Alpejskie przyjemności 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Alpejskie przyjemności 7 dni

15.06 - 21.06.2019 (różne terminy)
od 1350 zł/os.

Galeria

 

Dostępne terminy:

 

27.04 – 03.05.2019                                      15.06 – 21.06.2019                                 06.07 – 12.07.2019

20.07 – 26.07.2019                                      03.08 – 09.08.2019                               10.08 – 16.08.2019

17.08 – 23.08.2019                                      07.09 – 13.09.2019

 

Lubljana – stolica Słowenii • Jaskinia Postojna – krasowa piękność • Kąpiel w termach z „Hundertwasserem” i jego austriackie perełki • Worthersee – Pyramidenkogel – panorama Alp • Klagenfurt – wspomnienie Słoweńca • Kąpiel ze słoweńską nutką – termy Snovik • Słowenia – wąwóz Vintgar • Predjam – ogromny zamek na klifie • Wielka odsłona krótkiego wybrzeża Słowenii – Isola, Koper • Smaki czeskich i słoweńskich win w tle • Alpy w trochę innej odsłonie

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd przez Czechy. Tego dnia zwiedzanie rozpoczniemy od Znojma – miasta dobrze znanego ze swojej funkcji celnej, ale nie odkrytego starego miasta. Jest to jedno z najstarszych miast morawskich Czech położone nad rzeką Dyją. Podczas spaceru zobaczymy tu Rotundę Najświętszej Marii Panny z XII wieku, zabytkowy most kolejowy z 1871 roku, fragment średniowiecznych murów obronnych miasta, Klasztor Louka, gdzie mieści się jedna z największych piwnic, w której zgromadzone jest około 1mln butelek wina – tu znajduje się również Muzeum Wina, ponadto wieżę ratuszową, gotyckie kamienice mieszkalne i kościółki. Chwila czasu wolnego. Przejazd do jednej z winnic regionu znojemskiego i degustacja tutejszych win. Przejazd na nocleg w Czechach lub w Austrii. (Trasa ok.350 km).

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do stolicy Austrii i przejedziemy Ringiem przez Wiedeń. Następnie skierujemy się do dzielnicy, w której odwiedzimy słynny Kunsthaus artysty Hundertwassera – koncepcją jego jest nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnego partnera człowieka a w twórczości widać niechęć do linii prostych i regularności, stąd jego budowle są pełne sprzeczności ale i kolorytu i to daje im niepowtarzalny wygląd. Przejedziemy również obok spalarni śmieci – kolejnego dzieła twórcy dla którego najważniejsza jest spójność z przyrodą. Następnie udamy się do Blumau. W Blauman spędzimy czas na Termach zaprojektowanych przez Hundertwassera, gdzie prócz uczty dla oczu doznamy chwile przyjemności w tutejszych basenach (ok. 3 godz.). Na koniec dnia udamy się do Barnbach, gdzie zobaczymy kościół jego projektu. Przejazd na nocleg w okolicy Grazu. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejedziemy nad jezioro Worthersee, do miejscowości Keutschach am Worthersee. Wejdziemy tutaj na Pyramidenkogel o wysokości 851 m. – rozpościera się stąd niesamowity widok na Alpy i jezioro. Dla chętnych możliwość zjazdu ślizgawką o długości 120 m. na dół (prędkość do 30 m/h). Odwiedzimy również Velden am See, w którym między innymi znajduje się kasyno, gdzie rozgrywane są co roku turnieje pokerowe; przespacerujemy się wzdłuż jeziora. Czas wolny. Następnie przejedziemy do Klagenfurtu, gdzie historia Austriaków miesza się z przeszłością Słoweńców. Nadal można tu usłyszeć język słoweński, który stał się drugim językiem urzędowym dzisiejszej Karyntii na mocy traktatu z 1955 roku. Zobaczymy m.in. rekonstrukcję paleontologicznego gada na Neuer Platz i zabytkowe kamienice na Krammergasse. Czas wolny, tego dnia możliwość zjedzenia obiadu w jednej z klimatycznych restauracji (koszt ok. 26 EUR/os.) Przejazd do hotelu w okolice Klagenfurtu, nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd górską drogą w stronę Słowenii, do wąwozu Vintgar. Stamtąd udamy się do miasteczka Trizic, które zostało uznane przez National Geographic jednym z dziesięciu najatrakcyjniejszych miejsc w Słowenii, w kategorii „poza głównym szlakiem”. Zajrzymy na chwilę na stare miasto. Następnie przejedziemy w okolice Kamnik, gdzie spędzimy ok. 2 godz. Na tutejszych termach Snovik temperatura wody dochodzi do 32st C. Chwila na relaks i zabawa dla osób żądnych wrażeń na licznych zjeżdżalniach. Następnie przejedziemy do miejscowości Kamni – perełki, której wyjątkowość gwarantuje nie tylko wspaniała natura ale również dzieła ludzkiej architektury. Pięknie zachowana starówka wraz z Małym Zamkiem, klasztorem Franciszkanów i kościołem św. Jakuba i Begova Gora, na której znajdują się pozostałości XIII-wiecznej twierdzy. Przejazd na nocleg w okolicach Postojnej. Zakwaterowanie. Możliwość zjedzenia obiadu w ciągu dnia (indywidualnie). (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Jaskini Postojnej długiej na ponad 26km, która jest jedną z piękniejszych w świecie, gdzie liczne formy krasowe uruchamiają ludzką wyobraźnię, tworząc przepiękne i niepowtarzalne formy i dając świadectwo nieograniczonych możliwości przyrody. Następnie przejedziemy do Zamku Predjama, jednego z największych cudów ludzkości. Zamek słynący przede wszystkim ze swego usytuowaniu na stumetrowym klifie a także pięknych widoków z tarasu położonego nad samym urwiskiem. Następnie przejedziemy do stolicy Słowenii – Lubljany. Zwiedzanie starego miasta położonego po obu stronach rzeki Lublanicy i wejście na zamek i wieżę widokową. Zobaczymy również „Lubljana Preserena” wieszcza Słoweńców. Wieczorem w klimatycznej restauracji posmakujemy kuchnię słoweńską w jej pełnej odsłonie (dodatkowo płatna, koszt ok. 26 EUR/os.). Powrót na nocleg. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się w stronę wybrzeża adriatyckiego. Po drodze zwiedzimy XIII-wieczny kościół św. Trójcy w Hrastovlje, z przepięknymi freskami z 1490 r. Przejazd do Isoli, która w 1800 roku z wyspy przekształciła się w stały ląd, dziś nadal mówi się tu o wielkim romansie a morze, oliwki i wino nadaje charakter tej rybackiej miejscowości. Następnie przejazd do Kopru, spacer po Starym Mieście: kolumna św. Justyny, pałac Totto, główny plac miasta Titov Trg, gdzie w gotycko – renesansowych budowlach widać wpływy weneckie. Na koniec pobytu w Słowenii przejazd na słoweńska kolację regionalną połączonej z degustacją wina słoweńskiego i małym zastrzykiem kultury słoweńskiej. Po kolacji wyjazd w stronę Polski. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 7

Powrót do Polski. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót według rozkładu Europa Południowa. (Trasa ok. 890 km).

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:
Hotele **/*** – położone poza zwiedzanymi miastami (5 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: wygodne, z łazienkami i wc oraz TV.
Do dyspozycji gości:
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne

Kategoria lokalna:
**/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania płatny obligatoryjnie u pilota ok. 155 EUR/os. (wraz ze słoweńską kolacją i degustacją czeskich win, kosztem term w Austrii i Slowenii, biletami wstępu i usługami przewodnickimi) oraz taksa klimatyczna ok. 8 EUR/os. Dodatkowo koszt 2 kolacji (w Klagenfurcie i Lubljanie) ok. 52 EUR/os.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu