Balkany – naturalnie! 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Balkany – naturalnie! 8/15 dni

10.07 - 17.07.2019 (różne terminy)
od 2412 zł/os.

Galeria

 

Dostępne terminy

 

29.05 – 05.06.2019                            05.06 – 12.06.2019                                 12.06 – 19.06.2019

19.06 – 26.06.2019                            26.06 – 03.07.2019                                 03.07 – 10.07.2019

10.07 – 17.07.2019                             17.07 – 24.07.2019                                  24.07 – 31.07.2019

31.07 – 07.08.2019                            07.08 – 14.08.2019                                 14.08 – 21.08.2019

21.08 – 28.08.2019                           28.08 – 04.09.2019                                 04.09 – 11.09.2019

11.09 – 18.09.2019                            18.09 – 25.09.2019                                  25.09 – 02.10.2019

 

Meteora – wiszące klasztory • Janina – orientalna mieszanka • Wąwóz Vikos – jeden z najgłębszych wąwozów na świecie • Korfu – zielona Grecja • Blue Eye • Ochryd i Jezioro Ochrydzkie – najpękniejsze w Macedonii • Gjirokarster • Tirana – poznaj Albanię

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Salonik w Grecji samolotem charterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu położonego w okolicach Salonik. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 2

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Salonik, drugiego co do wielkości miasta Grecji. Przez miasto wiedzie arteria, która w starożytności stanowiła część słynnej Via Egnatia. Zobaczymy między innymi: Białą Wieżę, symbol miasta, Rotundę, najstarszy zabytek w Salonikach, pochodzący z przełomu III i IV wieku oraz kościół św. Demetriusza. Przejazd do Kalambaki oraz zwiedzanie wiszących klasztorów Meteora, co znaczy „skały zawieszone w powietrzu”, uznane za jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Grecji będącą na liście 100 cudów świata (konieczny odpowiedni strój: zakryte ramiona, panie długie spódnice, panowie długie spodnie), w zależności od możliwości czasowych wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Nocleg w Kalambace lub Mouzaki, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 3

Śniadanie i przejazd malowniczą trasą wśród gór, w kierunku miasta Janina, po drodze odwiedzimy górską, tradycyjną miejscowość Metsovo – główne miasto regionu Zagorochoria. Janina, stolica Epiru, pełna orientalnego kolorytu, nazwę wywodzi od mającego się znajdować w tym miejscu klasztoru św. Jana Chrzciciela. Miasto założone zostało zgodnie z lokalną tradycja przez cesarza Justyniana. Krótki spacer po mieście, przejdziemy przez piękną starówkę z XII-XV w. Następnie udamy się w rejs na Wyspę Janina, która słynie z żabich udek i homarzyc, a także to tutaj miał zginąć Ali Pasha. Będzie czas na krótki relaks czy spróbowanie lokalnych specjałów. Następnie przejazd do Zagorachori, odwiedziny w górskich miejscowościach o niesamowitym klimacie. Odwiedzimy punkt widokowy na Wąwóz Vikos. Wąwóz ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako jeden z najgłębszych wąwozów Ziemi. Jego ściany wznoszą się na 900m, a szerokość wynosi maksymalnie 1100m i to właśnie te proporcje stanowią o jego wyjątkowości. Będziemy mogli zobaczyć jego majestat z jednego z najwyższych miejsc na pionowych ścianach wąwozu. Obszar ten objęty jest ochroną w postaci parku narodowego. Nocleg na terenie Zagorochorii, gdzie można będzie nacieszyć się wieczornym spacerem po kamiennych wioskach i poczuć klimat tego niesamowitego regionu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4

Po śniadaniu przeprawa promowa na wyspę Korfu. Zobaczymy Pontikonissi (Wyspę Mysią), która jest wizytówką całej wyspy, by następnie odwiedzić jej stolicę – miasto Korfu (Starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie, zaprowadzi nas do kościóła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Po południu udamy się na zachodnie wybrzeże, gdzie zobaczymy najpiękniejsze miejsce na wyspie – Zatokę Paleokastritsa. Chwila relaksu nad morzem (dla chętnych rejs łódkami po zatoce, ok. 12 EUR/os.) zakończy zwiedzanie Korfu. Obiadokolacja i nocleg na Korfu. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się do portu, skąd popłyniemy promem w kierunku Albanii, do Sarandy. W drodze do Gjirokaster zatrzymamy się przy fenomenie natury – Błękitnym Oku – wywierzysku, które stanowi początek rzeki Bistrice. Jego głębokość jest do tej pory nieznana, nurkom udało się zejść do 50 m. Krystalicznie czysta woda, o temperaturze 10 stopni, obserwowana z góry, dzięki uzyskiwanym naturalnie barwom i ruchowi wody sprawia wrażenie obserwującego oka. Następnie zwiedzimy Gjirokarster – miasto tysiąca schodów; miasto szarych dachów – mieszankę kulturową, językową, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami lokalnego kamienia. Widok na otaczające wzgórza z twierdzy. Nic dziwnego, że UNESCO chroni to miasto i w nie inwestuje. W ostatnim roku widać wiele zmian, nic nie zaburza jednak stylu i ducha miasta. Przed wyjazdem do Krainy Orłów warto poczytać twórczość Ismaila Kadare, urodzonego tu pisarza, docenianego i nagradzanego w Europie. Jego książki emanują miłością do Gjirokaster, ale też daje doskonały podkład emocjonalny przed wizytą w Albanii. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się w kierunku Macedonii. Zwiedzanie Ochrydu, malowniczo położonego nad jeziorem, spacer po zabytkowych uliczkach: zobaczymy cerkiew św. Zofii i Bogurodzicy z przepięknymi freskami, kościół św. Pantalejmona na wzgórzu Plaosnik oraz teatr z czasów rzymskich. W dalszej części wycieczki, przejazd autokarem do monastyru Św. Nauma. Zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości. Monastyr św. Nauma to mistyczne miejsce, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Następnie czeka nas przyjemny rejs po źródłach rzeki Czarny Drim. To niesamowite miejsce, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. Nie zabraknie też degustacji miejscowych specjałów. Zakwaterowanie w Ochrydzie, obiadokolacja. Nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 7

Śniadanie, przejazd w kierunku Tirany, stolicy Albanii. Tirana w niesamowicie dynamiczny sposób rozwija się i pięknieje z roku na rok. Będziemy przechadzać się po centrum miasta podziwiając zabytkowy meczet, odnowione centrum, stalowo-szklaną piramidę, czy najstarszą wieżę zegarową. Odwiedzimy też BUNKART, bunkier który przeniesie nas w czasie do okresu dyktatury Envera Hodży. Artystyczne instalacje w bardzo pomysłowy sposób przybliżą nam historię tamtych lat. Miasto otoczone jest malowniczymi górami. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
– dla Klientów powracających do kraju – na lotnisko,
– dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu i pobyt w dniach 8 – 14, a 15 dnia wylot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
UWAGA: W systemie rezerwacyjnym dostępna jest wycieczka o kodzie GIT rozpoczynająca się przelotem do Tirany i wylotem z Salonik – przedłużenia dostępne na Riwierze Olimpijskiej i Chalkidikach

 

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele 2*, 3* i 4* – 7 noclegów.
Hotele położone są z reguły poza centrami miast, niektóre nad morzem, część hoteli z basenem.

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją.

Śniadania kontynentalne, wzmocnione. Za dopłatą 7 obiadokolacji.

Kategoria lokalna: **/***, B, C

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o 7 dni pobytu w Albanii w wybranym przez Państwa hotelu.

 

Świadczenia

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Salonik, powrót z Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, a za dopłatą obiadokolacje (7), opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, przewodników i systemu Tour Guide – ok. 135 EUR/os. Orientacyjna cena jednego obiadu ok. 10 EUR/os.

Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 8 – 10 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie obowiązkowo u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.

Realizacja: eurostarsystem.eu