Bałtyckim Szlakiem – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bałtyckim Szlakiem

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 1390 zł/os.

30.05 – 07.06.2015                  08.08 – 16.08.2015

27.06 – 05.07.2015                  22.08 – 30.08.2015

11.07 – 19.07.2015                   05.09 – 13.09.2015

25.07 – 02.08.2015                19.09 – 27.09.2015

Program

litwa


Rundale i pałac Birona – Ryga i starówka – wyspa Sarema i Kuresare – Tallin i zamek Toompea – Tartu i uniwersytet – Turaida i park rzeki Gauji – góra Krzyży i Kretynga – nadbałtycka Połąga i Kłajpeda – Kiejdany i Kowno – serce Litwy – Troki i Karaimowie – Wilno i Mickiewicz

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Litwę. Wieczorem przyjazd na Łotwę i zakwaterowanie w hotelu w Bauska. Obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 600 km – z Warszawy).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie pobliskiego Rundale – pałacu (dawna letnia rezydencja księcia kurlandzkiego Birona) z rozległym parkiem francuskim. Po południu przyjazd do Rygi. Zwiedzanie stolicy Łotwy – spacer bulwarem Wolności z pomnikiem – symbolem niepodległej Łotwy oraz katedrą prawosławną do starówki z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamkiem – siedzibą prezydenta kraju, katedrą katolicką św. Jakuba, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzej Bracia, katedrą luterańską (największą w krajach bałtyckich), Małą i Wielką Gildią kupiecką, kościołem luterańskim św. Piotra, domem Bractwa Czarnogłowych. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Rydze. Obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 150 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Estonii. Po południu przeprawa promowa na wyspę Sarema, największą w Estonii z dziewiczymi lasami i pięknymi plażami. Przejazd do Kuresare, urokliwego uzdrowiska ze średniowieczną starówką – zwiedzanie zamku biskupiego oraz miasteczka ze zborem św. Mikołaja i ratuszem. Czas wolny. Wieczorem powrót na stały ląd (przeprawa promowa). Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w Tallinie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna). Zakwaterowanie. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Tallina – spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi i basztą Długi Herman, zamkiem Toompea – siedzibą rządu i parlamentu, prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, katedrą luterańską Toomikirik, wzgórzem Toompea z panoramą starówki oraz na Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką, głównym deptakiem miasta z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych (znane jedynie w krajach bałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców), kościołem św. Olafa, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry i potężną basztą Gruba Małgorzata. Czas wolny. Po południu zwiedzanie parku Kadrioru z pałacem będącym najwspanialszym zabytkiem architektury barokowej w krajach bałtyckich, amfiteatru zwanego Polem Śpiewu z panoramą miasta, centrum olimpijskiego z portem jachtowym. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu w Tallinie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd z Tallina. Przed południem przyjazd do Tartu – zwiedzanie uniwersytetu, ruin katedry św. Piotra i Pawła oraz placu Ratuszowego z malowniczymi kamieniczkami. Czas wolny. Po południu wyjazd na Łotwę. Zwiedzanie Turaidy (#) – kompleksu muzealnego na terenie malowniczego Parku Narodowego rzeki Gauji (największy w krajach bałtyckich) z grobem legendarnej Róży Turaidzkiej, drewnianym kościółkiem, gotyckim zamkiem biskupim oraz wzgórzem Pieśni z rzeźbami postaci z ludowych pieśni łotewskich. Następnie przejazd przez Siguldę, urokliwe miasteczko nad rzeką Gaują z ruinami zamku. Dalej krótki postój w miejscu słynnej bitwy pod Kircholmem. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bauska. Zakwaterowanie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 500 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na Litwę. Krótki postój przy Górze Krzyży w pobliżu Szawli (sanktuarium z ponad 100 tys. krzyży). Około południa przyjazd do Kretyngi – zwiedzanie kościoła Wniebowzięcia i rodowego pałacu Tyszkiewiczów (#) z Ogrodem Zimowym. Po południu przyjazd do Połągi największego nadmorskiego uzdrowiska Litwy – zwiedzanie pałacu Tyszkiewiczów (#) (muzeum bursztynu) z otaczającym ogrodem botanicznym. Spacer po molo, czas wolny. Wieczorem przyjazd do Kłajpedy głównego port Litwy – spacer starówką z kościołem NMP, ruinami zamku, teatrem i zabytkowymi domami w stylu pruskim. Zakwaterowanie w hotelu w Kłajpedzie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 300 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd z Kłajpedy. Przed południem przyjazd do Kiejdan, urokliwego miasteczka nad Niewiażą – zwiedzanie zboru kalwińskiego kryjącego krypty fundatorów Radziwiłłów, Starego Rynku zwanego niegdyś  Żydowskim z zespołem synagog, Rynku Wielkiego z ratuszem, dalej spacer ulicą Wielką z dawnym klasztorem Karmelitów i szkołą kalwińską fundacji Radziwiłłów zwaną gimnazjum Oświecenia. Po południu przyjazd do Kowna, położonej nad Niemnem przedwojennej stolicy Litwy – zwiedzanie starówki z ruinami zamku, kościołem Bernardynów, placem Ratuszowym, ratuszem zwanym Białym Łabędziem, gimnazjum Jezuitów (mieszkał tu i nauczał Adam Mickiewicz), pałacem Paców, gotyckim kościołem Witolda, Domem Perkuna, katedrą św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Następnie przyjazd do Trok położonych pomiędzy dwoma jeziorami z imponującym gotyckim zamkiem. Zwiedzanie miasteczka zamieszkałego przez Karaimów (lud pochodzenia tureckiego wywodzący się z Krymu) z domami Karaimów i kenesą (karaimski dom modlitwy) oraz zamku (#). Wieczorem rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze wokół zamku. Dalej przyjazd do Wilna. Obiadokolacja (dodatkowo płatna). Zakwaterowanie w hotelu w Wilnie. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wilna – starówki z Ostrą Bramą i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościołem św. Teresy, cerkwią św. Ducha, dziedzińcem klasztoru Bazylianów (znajduje się tu słynna cela Konrada), kościołem św. Kazimierza, ratuszem, gotyckim kościołem św. Anny i kościołem Bernardynów, pomnikiem i muzeum Adama Mickiewicza (#), kościołem św. Trójcy (mieści słynny obraz Jezu Ufam Tobie), uniwersytetem Stefana Batorego (#) i kościołem św. Janów oraz pałacem Prezydenckim. Czas wolny. Po południu zwiedzanie zamku Dolnego (#), dawnej siedziby Wielkich Książąt Litewskich, placu Katedralnego z katedrą św. Stanisława i pomnikiem Giedymina, kościoła św. Piotra i Pawła, cmentarza na Rossie gdzie spoczywa matka i serce Marszałka. Czas wolny na wileńskim Belmoncie – zespół parkowy z regionalnymi restauracjami. Wieczorem wyjazd do Polski. (Trasa ok. 450 km – do Warszawy).

Dzień 9
Powrót do Polski. Orientacyjne godziny przyjazdu: do Warszawy – około 3:00,  Łodzi około 05:00, Częstochowy około 07:00, Katowic około 08:00, Poznania około 08:00 i Wrocławia około 09:00.

Uwagi!
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów (# – obiekty objęte biletami wstępu).
– Jako walutę należy wziąć EUR.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/*** – (7 rozpoczętych dób hotelowych: Bauska – 2, Ryga – 1, Tallin – 2, Kłajpeda – 1, Wilno – 1).

Pokoje: 1- i 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. W pokojach tv, telefon.

Do dyspozycji gości: restauracja.

Wyżywienie: śniadania typu bufet.

Kategoria lokalna: ***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T.U. EUROPA S.A. (NNW, KL, CP, assistance i bagażu).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowej na wyspę Sarema, rejsu statkiem, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie Tour Guide, 7 obiadokolacji (koszt pakietu świadczeń 140 EUR – płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki).

 

Realizacja: eurostarsystem.eu