Beneluks – Małe potęgi Europy 6 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Beneluks – Małe potęgi Europy 6 dni

29 cze - 04 lip 2024 (różne terminy)
os 2100zł/os.

ISTNIEJE WERSJA COMFORT – Bez nocnych przejazdów (2 noclegi tranzytowe

WYJAZDY – cała Polska 

 

TERMINY:

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przyjazd do Berlina w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta historycznych tragedii i współczesnej transformacji. Objazdowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in. Mur Berliński, Bramę Brandenburską – symboliczne wrota miasta, Reichstag czyli siedzibę parlamentu, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Przejazd na nocleg w okolice Magdeburga/ Lipska (Trasa ok. 200 km od granic Polski).

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd do Luksemburga – finansowego centrum Europy (przyjazd ok.17.00), spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przyjazd do hotelu w okolicach Brukseli ok. 22:00. (Trasa ok.900 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Brugii, czyli niezwykła podróż w średniowieczną przeszłość. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika św. Krwi, okazałe domy kupieckie). Następnie przejazd do Brukseli – kosmopolitycznej metropolii o światowym znaczeniu. Zwiedzanie miasta autokarem: zobaczymy Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Wizyta w katedrze św. Michała – patrona Brukseli. Następnie spacer po starówce brukselskiej – szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta – fontannę Maneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Wieczorem dla chętnych kolacja na starym mieście (dodatkowo płatna u pilota). Powrót na nocleg w okolicach Brukseli. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4
Rano wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do skansenu wiatraków Kinderdijk, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. W terminach od połowy marca do 12 -go maja zamiast skansenu wiatraków Kinderdijk fakultatywna wycieczka do ogrodów kwiatowych Keukenhof – (wycieczka dodatkowo płatna – ok. 32 EUR). Dalej udamy się do Rotterdamu – gdzie znajduje się największy na świecie port przeładunkowy. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, w którym podczas spaceru zobaczymy przykłady awangardowej architektury (m.in. Market Hall) i nieliczne pozostałości starej zabudowy, które ocalały ze zniszczeń wojennych (ratusz, katedra). Po drodze do Hagi krótka wizyta w Delft – rodzinnym mieście Vermeera z pięknym XVII – wiecznym rynkiem i licznymi sklepami ze słynną biało-niebieską porcelaną (tylko w terminach po 12 – tym maja). Kolejnym punktem programu będzie wizyta w politycznej stolicy Holandii – Hadze. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego oraz podjedziemy pod siedzibę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dzień zakończymy w Scheveningen, nad Morzem Północnym, gdzie dla chętnych proponujemy wspólną kolację w restauracji (dodatkowo płatna u pilota) i czas wolny przy promenadzie nadmorskiej. Przejazd w okolice Amsterdamu na nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5
Rano, po wykwaterowaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Amsterdamu – znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Wizyta w dzielnicy muzealnej i zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) i Rijksmuseum (Muzeum Narodowe ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m.in. Rembrandta, Vermeera, Halsa – zwiedzamy z przewodnikiem lokalnym galerię obrazów z XVII wieku. Zwiedzanie dotyczy jedynie stałej ekspozycji, nie zwiedzamy wystaw czasowych). Proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII-wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna u pilota). Wizyta na Placu Dam z Kościołem Nowym, Pałacem Królewskim oraz Pomnikiem Narodowym. . Czas na spacer po najstarszej części miasta z tętniącymi życiem barwnymi ulicami i atmosferą czasów „dzieci kwiatów”: m.in. Dzielnica Czerwonych Latarni, Nowy Rynek. (ze względu na zakaz oprowadzania grup tylko możliwość spaceru indywidualnego) Wyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych (około godziny 22:30). (Trasa ok.750 km do granic Polski).

Dzień 6
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09.00).

Uwagi do programu
– Program może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– W terminach od połowy marca do 12 -go maja zamiast skansenu wiatraków Kinderdijk fakultatywna wycieczka do ogrodów kwiatowych Keukenhof – (wycieczka dodatkowo płatna – ok. 32 EUR).
-W 2019 roku weszły w życie przepisy, zakazujące wjazdu do centrum Amsterdamu autokarom turystycznym. W związku z tym zwiedzanie miasta będzie odbywało się pieszo lub komunikacją miejską, a autokar pozostanie poza centrum miasta.
– w wielu miejscach jest obrót bezgotówkowy, możliwość płatności jedynie kartą

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, przejazdów komunikacją miejską, posiłków w restauracjach, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide oraz innych wydatków osobistych (kwota ok. 185 EUR płatna pilotowi imprezy), taksy turystycznej ok. 20 EUR (płatna w hotelach na miejscu), koszt 1 obiadokolacji ok. 23 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu u pilota, wg informacji w programie), fakutatywna wycieczka do ogrodów Keukenhof (od połowy marca do 12-go maja) – ok. 32 EUR.


Realizacja: eurostarsystem.eu