Budapeszt – w rytmie czardasza 4 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Budapeszt – w rytmie czardasza 4 dni

02 - 05 cze 2022 (różne terminy)
od 3931 zł/os.
  • Program

Budapeszt – bogata historia •Wzgórze Gellerta i piękna panorama miasta • rejs statkiem – malownicze pejzaże • „uczta dla ciała” – gorące kąpiele termalne • region winny Tokaj – doskonałe wina i regionalna kuchnia • park konny • Czarda i węgierski folklor

Daty :

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Budapesztu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przylot na lotnisko w Budapeszcie i przejazd do miasta na zwiedzanie stolicy Węgier, najpiękniej położonego miasta nad Dunajem. Rozpoczniemy od przejścia uliczkami wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, dawnej siedziby władców węgierskich. Następnie spacer starówką „budańską” do Kościoła NMP, potocznie nazywanego kościołem Macieja, który był miejscem koronacji i ślubów królewskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do największego kompleksu jeździeckiego w Europie, parku konnego braci Lazarów. Zobaczymy jedyny w swoim rodzaju pokaz powożenia. Ubrani w tradycyjne stroje csikosze, czyli węgierscy konni pasterze, zaprezentują jazdę powozami wielokonnymi, ciągniętymi przez bawoły. Zobaczymy też csikoszy powożących na końskich zadach. Odwiedzimy też stajnie braci Lazarów i na miejscu spróbujemy znakomitej lokalnej kuchni Po drodze zajrzymy do Godollo, gdzie zobaczymy lubianą przez austriacką cesarzową i węgierską królową Sisi, jej rezydencję (z zewnątrz) wraz z ogrodami (dodatkowo płatne ok.49 EUR/os, przy min. 25 osobach chętnych). Następnie przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2
Po śniadaniu proponujemy Państwu „ucztę dla ciała” i wizytę w jednym z budapesztańskich uzdrowisk. Pobyt tu zapewni nam odrobinę relaksu i więcej sił witalnych (wstęp płatny na miejscu w zależności od wybranej opcji równowartość ok. 15 EUR/os w forintach). Po południu natomiast „uczta dla ducha” – przejazd do Esztergom, który jest kolebką katolicyzmu na Węgrzech. Zajrzymy tu między innymi do Bazyliki, zbudowanej na ruinach średniowiecznego kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha i pokluczymy po urokliwych uliczkach miasta. Następnie przejedziemy do Wyszehradu, dawnej stolicy Węgier, gdzie w niecodziennej scenerii zakola Dunaju, zwiedzimy średniowieczną cytadelę ulokowaną na wzgórzu. Czas wolny. Tego dnia możliwość zjedzenia obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracji (koszt ok. 20 EUR/os). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok.150 km). Dla chętnych wieczorem – fakultatywna wycieczka „Budapeszt nocą” (dodatkowo płatna ok. 15 EUR/os, realizowana przy min. 20 osobach chętnych). W programie przejazd główną, historyczną arterią miasta Aleją Andrassyego przez plac Bohaterów nad Dunaj i spacer na wyspę Małgorzaty, gdzie odbywa się barwne widowisko multimedialnych fontann. Na zakończenie przejazd wzdłuż Dunaju, podczas którego zobaczymy pięknie podświetlone najważniejsze budynki Budapesztu takie jak Parlament, Wzgórze Zamkowe, Hotel Gellert i mosty: Małgorzaty, Łańcuchowy, Elżbiety.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem (dodatkowo płatny ok. 16 EUR/os), podczas którego zobaczymy najważniejsze obiekty takie jak parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Zwiedzanie Pesztu – nizinnej części stolicy, podczas którego zobaczymy Bazylikę Św. Stefana, przepiękną XIX- wieczną budowlę oraz Parlament węgierski. Następnie spacer przez Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli – kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, przejedziemy najstarszą na kontynencie linią metra oraz zwiedzimy Operę budapeszteńską. Czas wolny na deptaku Vaci. Wieczorem wizyta w czardzie węgierskiej (dodatkowo płatna ok. 38 EUR/os; przy min. 25 osobach chętnych) – obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka”. Powrót do hotelu w okolicy Budapesztu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 4
Po śniadaniu (w zależności od godzin przelotu możliwe pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Zakwaterowanie

Hotele *** – położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Budapesztu). Pokoje: 1- i 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV. Do dyspozycji gości w hotelu zazwyczaj: restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu.

Kategoria lokalna : ***

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania – ok. 115 EUR/os (płatne na miejscu): opera w Budapeszcie, usługi przewodników lokalnych, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok. 6 EUR/os (płatna w hotelu na miejscu). Dodatkowo (dla chętnych): program konny wraz z obiadokolacją i rezydencją Sisi w Godollo – ok. 49 EUR/os, wizyta w czardzie z kolacją i programem – ok. 38 EUR/os, rejs statkiem – ok. 16 EUR/os, obiadokolacja ok. 20 EUR/os, baseny termalne w Budapeszcie równowartość ok. 15 EUR w forintach (możliwość płatności tylko w miejscowej walucie lub kartą płatniczą), Budapeszt nocą – 15 EUR/os.

Inne Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Realizacja: eurostarsystem.eu