Budapeszt EXPRESS – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Budapeszt EXPRESS

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 517 zł / za os.

05.06 – 08.06.2015                                       14.08 – 17.08.2015

19.06 – 22.06.2015                                        28.08 – 31.08.2015

10.07 – 13.07.2015                                        11.09 – 14.09.2015

07.08 – 10.08.2015                                       25.09 – 28.09.2015

Program

Budapeszt – bogata historia i rejs statkiem – Park konny – Czarda i węgierski folklor – Wzgórze Gellert i piękna panorama miasta – przejazd do Budapesztu w trakcie dnia

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Środkowa dla wygodnych; Katowice ok. 11.40. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Słowackiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd na Węgry w okolice Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa Katowice – Budapeszt ok. 500 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu, zwiedzanie stolicy Węgier rozpoczniemy od rejsu statkiem (dodatkowo płatny ok. 15 EUR), następnie zwiedzanie Pesztu – nizinnej części stolicy, w programie: Bazylika św. Stefana, przepiękna XIX-wieczna budowla, spacer przez Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli – kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, przejedziemy najstarszą na kontynencie linią metra oraz zwiedzimy Operę budapeszteńską. Czas wolny na deptaku Vaci. Na zakończenie dnia wizyta w czadzie węgierskiej (dodatkowo płatna 34 EUR) – obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka”. Wieczorem proponujemy objazd autokarem „Budapeszt nocą” – przepięknie oświetlone mosty na Dunaju oraz panorama ze wzgórza Gellert. Przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu ok. 23.00, nocleg. (Trasa: ok. 60 km).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu, najpiękniej położonego miasta nad Dunajem rozpoczniemy od spaceru uliczkami wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, dawnej siedziby władców węgierskich, przejdziemy starówką „budańską” do Kościoła NMP, potocznie nazywanego kościołem Macieja, który był miejscem koronacji i ślubów królewskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd w kierunku płn.wsch. Budapesztu, do parku konnego; w programie: zwiedzanie parku, pokaz konny oraz obiadokolacja w regionalnej restauracji/czadzie (wliczone w cene pakietu świadczeń płatnych na mscu). Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych ( ok. 19.00), przejazd przez Słowację i Czechy.

Dzień 4
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Katowice ok.1.00-2.00). (Trasa Budapeszt- Katowice ok. 500 km).

Uwagi!
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** – położone zazwyczaj na obrzeżach miast (2 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach Budapesztu).

Pokoje: 1-, 2 – i 3 – osobowe z łazienką, TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu.

Kategoria lokalna ***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: BUD EXPRESS – 2 rozpoczęte doby hotelowe, 2 śniadania, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota

Cena podstawowa nie obejmuje: BUD/ Budapeszt EXPRESS: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania – ok. 75 EUR + ok. 2500 HUF: usługa przewodników lokalnych, pokaz konny z obiadokolacją, TOUR GUIDE SYSTEM. Dodatkowo: wizyta w czadzie z kolacją i programem – 34 EUR, rejs statkiem – 15 EUR.

Inne

NOWOŚĆ – obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu