Amsterdam-Londyn – Od Anarchii do Monarchii – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Amsterdam-Londyn – Od Anarchii do Monarchii

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 1 451 zł / za os.  

01.06 – 07.06.2015                            14.08 – 20.08.2015

03.07 – 09.07.2015                            21.08 – 27.08.2015

17.07 – 23.07.2015                             04.09 – 10.09.2015

31.07 – 06.08.2015

Program

Westminster – Piccadilly i Trafalgar Square – Tower i Tower Bridge – Rejs po Tamizie – Amsterdam – Rembrandt – Wiatraki – Kanały – noclegi tranzytowe w cenie

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przyjazd w okolice Amsterdamu. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa od granicy ok. 750 km).

Dzień 2
Rano po śniadaniu, wizyta na farmie serowarskiej (możliwość zakupu serów i chodaków holenderskich). Przejazd do centrum Amsterdamu – znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie i wizyta w muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s (możliwość obcowania z  idolami i postaciami historycznymi). Następnie zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!)  oraz spacer do dzielnicy muzealnej i  czas na zwiedzanie muzeów -Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł artysty) i Rijksmuseum (Muzeum Narodowe ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m.in. Rembrandta, Vermeera, Halsa –  zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym). Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII-wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). Wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł – centrum nocnych uciech. Powrót do hotelu w okolicach Amsterdamu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do skansenu wiatraków Kinderdijk, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Popłyniemy  w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Następnie przejazd do Dunkierki lub Calais i przeprawa promowa przez kanał La Manche do Dover (możliwy również przejazd Eurotunelem).  Przyjazd na nocleg na obrzeżach Londynu.  (Trasa ok. 500 km).
Uwaga! W terminach od połowy marca do 17 maja – zamiast wizyty w skansenie Kinderdijk odwiedzimy słynne  ogrody kwiatowe  Keukenhof – motyw przewodni w 2015 r. Vincent Van Gogh (wycieczka dodatkowo płatna – ok. 20 EUR).

Dzień 4
Po śniadaniu  zwiedzanie Londynu. Rozpoczniemy od  Opactwa Westminsterskiego, miejsca pochówku władców i słynnych osobistości Anglii. Udamy się do Kensington  Palace – ulubionej rezydencji   monarchów  panujących od  XVII w. Była to również oficjalna  siedziba  księżnej  Diany, aż  do jej  śmierci. Obecnie Kensington Palace zamieszkany jest  m.in. przez  księcia Williama  i księżną Kate. Następnie pojedziemy pod pałac Buckingham, odwiedzimy Tower of London – średniowieczną twierdzę i Królewski Skarbiec, w którym podziwiać można m.in. największy brylant świata oraz insygnia królewskie. Następnie słynny most zwodzony – Tower Bridge. jeden z symboli miasta.  Na  zakończenie dnia  popłyniemy statkiem wycieczkowym w  rejs po Tamizie. Wspólna  obiadokolacja w tradycyjnym angielskim pubie (dodatkowo płatna na miejscu),  powrót do hotelu na obrzeżach Londynu na nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka  do królewskiego miasteczka Windsor i zwiedzanie najstarszego zamku świata , który nadal jest oficjalną rezydencją królewską. Następnie powrót do Londynu i zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego, gdzie zgromadzono eksponaty, które stanowią spuściznę kultury materialnej całego świata. Zwiedzanie z przewodnikiem wybranych kolekcji muzealnych m.in. wspaniałej ekspozycji egipskiej. Czas wolny na zakupy przy Oxford Street, najsłynniejszej ulicy handlowej Londynu. Obiadokolacja w restauracji hinduskiej (dodatkowo płatna na na miejscu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Dover. Przeprawa promowa do Dunkierki lub Calais (możliwy przejazd  Eurotunelem). Przejazd na nocleg w okolice Dortmundu. Po drodze krótka wizyta w Brugii  i spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika świętej Krwi, okazałe domy kupieckie – za zgodą wszystkich uczestników, dodatkowo płatne – 10 EUR). (Trasa ok. 650 km).

Dzień 7
Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie i  powrót do Polski (Torzym ok. godz 17.00).

Uwagi!
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych

Uwaga!

Od dnia 8 kwietna 2015 roku rząd brytyjski wprowadza obowiązkowe kontrole dla calego ruchu turystycznego we wszystkich portach Wielkiej Brytanii, w tym rowniez w portach promowych i w Eurotunelu. Dotyczy to tylko przepraw z Anglii na kontynent, czyli osób opuszczających Wielką Brytanię.

W mysl nowych przepisow każdy pasazer zobowiązany bedzie skanować paszport/ dowód osobisty na stoiskach odprawy celnej. W przypadku przepraw autokarowych każda osoba musi mieć ze sobą paszport/ dowód osobisty i okazać osobiście podczas kontroli na stronie ze zdjęciem. Dopiero po kontroli i zebraniu wszystkich uczestników imprezy autokar będzie mógł kontynuować procedurę przeprawy.

Prosimy wszystkich uczestników imprezy o gotowosc okazania dokumetow podczas kontroli granicznej, aby przyspieszyć całą procedurę przeprawy.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **  klasy turystycznej – położone poza zwiedzanymi miastami (20-40 km), (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicach miast: Amsterdam – 2, Londyn – 3, Niemcy – 1).

Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc oraz TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

Kategoria lokalna: **
Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), przeprawę przez Kanał La Manche (eurotunel lub prom), zakwaterowanie w hotelach j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne (6), program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,  rejsu statkiem, przejazdów komunikacją miejską, , usług przewodników lokalnych, posiłków w restauracjach,  zestawu słuchawkowego Tour Guide, taksy turystycznej ok. 6 EUR (płatna w hotelach na miejscu) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie – ok. 100 EUR  (Amsterdam) i ok. 115 GBP (Londyn). Koszt obiadokolacji: ok. 17 GBP (Londyn) i 16 EUR (Amsterdam) za 1 obiadokolację (możliwość zakupienia na miejscu u pilota, wg informacji w programie).

Inne

NOWOŚĆ – obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Wizy

Realizacja: eurostarsystem.eu