Beneluks – Kwitnące Niderlandy 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Beneluks – Kwitnące Niderlandy 8 dni

08 - 15 maj 2022 (różne terminy)
od 9690 zł/os.
  Data:  
 08 – 15 maj 2022

Program

• Maastricht – najstarsze miasto Holandii i symbol Unii Europejskiej • Luksemburg – tam gdzie przeszłość spotyka przyszłość • Brugia, Gandawa – średniowieczna przygoda • Amsterdam – cudowna lekkość bytu i wspaniałe dzieła Rembrandta • rejs po kanałach Amsterdamu • Tama Maeslantkering nad Morzem Północnym • Wiatraki z Kinderdijk • Rotterdam – największy port na świecie • Aalsmeer – największa giełda kwiatowa świata • Haga – polityczne centrum Holandii

 

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot na lotnisko w Eindhoven (Holandia). Po przylocie wszystkich uczestników transfer do hotelu w okolicach Eindhoven. W przypadku wczesnego przylotu możliwy przejazd do centrum w oczekiwaniu na pokoje. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do centrum Amsterdamu – znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Spacer romantycznymi uliczkami przy kanałach do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie Rijksmuseum – Muzeum Narodowego ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m. in. Rembrandta, Vermeera, Halsa ( zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym). Następnie zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII – wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna u pilota). Wizyta na Placu Dam z Kościołem Nowym, Pałacem Królewskim oraz Pomnikiem Narodowym. Czas na wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł – centrum nocnych uciech (ze względu na zakaz oprowadzania grup możliwość tylko spaceru indywidualnego) Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na farmę serowarską (możliwość zakupu serów i chodaków holenderskich). Następnie fakultatywna wizyta w ogrodach kwiatowych Keukenhof (w terminach od połowy marca do 15 – tego maja – dodatkowo płatna ok. 25 Euro), a w pozostałych terminach odwiedzimy największą giełdę kwiatową świata w Aalsmeer. Wizyta w Delft, rodzinnym mieście malarza Vermeera, spacer na Główny Rynek, gdzie wstąpimy do jednego ze sklepów ze wspaniałą królewską porcelaną. Przejazd do Hagi – stolicy politycznej Holandii, gdzie podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzanie Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuis, gdzie można podziwiać m.in. obraz Vermeera „Dziewczyna z perłą”. Wizyta w Madurodam – Holandii w miniaturze, gdzie będziemy mogli podziwiać całą Holandię w skali 1:25. Dla chętnych wspólna kolacja w restauracji (dodatkowo płatna u pilota). Nocleg w okolicach Hagi/ Rotterdamu (Trasa ok. 100 km). ).

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Rotterdamu, gdzie znajduje się największy port przeładunkowy świata. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, które najlepiej podziwiać z Euromastu (wieży widokowej z obrotową windą, która dociera na wysokość 185 m). Wizyta na zachodnim wybrzeżu Morza Północnego, gdzie znajduje się słynna tama, która jest największą ruchomą konstrukcją na Ziemi. Każde z jej dwóch ramion ma wymiary wieży Eiffla. Tama Maeslantkering stanowi jedno ogniwo ogromnego systemu przeciwpowodziowego, który chroni Holandię przed zalaniem Wizyta w skansenie wiatraków Kinderdijk, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Przejazd do centrum Antwerpii, spacer po starym mieście ze wspaniałymi domami cechowymi i najwyższą w Belgii gotycką katedrą.. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), nocleg w okolicach Antwerpii/Brugii (Trasa ok. 160 km).

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do dwóch uroczych średniowiecznych miast Gandawy i Brugii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Brugii czyli udamy się w niezwykłą podróż do średniowiecznej przeszłości. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika Świętej Krwi, domy kupieckie) i rejs stateczkiem po urokliwych brugijskich kanałach. Nastepnie przejedziemy do Gandawy, która jest prawdziwą gratką dla wielbicieli zabytków średniowiecza i renesansu. Proponujemy spacer po starym mieście i wizytę we wspanialej katedrze św. Bawona. Zobaczymy tam słynne dzieło Huberta i Jana van Eyck „Ołtarz Gandawski”. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), Nocleg w okolicy Brukseli. (Trasa ok.150 km)

Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Brukseli, zwiedzanie miasta. Panoramiczna wycieczka po Brukseli, podczas której zobaczymy m. in. Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Następnie spacer po starówce brukselskiej – szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta – fontannę Maneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), . Zakwaterowanie w hotelu w Belgii przy granicy z Luksemburgiem lub w Luksemburgu, nocleg (ok. 250 km).

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Luksemburga – finansowego centrum Europy. Spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przejazd do Maastricht, uważanego za najstarsze miasto w Holandii. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy główny rynek Markt i wiele pozostałości dawnych fortyfikacji. Przejazd na nocleg w okolice Eindhoven (ok. 350 km)

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Eindhoven, przelot do Polski.

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– W 2019 roku wchodzą w życie przepisy, zakazujące wjazdu do centrum Amsterdamu autokarom turystycznym. W związku z tym zwiedzanie miasta będzie odbywało się pieszo lub komunikacją miejską, a autokar pozostanie poza centrum miasta.

Zakwaterowanie

Hotele**/*** – położone poza centrum miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami – (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Eindhoven – 2, Brugia – 1, Haga/Rotterdam – 2, Amsterdam – 1, Luksemburg – 1). Pokoje: 2 – os. (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV. Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, na miejscu przejazdy komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, przejazdów komunikacją miejską, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide razem ok. 210 EUR (płatne u pilota), taksy turystycznej ok.15 EUR (płatna w hotelach na miejscu) posiłków w restauracjach (koszt 1 obiadokolacji ok. 19 EUR – płatne u pilota), w terminach od połowy marca do połowy maja wycieczka do Keukenhof – ok.25 EUR oraz innych wydatków osobistych.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6.

Inne: NOWOŚĆ – obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Realizacja: eurostarsystem.eu