Bawaria, Tyrol i Jezioro Garda – Alpejskie krajobrazy i włoska siesta -10 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bawaria, Tyrol i Jezioro Garda – Alpejskie krajobrazy i włoska siesta -10 dni

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 1799 zł/os.

30.05 – 08.06.2015                     08.08 – 17.08.2015

06.06 – 15.06.2015                      15.08 – 24.08.2015

27.06 – 06.07.2015                      05.09 – 14.09.2015

11.07 – 20.07.2015                       19.09 – 28.09.2015

18.07 – 27.07.2015

Program

złoto
Miasto trzech rzek – Pasawa – Muzeum BMW w stolicy Bawarii – Monachium – wieczór bawarski – Świat kryształów Swarovskiego – skocznia w Garmisch-Partenkirchen – Jezioro Garda – rejs i odpoczynek – kolejka wąskotorowa w Stubaital – człowiek lodu – Ötzi – kolejka linowa na Tegelberg – Mediolan  – miasto mody – Werona – miasto kochanków – wąwóz Partnachklamm

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Późnym wieczorem przyjazd w okolice Pasawy (Passau). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 650 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Pasawy, miasta trzech rzek, położonego u spływu Dunaju, Inn i Ilz. Miasto nazywane „bawarską Wenecją”, po wielkim pożarze odbudowane zostało przez architektów włoskich, którzy nadali mu śródziemnomorski charakter.  Podczas spaceru zobaczymy katedrę św. Stefana z największymi na świecie katedralnymi organami, ratusz z XIV w. oraz pozostałości średniowiecznych umocnień miejskich z bramą św. Seweryna i imponującą basztą Schaiblingsturm. Następnie przejazd do stolicy Bawarii – Monachium, gdzie zobaczymy m.in. dzielnicę bohemy artystycznej – Schwabing oraz barokowy Pałac Nymphenburg. Odwiedzimy Muzeum BMW, które przyciąga nie tylko fanów motoryzacji. Dzień zakończymy spacerem po Starówce Monachijskiej z Kościołem Mariackim (Frauenkirche) i Starym Ratuszem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Monachium. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). (Trasa ok. 250 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Augsburga, podczas którego odwiedzimy jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Bawarii – klasztor Andechs, malowniczo położone na wzgórzu Opactwo Benedyktyńskie. Miejsce to znane jest z przechowywanych relikwii – Trzech Świętych Hostii. W przyklasztornym browarze, dla koneserów możliwość degustacji kilku rodzajów znanego na całym świecie lokalnego piwa – Andechser (dodatkowo płatne ok.11 EUR). Po południu przyjazd do Augsburga, jednego z najpiękniejszych miast Niemiec. Zobaczymy okazałe fontanny, domy mieszczańskie z XVI i XVII w., Bazylikę św. Ulryka i Afry, wzniesioną ku czci patronów miasta, a także imponujący ratusz – najważniejszą świecką budowlę z okresu renesansu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Augsburga i nocleg. Fakultatywna możliwość wyjazdu do Friedberg, urokliwego, średniowiecznego miasteczka  (koszt ok. 10 EUR). Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Füssen, miasta położonego na dawnym rzymskim szlaku Via Claudia Augusta. Wjazd kolejką linową na szczyt Tegelberg (1720 m. n.p.m.), skąd podziwiać będziemy panoramę Alp. Następnie krótki spacer po miasteczku i przejazd drogą alpejską do Austrii. Podczas wizyty w malowniczym miasteczku Wattens poznamy niezwykły świat kryształów Swarovskiego. Następnie odwiedzimy Innsbruck, stolicę Tyrolu. Na jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Austrii zobaczymy symbol miasta – Goldenes Dachl (Złoty Dach), a także zobaczymy  gotycki kościół dworski – Hofkirche. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Innsbrucka. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania renesansowego zamku Ambras, jednego z najbardziej znaczących zabytków Innsbrucka. Swój największy okres świetności przeżywał on za czasów panowania tyrolskiego arcyksięcia Ferdynanda II. W odrestaurowanych wnętrzach zobaczyć dziś można m in. należącą niegdyś do Ferdynanda II imponującą kolekcję zbroi oraz liczne dzieła sztuki z okresu późnego średniowiecza. Następnie wybierzemy się w godzinną podróż kolejką wąskotorową w dolinie Stubaital. Ta romantyczna trasa daje możliwość podziwiania górskich krajobrazów, wąwozów i lasów, a stacje kolejowe swą architekturą sprawiają wrażenie, jakby świat się zatrzymał w poprzednim stuleciu. Przejazd do Garmisch-Partenkirchen i spacer do wąwozu Partnachklamm.
Uwaga! Należy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Następnie sesja fotograficzna pod znaną skocznią narciarską. Wieczorem udamy się do bawarskiej sztuby, w której przy dźwiękach akordeonu zakosztujemy lokalnych przysmaków. Nocleg w okolicy Garmisch-Partenkirchen. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez przełęcz Brennero w kierunku Włoch. Odwiedzimy Bolzano – średniowieczne  miasto leżące u stóp Dolomitów, gdzie w muzeum archeologicznym zobaczymy mumię Ötziego, „człowieka lodu” sprzed ponad 3 tys. lat, którego znaleziono zamrożonego w lodowcu alpejskim w Alpach Austriackich. Następnie krótki spacer po miasteczku, podczas którego zobaczymy m.in. katedrę gotycką z czasów średniowiecza. Przejazd nad największe włoskie jezioro – Garda. Zatrzymamy się w lokalnej winnicy, aby skosztować regionalnych produktów, a następnie popłyniemy w rejs statkiem po jeziorze, podczas którego będziemy mogli podziwiać otaczające nas Dolomity. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy jeziora Garda. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). (Trasa ok. 400 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Mediolanu. Wizytę w tym mieście rozpoczniemy na Placu Katedralnym, gdzie znajduje się wspaniała gotycka katedra zwana „poematem w marmurze”. Następnie przejdziemy Galerią Vitorrio Emanuele II – eleganckim wielopiętrowym pasażem, który poprowadzi do najsłynniejszej opery świata – La Scali (wejście do wnętrza). Zwiedzanie miasta zakończymy przy Castello Sforzesco – imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovica Sforzy. Powrót nad jezioro Garda i spacer po urokliwym miasteczku Sirmione, położonym na niewielkim cyplu na jeziorze. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy jeziora Garda. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). (Trasa ok. 270 km).

Dzień 8
Po śniadaniu odpoczynek nad jeziorem Garda – czas wolny na kąpiele i plażowanie.  Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). (Trasa ok. 300 km).

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków Romea i Julii. Zobaczymy słynną Arenę, dziedziniec domu Julii,  najsłynniejszy balkon świata, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligieri oraz Torre del Lamberti – XII-wieczną wieżę. Następnie odwiedzimy Padwę, miasto św. Antoniego, będącą już w średniowieczu ważnym ośrodkiem naukowym. Spacer po historycznym centrum miasta, gdzie usytuowany jest jeden z najstarszych uniwersytetów europejskich, aż do Bazyliki św. Antoniego. Znajduje się tu grobowiec patrona miasta i jego relikwie. Nocny przejazd przez terytorium Austrii i Czech. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa do granic Polski ok. 1100 km).

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Katowice ok. 10.00).

Uwagi!
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/***   i  gasthofy (typowe dla regionu pensjonaty utrzymane w rustykalnym stylu) – położone poza centrum miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami (8 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast:  Pasawa – 1, Monachium – 1, Augsburg – 1, Innsbruck – 1, Garmisch-Partenkirchen – 1, okolice jeziora Garda – 3).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.

Kategoria lokalna: **/***

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, TOUR GUIDE SYSTEM – system bezprzewodowego oprowadzania grup, regionalna kolacja w bawarskiej sztubie) – ok. 177 EUR płatne obligatoryjnie u pilota, podatków turystycznych na terenie Włoch (płatne bezpośrednio w hotelach, łącznie ok. 5 EUR), wycieczki fakultatywnej (Friedberg – ok. 10 EUR), dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt zakupu 1 obiadokolacji to ok.20 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu u pilota w/g informacji w programie).

 

 

Realizacja: eurostarsystem.eu