Amsterdam – cudowna lekkość bytu 4 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Amsterdam – cudowna lekkość bytu 4 dni

23 - 26 cze 2022(różne terminy)
od 4908 zł/os.

Data:

  • Program

• Amsterdam –wspaniałe dzieła Rembrandta • rejs po kanałach Amsterdamu • Wiatraki z Kinderdijk lub wiosenny raj tulipanowy czyli słynne ogrody kwiatowe Keukenhof •Szlifiernia diamentów • Muzeum Van Gogha • Plac Dam • dzielnica Czerwonych Świateł • Rotterdam – największy port na świecie • Haga – polityczne centrum Holandii

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot na lotnisko w Amsterdamie (Holandia). Po przylocie transfer do hotelu, złożenie bagaży lub zakwaterowanie (w zależności od pory przylotu). Przejazd komunikacją miejską do centrum (bilety komunikacji miejskiej dodatkowo płatne). Spacer po centrum Amsterdamu: Plac Dam, Damrak. Dla chętnych wspólny posiłek w restauracji (dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Amsterdamie lub okolicy.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Amsterdamu – znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Spacer romantycznymi uliczkami przy kanałach do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie Rijksmuseum – Muzeum Narodowego ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m. in. Rembrandta, Vermeera, Halsa (zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym). Następnie wizyta w szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) i Muzeum Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł artysty, zwiedzanie indywidualne). Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego popłyniemy trzema największymi i głównymi kanałami Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, które połączone są między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami. Sto sześćdziesiąt kanałów o łącznej długości 75 kilometrów tworzy wyjątkową siatkę połączeń między poszczególnymi ulicami i są ważnym ciągiem komunikacyjnym jak również miejscem, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców (domy na wodzie i mieszkalne barki). Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). Wizyta na Placu Dam z Kościołem Nowym, Pałacem Królewskim oraz Pomnikiem Narodowym. Czas na wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł – centrum nocnych uciech (ze względu na zakaz oprowadzania grup możliwość spaceru indywidualnego). Powrót do hotelu w Amsterdamie lub okolicy na nocleg.

Dzień 3
Śniadanie i całodzienna wycieczka obejmująca następujące miejsca: ogrody kwiatowe Keukenhof (w terminach od połowy marca do 15 – tego maja). W pozostałych terminach wizyta w skansenie wiatraków Kinderdijk, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Dalej przejedziemy na krótką wizytę w Rotterdamie, gdzie znajduje się największy port przeładunkowy świata. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, które najlepiej podziwiać z Euromastu (wieży widokowej z obrotową windą, która dociera na wysokość 185 m). Następnie wizyta w Hadze – stolicy politycznej Holandii, gdzie podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Na zakończenie dnia krótki pobyt nad Morzem Północnym (możliwość dokupienia obiadokolacji na miejscu za ok. 18 Eur)

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Amsterdamie i wylot do Polski. W przypadku późniejszego wylotu po złożeniu bagaży i wykwaterowaniu przejazd do centrum miasta i dalsze zwiedzanie m.in. Targ kwiatowy, Muntplein, Remrandtplein.

Uwagi do programu:
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Zwiedzanie Amsterdamu odbywa się komunikacją miejską lub pieszo.

Zakwaterowanie

Hotel ***klasy turystycznej – położony na peryferiach miasta (dojazd komunikacją miejską do miasta).

Pokoje:funkcjonalnie urządzone, 2 – osobowe, wszystkie z wc i łazienkami, telefonem i TV.

Wyżywienie:śniadania kontynentalne.

Do dyspozycji gości:w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, transfer lotnisko – hotel – lotnisko zakwaterowanie w hotelu j.w. (3 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide razem ok. 150 EUR (płatne na miejscu), taksy turystycznej ok.15 EUR (płatna w hotelach na miejscu), przejazdów komunikacją miejską ok. 10 EUR/dzień, posiłków w restauracjach (koszt 1 obiadokolacji ok. 18 EUR – płatne na miejscu).

Realizacja: eurostarsystem.eu