Bułgaria, Turcja – Trzy morza, dwa kontynenty – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bułgaria, Turcja – Trzy morza, dwa kontynenty

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 2190 zł/os.

05.06 – 12.06.2015                    31.07 – 07.08.2015

12.06 – 19.06.2015                     14.08 – 21.08.2015

19.06 – 26.06.2015                    21.08 – 28.08.2015

03.07 – 10.07.2015

04.09 – 11.09.2015

10.07 – 17.07.2015                    18.09 – 25.09.2015

17.07 – 24.07.2015

Program

Stambuł – kosmopolityczna metropolia, Adrianopol – druga stolica Imperium Osmańskiego, Troja – mityczne miasto, Starożytne Assos – z widokiem na morze egejskie, Pergamon – świątynia Trajana i ruiny starożytnej biblioteki, Bursa – pierwsza stolica Osmanów i kolebka nowożytnej Turcji, Iznik – turecka Nicea, Sozopol jedno z najpiękniejszych miejsc na bułgarskim wybrzeżu. Dla chętnych tydzień wypoczynku w Słonecznym Brzegu

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Edirne (dawnego Adrianopola) byłej bazy wypadowej dla tureckich wypraw wojennych do Europy. Zwiedzanie drugiej po Bursie stolicy Imperium Osmańskiego. Wizytówką miasta jest meczet Selimiye Camii – najwspanialsze dzieło osmańskiego architekta Sinana. Budowla góruje nad okolicą, a jej wnętrze skrzy się feerią barw i zachwyca bogatą dekoracją. Jest to najbardziej symetryczny ze wszystkich meczetów, którego bryła tchnie harmonią i spokojem. Zobaczymy również meczet Üçşerefli Camii (meczet z trzema galeriami), który jest przykładem stylu przejściowego między turecką architekturą seldżucką, a stylem osmańskim. Przejazd do Stambułu, gdzie będzie okazja dokonania korzystnych zakupów modnej odzieży skórzanej. Wieczorem dla chętnych pokaz wirujących derwiszy (koszt ok. 29 EUR). Kolacja i nocleg w hotelu w Stambule. (Trasa ok. 415 km).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Zobaczymy rzymski hipodrom, który mógł pomieścić ok. 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz antyczne przedstawienia. Po dawnym placu zachowały się jedynie: egipski obelisk, kolumna wężowa i kolumna Konstantyna. Zobaczymy również meczet sułtana Ahmeda, zwany również błękitnym – z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia – bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana, który zachwyca wysoką kopułą i zachowanymi mozaikami. Zwiedzimy również kompleks pałacowy Topkapı, który od połowy XV do połowy XIX w. był siedzibą osmańskich sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony przykuwającymi wzrok klejnotami. Ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób. (za dodatkową opłatą ok. 15 TL).Zwiedzimy także wspaniałą Cysternę Bazylikową z VI w. gdzie panuje niepowtarzalna atmosfera. Po południu dla chętnych rejs po cieśninie Bosfor (koszt ok. 24 EUR), a wieczorem wizyta w łaźni tureckiej (koszt ok. 39 EUR). Kolacja i nocleg w hotelu w Stambule. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przeprawa promowa do Yalovy i przejazd do Izniku, dawnej Nicei. Miasto, w którym dawniej odbywały się sobory kościelne i gdzie chronili się cesarze bizantyjscy w okresie wypraw krzyżowych, jest znanym centrum produkcji ceramiki. Zobaczymy potężne mury z czasów bizantyjskich z okazałą Bramą Stambulską (İstanbul Kapısı), dawny kościół Hagia Sophia z pozostałościami mozaiki podłogowej z VI w. oraz symbol miasta czyli Zielony Meczet – nazwa pochodzi od koloru kafli ceramicznych, którymi wyłożono jedyny minaret meczetu. Możliwość zakupu lokalnych wyrobów ceramicznych, których tradycja  produkcji w tym mieście sięga początków XVI wieku n.e. Przyjazd do Bursy, kolacja i nocleg w hotelu w Bursie. Trasa ok.250 km

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i  zwiedzanie Bursy – pierwszej stolicy państwa osmańskiego i kolebki nowożytnej kultury tureckiej. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w meczecie Yeşil Camii (Zielony Meczet), największej i najwspanialszej budowli dawnej Bursy. Obok wznosi się grobowiec (Yeşil Türbe) fundatora meczetu – Mehmeda I (Çelebi). Będziemy mieli okazję zobaczyć dawny słynący z handlu jedwabiem Koza Han i stojący nieopodal XIV-wieczny meczet Ulu Camii. Wizyta w sklepie z tradycyjnymi tureckimi słodkościami. Przejazd do Pergamonu. Zwiedzanie starożytnego miasta rozpoczniemy od malowniczego wzgórza, na którym zlokalizowane były najważniejsze budowle. Zobaczymy m. in. miejsce, gdzie stał słynny ołtarz Zeusa Olimpijskiego, wyjątkowo stromy teatr na 10 tys. widzów oraz ruiny świątyni Trajana i drugiej największej w starożytności biblioteki, która mieściła ok. 200 tys. zwojów. Będziemy mieli również okazję być w dawnym sanktuarium Asklepiosa znajdującym się w dolnym mieście. Wizyta w sklepie z onyxem, który wydobywany jest w Turcji w regionie Centralnej Anatolii. Kolacja i nocleg w hotelu w ok. Pergamonu. Trasa ok.280 km.

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu  udamy się do malowniczo położonej wioski Beramkaleh, słynącej z ruin starożytnego miasta Assos. Roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Morze Egejskie oraz pobliską wyspę Lesbos (tur. Midilli). W wyjątkowo romantycznej oprawie przyrody zobaczymy tu dobrze zachowane mury miasta i świątynię Ateny. O wyjątkowości tego miejsca świadczyć mogą postaci, które przewinęły się przez karty historii Assos. Mieszkał tu Arystoteles i przebywał św. Paweł podczas swej trzeciej podróży misyjnej. Wyjazd w kierunku Troi. Zwiedzimy ruiny opiewanej przez Homera osady, której początki datowane są od III tysiąclecia p.n.e. To właśnie tutaj Henryk Schlieman odkrył słynny „Skarb Priama”. Dziś można zobaczyć tu pozostałości dziewięciu warstw dawnego miasta i poczuć ducha historii. Następnie będziemy pokonywali granicę kontynentów w czasie przeprawy promowej przez cieśninę Dardanele. Kolacja i nocleg w hotelu w Kesan. Trasa ok. 330 km.

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd do granicy turecko-bułgarskiej. Po przekroczeniu granicy bułgarsko-tureckiej udamy się do malowniczego, nadmorskiego miasteczka Sozopol. Jest to jedno z obowiązkowych do odwiedzenia miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego charakteryzujące się tradycyjną, drewnianą zabudową bułgarskiego odrodzenia narodowego, licznymi zabytkami, spokojnym rytmem rybackiej miejscowości, a także niepowtarzalną, artystyczną atmosferą. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Burgas Trasa ok. 260 km

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
– dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu w Słonecznym Brzegu i pobyt w dniach 8 – 14, a 15 dnia wylot do Polski
– dla klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Dla niektórych z Państwa impreza ta może być intensywna. Dziennie przejazdy autobusem wahają się od minimum 300 do nawet 500 km, a wyjazdy z hoteli organizowane są wcześnie rano.

NOWOŚĆ – obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Opis systemu w sekcji „Przeczytaj koniecznie”.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** – położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych w skromnych hotelach).

Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, większość z klimatyzacją.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików).

Kategoria lokalna ***

Uwaga! Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Bułgarii w Słonecznym Brzegu w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli na dalszych stronach lub więcej ofert w katalogu Wczasy – Bułgaria.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Słonecznym Brzegu lub Złotych Piaskach), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, przeprawy promowe, wyżywienie: podczas części objazdowej (śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu) a podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, przewodnika lokalnego, Tour Guide System, napiwków ok. 136 EUR, wycieczek fakultatywnych: rejsu po cieśninie Bosfor (24 EUR), pokazu wirujących derwiszy ok.29 EUR,  łaźni tureckiej (ok.39 EUR); dodatkowych posiłków (7-10 EUR za 1 posiłek), innych wydatków osobistych oraz  wizy tureckiej – od dnia 10 kwietnia 2014 roku zakup tureckiej wizy na przejściu granicznym nie jest możliwy. Obywatele RP muszą wykupić wizę przed wylotem do Turcji. Istnieje możliwość wykupienia e-wizy za pośrednictwem biura Rainbow Tours. E-wiza oferowana jako obowiązkowa usługa w cenie 75 PLN brutto / osobę. Usługa doliczana jest do rezerwacji do każdej z osób. W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązku wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Jeżeli Klienci zadecydują wizować się samodzielnie koszt za wizę zostanie odjęty z rezerwacji. Wizę turystyczną można również uzyskać w placówkach dyplomatycznych Republiki Turcji na terenie Polski bądź za pośrednictwem systemu E-visa: www.evisa.gov.tr  (koszt wizy 15 EUR/os. lub 20 USD/os.  Wiza wydawana jest na okres 180 dni i jest wizą wielokrotnego przekraczania granicy. Łączny czas pobytu w Turcji w trakcie jednej wizyty nie może przekraczać 90 dni. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

 

 

Realizacja: eurostarsystem.eu