Anglia Królewska – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Anglia Królewska

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 1 599 zł / za os.  

14.06 – 21.06.2015                           02.08 – 09.08.2015

05.07 – 12.07.2015                          16.08 – 23.08.2015

19.07 – 26.07.2015                          06.09 – 13.09.2015

Program

Londyn – jedna z najciekawszych metropolii świata – Królewskie rezydencje: Hampton Court i Windsor – Oxford – miasto malowniczych wież – rzymskie łaźnie w Bath – tajemnica Stonehenge – najważniejsze anglikańskie katedry w Cantenbury i Salisbury – klifowe wybrzeże południowej Anglii

CENA od 1 599 zł / za os.

14.06 – 21.06.2015                                     02.08 – 09.08.2015

05.07 – 12.07.2015                                     16.08 – 23.08.2015

19.07 – 26.07.2015                                      06.09 – 13.09.2015

Program

Londyn – jedna z najciekawszych metropolii świata – Królewskie rezydencje: Hampton Court i Windsor – Oxford – miasto malowniczych wież – rzymskie łaźnie w Bath – tajemnica Stonehenge – najważniejsze anglikańskie katedry w Cantenbury i Salisbury – klifowe wybrzeże południowej Anglii

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km od granic Polski).

Dzień 2
Przeprawa Eurotunelem lub promem do Wielkiej Brytanii. Przejazd do Canterbury- duchowej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast południowej Anglii, a którego najcenniejszym zabytkiem jest średniowieczna katedra (UNESCO). Następnie transfer do Londynu, którego zwiedzanie zaczniemy od spaceru po centrum: Houses of Parliament, Opactwo Westminsterskie, Piccadily Circus i Trafalgar Square. Wczesna obiadokolacja w restauracji chińskiej (płatna dodatkowo). Przejazd komunikacją miejską do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Tower of London – wspaniałej, średniowiecznej twierdzy, która wraz ze Skarbcem Królewskim stanowi jeden z najważniejszych zabytków Londynu. W skarbcu znajdują się m.in. największy brylant świata oraz insygnia królewskie. Następnie zobaczymy słynny most zwodzony – Tower Bridge. Rejs statkiem wycieczkowym po Tamizie. Kolejnym punktem programu będzie Opactwo Westminsterskie, jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich oraz miejsce koronacji i pochówków królów Anglii. Przejazd do Kensigton Palace – ulubionej rezydencji panujących monarchów królewskich od XVII w. Kensington Palace było oficjalną siedzibą księżnej Diany, aż do jej śmierci, obecnie zamieszkane jest przez księcia Williama i księżną Kate. Wieczorem spacer po Covent Garden – klimatycznej dzielnicy artystów, cyrkowców i muzyków, jednego z miejsc Londynu najbardziej tętniących życiem. Obiadokolacja w jednym z pubów (dla chętnych za dodatkową opłatą).

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Hampton Court – zwiedzanie malowniczo położonego pałacu z epoki Tudorów (XVI w.), którego najsłynniejszym mieszkańcem był Henryk VIII. Powrót do Londynu, przejazd pod pałac Buckingham, a następnie czas wolny w centrum stolicy – chętnym proponujemy zakupy na Oxford Street, a tym niezainteresowanym zakupami eksplorowanie miasta we własnym zakresie (np. Muzeum Brytyjskie lub Galeria Narodowa). Późnym popołudniem (ok. 17.30), za dodatkową opłatą obiadokolację w restauracji. Po kolacji możliwość zorganizowania wyjścia na jeden ze słynnych londyńskich musicali (cena od ok. 70 GBP/os).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Windsoru i zwiedzanie najstarszego zamku świata, który wraz z pałacem Buckingham w Londynie oraz pałacem Holyrood w Edynburgu stanowi jedną z oficjalnych rezydencji brytyjskich monarchów. Windsor to nie tylko zamek, ale i urocze miasteczko, do poznania którego zachęcamy podczas spaceru. Po południu przejazd do Oxfordu, określanego miastem malowniczych wież, w którym siedzibę ma najstarszy uniwersytet w anglojęzycznym świecie. W Oxfordzie nauki pobierali m.in. dziewiętnastowieczny poeta Oscar Wilde, C.S. Lewis („Opowieści z Narnii”), czy J.R.R Tolkien („Władca pierścieni”), a budynki uniwersytetu „grały” epizody w filmach o Jamesie Bondzie oraz Harry Potterze. Zwiedzanie budynków uczelni. Przejazd na kolację (dodatkowo płatna) i nocleg w okolicach Bath.

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Bath. Objazd piętrowym autobusem pięknego miasta słynącego z wód termalnych oraz zwiedzanie rzymskich łaźni (UNESCO) – jednego z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych w Europie. Następnie przejazd do Stonehenge, gdzie znajdują się tajemnicze, megalityczne kamienne kręgi (UNESCO) i gdzie do tej pory w czasie przesilenia letniego odbywają się zloty neodruidów. Kolejnym punktem programu będzie Salisbury- spacer po mieście, czas wolny i wizyta w monumentalnej, gotyckiej katedrze (najwyższa iglica w Wielkiej Brytanii oraz najstarszy działający zegar w Europie). W katedrze znajduje się najlepiej zachowana Magna Carta (Wielka Karta Swobód wydana przez króla Jana bez Ziemi w 1215 r., UNESCO). Kolacja (dodatkowo płatna) i nocleg w okolicach Brighton.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd przez malownicze klifowe wybrzeże południowej Anglii do Hastings – miejsca bitwy z 1066 r. między Normanami pod wodzą Wilhelma Zdobywcy, a Anglosasami. Dzisiaj Hastings to urocze nadmorskie miasto – proponujemy spacer uliczkami miasta i promenadą oraz lunch przed wyjazdem do Polski. Przejazd do Folkstone i przeprawa Eurotunelem do Francji. Nocny przejazd przez Holandię i Niemcy, podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km do granic Polski).

Dzień 8
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09.00).

Uwagi!
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele**/*** – wygodnie położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: funkcjonalnie urządzone wszystkie 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, często lobby z TV.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu.

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, bar, video, klimatyzacja), przeprawa Euro tunelem lub promem, zakwaterowanie w hotelu j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, miejscowych przewodników oraz systemu TGS (razem ok. 180 GBP), biletów komunikacji miejskiej (ok. 8 GBP/dzień) oraz kolacji w restauracjach (ok. 18 GBP/1 kolację) oraz pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Inne

NOWOŚĆ – obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu