Chorwacja lagano, lagano… 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Chorwacja lagano, lagano… 8/15 dni

13.06 - 20.06.2019 (różne terminy)
od 2176 zł/os.

Trasa

 

Dostępne terminy

 

06.06 – 13.06.2019                          13.06 – 20.06.2019                             20.06 – 27.06.2019

27.06 – 04.07.2019                          04.07 – 11.07.2019                              11.07 – 18.07.2019

18.07 – 25.07.2019                           25.07 – 01.08.2019                             01.08 – 08.08.2019

08.08 – 15.08.2019                          15.08 – 22.08.2019                            22.08 – 29.08.2019

29.08 – 05.09.2019                          05.09 – 12.09.2019                            12.09 – 19.09.2019

19.09 – 26.09.2019

 

Plitwickie Jeziora – cud natury ● Rovinj, Poreč – perły Istrii • Postojna – jedna z największych jaskiń Europy ● Zamek Predjama – największy jaskiniowy zamek na świecie ● Krk i Cres – największe wyspy Adriatyku ● Baška – cudowna plaża i tajemnicze inskrypcje ● Vrbnik – szlachetne wino žlahtina ● Apoksjomenos – wyłowione z morza arcydzieło antycznej rzeźby

Galeria

 

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Chorwacji samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem transferowym, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejedziemy do Dalmacji Północnej, aby zwiedzić Zadar, najważniejsze miasto regionu – antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Posłuchamy również wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Następnie przejedziemy do gospodarstwa agroturystycznego położonego w pobliżu Zadaru. Zaprosimy Państwa na grillowanie w gaju oliwnym, przy dźwiękach dalmatyńskiej muzyki połączone z degustacją wyśmienitych lokalnych produktów i win. Wspólna niezapomniana zabawa w sielskiej atmosferze dalmatyńskiego gospodarstwa, gdzie przy okazji poznamy tajniki uprawy różnych roślin np. kocanki włoskiej, która ze względu na swoje właściwości lecznicze od wieków jest wykorzystywana w medycynie ludowej, a ostatnio, ze względu na intensywne właściwości regeneracyjne, jest bardzo popularna w przemyśle kosmetycznym. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wyspy Krk, największej i najbardziej rozwiniętej wyspy na chorwackim wybrzeżu. Charakteryzuje się ona różnorodnością krajobrazu, od skalistych pustkowi i klifów, po zielone, kwitnące promenady, zatoki ukryte w skale i urocze, małe wioski. Odwiedzimy miasto Krk, którego historia sięga czasów plemion iliryjskich. Zobaczymy między innymi romańską katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz średniowieczny kasztel rodziny Frankopan. Zwiedzanie zakończymy spacerem pełnymi klimatu, wąskimi uliczkami miasta. Następnie przejedziemy do Vrbnika, słynącego przede wszystkim z wina, zaskakującego nawet prawdziwych koneserów, chlubą tutejszych winnic jest szczep winogron, z którego wytwarzana jest Vrbnička žlahtina. W centrum miasta znajduje się wiele winiarni, gdzie można skosztować tego szlachetnego trunku, udamy się więc do jednej z nich na degustację. Następnie przejedziemy do miejscowości Baška, słynącej z pięknej piaszczysto-żwirowej plaży i kamiennej płyty z Baški z początku XII wieku, najstarszego zabytku pisma głagolickiego w Chorwacji. Czas na kąpiele słoneczne i morskie w zachwycającej scenerii majestatycznego pasma Velebit oraz wysp Prvić i Sveti Grgur. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Postojna, zwiedzanie jaskini Postojnska Jama. Ta licząca 2 mln lat, wydrążona w skałach przez rzekę Pivkę jaskinia, jest jedną z największych i najbardziej znanych jaskiń na świecie, wiedzie przez ok. 24 km sal i korytarzy. Trasa turystyczna obejmuje 5 km, z czego 3,7 km to przejazd kolejką elektryczną. Zobaczymy zespół grot, skał i podziemnych przejść, wielometrowe, mieniące się różnymi kolorami nacieki skalne, stalaktyty, stalagmity i kurtyny skalne. W jaskini panuje stała temperatura 8 st. C, a jej szczególną osobliwością jest występowanie odmieńca jaskiniowego, żyjącego wyłącznie w wodach dynarskiego krasu, zwanego ludzką rybką. Tylko 10 km od Jaskini Postojna znajduje się jeden za najbardziej malowniczych cudów historii ludzkości: Zamek Predjama, wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako największy jaskiniowy zamek na świecie. Osadzony od ponad 700 lat na 123-metrowej skale. Potężna, doskonała kryjówka obronna prostego rycerza rebelianta, barona rabusiów, bohatera wielu romantycznych legend imieniem Erazm z Predjamy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Poreča. Zwiedzanie: bazyliki Eufrazjana, jednej z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie, wpisanej na listę UNESCO. Ponadto barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum. Przejazd do Rovinja, po drodze przystanek nad Kanałem Limskim. Znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Istrii, Kanał Limski to wrzynająca się w ląd, 9 km, szmaragdowo – zielona zatoka. Jest to niezwykłe zjawisko przyrody, któremu atrakcyjności dodaje szereg żyjących tu endemicznych roślin i zwierząt. Obecnie jest to miejsce hodowli małż i ostryg, których warto skosztować w jednej z istryjskich restauracji. Zwiedzanie uroczego Rovinja – ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi katedra św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu dla chętnych (dodatkowo płatne ok.60 euro – w cenie bilet wstępu do parku) przejazd do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora. Zwiedzanie 16 tarasowo położonych jezior, otoczonych lasem, połączonych ze sobą 72 wodospadami. Woda w jeziorach ma najróżniejsze odcienie zieleni i turkusu. Jest tak przejrzysta, że bez trudu obserwować można żyjące tu ryby. W Parku jest wiele ciekawie położonych tras i drewnianych kładek, prowadzących przez wszystkie jeziora, które umożliwiają podziwianie imponującej przyrody. Ten niezwykły raj wodospadów, ciągnący się na przestrzeni 8 km jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. Okolice Parku Narodowego słyną z wyrobu doskonałych serów i miodów, które będzie można zakupić podczas tej wyprawy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Rijeki, największego miasta regionu, niegdyś najważniejszego portu Węgier za czasów CK Monarchii. Zobaczymy słynną ulicę Korzo, reprezentacyjną ulicę miasta. Zwiedzimy również wzgórze Trsat, niegdyś odrębne miasto, gdzie zobaczymy najważniejszy obiekt sakralny w mieście, Kościół Marii Panny z Trsatu, twierdzę Gradina, skąd rozciąga się piękny widok na Rijekę, wyspy Krk i Cres i Adriatyk. Następnie przejazd do Puli, największego miasta półwyspu Istria, zobaczymy między innymi amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych budowli tego typu na świecie. Zobaczymy również antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII w.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:
– dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski,
– dla Klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.
(Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 1800 km)

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

 

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/*** (razem 7 noclegów) położone w Chorwacji,

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 os. (z możliwością dostawki), typu standard z widokiem na morze lub miasto. Każdy wyposażony jest w łazienkę z WC i wanną, telefon, sejf, TV-sat.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji .

Opisy hoteli w dalszej części katalogu.

Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.

 

Świadczenia

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) -ok. 149 EUR/os, płatne obligatoryjnie u pilota na miejscu.

 

Opinie klientów

 

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6.
Realizacja: eurostarsystem.eu