Bawarskie Specjały- Comfort 7/8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bawarskie Specjały- Comfort 7/8 dni

26 lip - 02 sie 2024
od 2385 zł/os.

Noclegi tranzytowe • Bayreuth i wielki kompozytor Wagner • Bamberg – mała Wenecja • średniowieczna Norymberga – „miasto – feniks” • Ratyzbona – stare miasto • bajkowy Neuschwanstein i inne zamki Ludwika Szalonego • Monachium – królewskie miasto • świat BMW • Zugspitze – najwyższy szczyt Niemiec • bawarskie rarytasy

 

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Zachodnia (wyjazd docelowego autokaru z Poznania). Przejazd przez Niemcy – z krótkimi postojami. Nocleg w hotelu w okolicach Lipska/Gery. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem. (Trasa od granic Polski ok. 350 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do centrum Bayreuth, największego miasta w Górnej Frankonii, sławnego z festiwali Wagnerowskich. Spacer po mieście. Zobaczymy miejsca związane z Ryszardem Wagnerem: Willa Wahnfried, miejsce pochówku kompozytora, Teatr Operowy. Obejrzymy barokowe kościoły i zabudowania miasta m.in. Stary i Nowy Pałac Margrabiów. Przejazd przez Szwajcarię Frankońską – jeden z najpiękniejszych rejonów południowych Niemiec do miasta Bamberg, wpisanego na listę UNESCO. Zobaczymy tu m.in. Kleine Venedig (mała Wenecja) – malownicze rybackie domki nad rzeką Regnitz, piękny Stary Ratusz, Plac Katedralny, Cesarską Katedrę z rzeźbami, a także pałac arcybiskupi – Alte Hofhaltung, Neue Residenz – pałac barokowy zbudowany pod koniec XVII w. jako siedziba książąt niemieckich oraz piękny kościół na wzgórzu Stephansberg. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Norymbergi. Dla chętnych kolacja w stylu frankońskim (dodatkowo płatna u pilota). Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Norymbergii i zwiedzanie „miasta-feniksa”. Objazd miasta autokarem, podczas którego zobaczymy teren zjazdów partyjnych NSDAP oraz cmentarz Johannsfriedhof z grobami Wita Stwosza i Albrechta Durera oraz budynek sądu, w którym odbywały się procesy dygnitarzy III Rzeszy. Spacer po średniowiecznych uliczkach zabudowanych rzemieślniczymi kamienicami oraz gotyckimi kościołami – św. Sebalda i NMP. Przejazd do Regensburga (Ratyzbony). Zwiedzanie centrum miasta – panorama starego miasta z kamiennego mostu (Steinerne Brucke), Katedra – jeden z najpiękniejszych kościołów gotyckich, Haidplatz – plac z wieloma pięknymi kamienicami mieszczan, m.in. Haus zum Goldenen Kreuz. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna u pilota). Przejazd do hotelu w okolicach Ratyzbony/Monachium na nocleg (Trasa ok. 150 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee, skąd statkiem dopłyniemy na wyspę Herreninsel na której znajduje się zamek Herrenchiemsee – ostatni z zamków Ludwika II. W nowej siedzibie Herrenchiemsee zrealizował on długo planowany projekt nowego francuskiego zamku Versailles. Przejazd na południe Bawarii i wizyta w malowniczych ogrodach zamku Ludwika II – Linderhof. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna u pilota). Przejazd na nocleg w okolicach Garmisch Partenkirchen. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w Alpy Bawarskie. Zwiedzanie zamku Neuschwanstein, zbudowanego na rozkaz „szalonego” króla Bawarii – Ludwika II Wittelsbacha, wykorzystanego później przez Disneya jako pierwowzór zamku Śpiącej Królewny. Spacer do Marienbrucke – mostu łączącego dwa brzegi wąwozu Poellat, z widokiem na zamek Neuschwanstein. Przejazd pod Zugspitze, najwyższy szczyt Niemiec o wysokości 2962 m. Wjazd kolejką zębatą i kolejką linową bezpośrednio na lodowiec Zugspitze na wysokość 2600 m n.p.m. W czasie jazdy roztaczają się fantastyczne widoki na alpejskie hale i cały alpejski świat gór wokół Garmisch-Partenkirchen. Wieczorem dla chętnych kolacja w restauracji (dodatkowo płatna u pilota) Przejazd do hotelu w okolicach Garmisch/Monachium. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Monachium. Wizyta w centrum motoryzacji BMW Welt, gdzie znajdują się najnowsze modele tej marki (w trakcie prywatnych imprez brak możliwości wejścia). Spacer ulicami miasta. Zobaczymy: Stary Ratusz, Kościół Mariacki oraz Rezydencję Wittelsbachów (królewskiego rodu Bawarii). Dzień w Monachium uświetni galeria malarstwa – Stara Pinakoteka, z jedną z największych kolekcji dzieł dawnych mistrzów. W trakcie zwiedzania dla chętnych obiad (dodatkowo płatny u pilota). Czas na wizytę na słynnym Viktualienmarkt z wysokiej jakości produktami spożywczymi ze wszystkich rejonów świata. Przejazd na nocleg w okolice Gery/Lipska. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku granicy z Polską. Po drodze krótka wizyta w Lipsku. Zobaczymy tam Pomnik Bitwy Narodów i budynek Opery. Udamy się na spacer po centrum ze Starym Ratuszem, starą giełdą i kościołem św. Tomasza. Powrót do Polski w godzinach wieczornych (Torzym, ok. 17:00). (Trasa do granic Polski ok. 350 km).

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, bar, wideo, klimatyzacja), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa lokalnych przewodników, Tour Guide System  (kwota ok. 215 EUR/os. płatne na miejscu (w tym wjazd na Zugspitze), podatków turystycznych (łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. – płatne bezpośrednio w hotelach), innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt zakupu 1 obiadokolacji/lunchu to ok. 28 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu u pilota wg informacji w programie).

TERMINYRealizacja: eurostarsystem.eu