną, pochodzącą z czasów austro-węgierskich architekturą. Spacer przez Gradec i Kaptol – dzielnice starego Zagrzebia: kościół św. Marka, siedziba władz państwowych, główny plac – Plac bana Jelačića. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja folklorystyczna. Nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:9 noclegów w hotelach klasy turystycznej**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 8 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NWUWAGI:

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przeprawy promowe, degustacje, tour guide i taksa: 185 EUR (w lipcu i sierpniu: 210 EUR).
  2. Opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny: 55 EUR.
Od Dubrownika do Zagrzebia
Realizacja: eurostarsystem.eu