Bom dia Lisboa! – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bom dia Lisboa!

CENA od 1920 zł /os.

05.06 – 08.06.2015                   21.08 – 24.08.2015

31.07 – 03.08.2015                    04.09 – 07.09.2015

14.08 – 17.08.2015                     18.09 – 21.09.2015

lisbona

Program

Lizbona – miasto Markiza Pombala – Klasztor UNESCO Hieronimitów – kościół św.Wincentego – place Rossio, Figueira i Restauradores – winda Santa Justa – wieża Belem – Pomnik Odkryć Geograficznych – Cafe a Brasileira – Bairro Alto – kawiarnia Pasteis de Belem – Oceanarium
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours (nr 270) na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot z Warszawy do Lizbony. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie centrum miasta. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Podziwianie panoramy Lizbony z murów obronnych, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra – jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami – najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie; Panteon Narodowy, w którym znajdują się grobowce wielkich portugalskich osobistości. Spacer ulicami dzielnic: Bairro Alto, dzielnicy o artystycznym charakterze, gdzie skupia się życie nocne miasta, przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejazd jedną z największych atrakcji miasta – windą Santa Justa. Ta oryginalna, stalowa konstrukcja łączy Baixę z Chiado i wyżej usytuowanymi częściami miasta. Spacer: kościół św. Rocha; ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Czas na kawę w słynnej Café a Brasileira. Po południu fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 20 EUR): rejs statkiem po Tagu wzdłuż wybrzeża Lizbony. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 40EUR) koncert fado połączony z kolacją. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wizyta w Narodowym Muzeum Sztuki Dawnej ze wspaniałą kolekcją malarstwa, rzeźby oraz przedmiotów dekoracyjnych. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: muzeum powozów z okazałą kolekcją konnych powozów i karoc; klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gammy wpisany na Listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem i możliwość podziwiania Pomnika Odkryć Geograficznych, wzniesionego w 500-ną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza jako hołd wielkim, portugalskim odkrywcom oraz Wieży Belem, jednej z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu, a dziś jest symbolem chwały i dumy narodowej. Czas na tradycyjne ciastko z kremem w najsłynniejszej kawiarni w całej Lizbonie Pasteis de Belem. Po południu fakultatywna wycieczka (za dodatkową opłatą na miejscu) na południowy brzeg Tagu, gdzie znajduje się statua Chrystusa Zbawiciela inspirowana statuą znajdującą się w Rio de Janeiro. Wjazd na poziom widokowy, aby podziwiać miasto rozciągające się na przeciwnym brzegu. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na tereny Expo ’98 nazywane Parkiem Narodów. Zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie, gdzie w ogromnych akwariach zaprezentowano ekosystemy oceanów: Arktycznego, Indyjskiego, Atlantyckiego, Spokojnego. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
Uwagi! 

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** – położone w Lizbonie (nie w centrum miasta).

Pokoje: 1-, 2-, 3 – osobowe, (przy czym 3 – osobowe, to z reguły pokój 2 – osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem i radiem i klimatyzacją.

Do dyspozycji gości: na miejscu w hotelu restauracja i bar.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

Kategoria lokalna: ***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do Lizbony, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania kontynentalne, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, wycieczek lokalnych.

Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 95 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje dodatkowych posiłków i napoi , wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny podane są w programie imprezy) oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 20.09.2014 r. i mogą ulec zmianie.

 

Realizacja: eurostarsystem.eu