Albania / Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika lub Podgoricy – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Albania / Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika lub Podgoricy

31 sie - 07 wrz 2023 (różne terminy)
od 2900 zł/os.

PRZELOT DUBROWNIK

PRZELOT PODGORICA

PRZELOT DUBROWNIK 

Albania – Tirana i Kruja • Split, Trogir, Dubrovnik – perły Adriatyku • fiordy Południa Europy • Park Narodowy Krka – kąpiel przy wodospadach • słynne mosty i meczety w Bośni – Mostar i Sarajevo • Budva i Kotor – najpiękniejsze w Czarnogórze • dla chętnych wypoczynek na chorwackim wybrzeżu

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na Bałkany* samolotem czarterowym.  Spotkanie z pilotem transferowym, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Następnie przejedziemy zachwycającą trasą widokową do Kotoru w Czarnogórze. W programie zwiedzanie miasta, malowniczo położonego u podnóża masywu Lovćen, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św. Trifona i symbol miasta – wieża zegarowa z XVII wieku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Następnie przejedziemy słynnymi serpentynami do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Dalej trasa wiedzie do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, nocleg (kolacja w tym dniu we własnym zakresie).

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Tirany, stolicy kraju i jednocześnie największego miasta w Albanii, zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Przejazd do Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy twierdzę Skanderbega, największego bohatera narodowego. Przejazd do Czarnogóry, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w stronę Bośni i Hercegowiny do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejdziemy Starym Mostem – symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO) – most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Następnie odwiedzimy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie udamy się do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja, bazar – sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarajewie.

Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy do wodospadów Kravica przyrodniczego fenomenu na rzece Trebizat. Wodospady rozciągają się na szerokości ponad 100 m, spadek poziomu wody to około 25 m. Powstały, podobnie jak wodospady na rzece Krka w Chorwacji, nie sposób zresztą nie zauważyć podobieństwa, wskutek akumulacji trawertynu, czyli martwicy wapiennej, wystepującej wszedzie tam, gdzie istnieje podłoże wapienne i odpowiednie źródła wody, w tym wypadku rzeka Trebizat. Czas wolny, latem dla chętnych możliwość kąpieli pod wodospadami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Splitu i Trogiru. W Splicie, największym mieście Dalmacji, zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III-IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru – uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:
– dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu, a na koniec turnusu transfer i wylot do Polski,
– dla klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym. Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km.

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Prosimy o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościołów i meczetów).
– Przelot na Bałkany – Rainbow oferuje połączenia ze Splitem, Dubrownikiem i Podgoricą. Port docelowy zostanie przydzielony w zależności od obranej trasy wycieczki.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
Uwaga! W sprzedaży dostępne 2 wersje programu ,,Miedzy niebem, ziemią a morzem,, CTK z przelotem do Dubrownika dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Chorwacji lub Bośni CKT z przelotem do Podgoricy dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Czarnogórze.
Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
– jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
– jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Tiranie, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) – 145 EUR/os.

Terminy

27 kwi – 04 maj 2023
04 – 11 maj 2023
11 – 18 maj 2023
18 – 25 maj 2023
25 maj – 01 cze 2023
01 – 08 cze 2023
08 – 15 cze 2023
15 – 22 cze 2023
22 – 29 cze 2023
29 cze – 06 lip 2023
06 – 13 lip 2023
13 – 20 lip 2023
20 – 27 lip 2023
27 lip – 03 sie 2023
03 – 10 sie 2023
10 – 17 sie 2023
17 – 24 sie 2023
24 – 31 sie 2023
31 sie – 07 wrz 2023
07 – 14 wrz 2023
14 – 21 wrz 2023
21 – 28 wrz 2023
28 wrz – 05 paź 2023

PRZELOT PODGORICA 

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na Bałkany* samolotem czarterowym. Spotkanie z pilotem transferowym, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy budwańską starówkę z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to także wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Następnie przejazd słynnymi serpentynami do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrović, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Dalej udamy się do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu (kolacja w tym dniu we własnym zakresie), nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzimy Tiranę, stolicę i jednocześnie największe miasto w Albanii. Spacer po Placu Skanderbega, stanowiący serce współczesnej Tirany. Ponadto zobaczymy Piramidę (dawniej mauzoleum dyktatora Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz osiemnastowieczny meczet Ethem Beya – najstarszy zabytek w centrum miasta. Następnie odwiedzimy Kruję, miasto nazywane albańskim Krakowem, zobaczymy stary bazar, przejdziemy zabytkowymi uliczkami miasteczka w stronę cytadeli, twierdzy Skanderbega, znanej z najbardziej dramatycznych bitew tej części Europy. Przejazd do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wyruszymy malowniczą trasą do Sarajewa. Tego dnia czekają nas zachwycające widoki na majestatyczne pasma górskie Czarnogóry i Bośni i Hercegowiny. Poznamy burzliwą historię Sarajewa i zwiedzimy najciekawsze miejsca zabytkowego centrum – Baščaršiji, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie między innymi: meczet Gazi Husrev-bega, bazar – sarajewskie sukiennice oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarajewie.

Dzień 5
Po śniadaniu przejedziemy do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum, przejdziemy Starym Mostem – symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO). Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Zobaczymy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Kujundžiluk (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie przejedziemy do Wodospadów Kravica, przyrodniczego fenomenu na rzece Trebižat. Wodospady rozciągają się na szerokości ponad 100 m, spadek poziomu wody to około 25 m. Powstały, podobnie jak wodospady na rzece Krka w Chorwacji, nie sposób zresztą nie zauważyć podobieństwa, wskutek akumulacji trawertynu, czyli martwicy wapiennej, występującej wszędzie tam, gdzie istnieje podłoże wapienne i odpowiednie źródła wody, w tym wypadku rzeka Trebižat. Czas wolny, latem dla chętnych możliwość kąpieli pod wodospadami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Chorwacji na zwiedzanie Splitu i Trogiru. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III – IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru (UNESCO)- uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 7
Po śniadaniu przejedziemy piękną trasą widokową na zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika (UNESCO). To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Po czasie wolnym przejazd do Czarnogóry nad Zatokę Kotorską. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, który wraz z miastem Kotor malowniczo położonym u podnóża masywu Lovćen, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu, a krajobrazy przypominają fiordy północy, został wpisany na Listę Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Kotoru, w programie m.in. Katedra św. Tripuna i symbol miasta – wieża zegarowa z XVII w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer:
– dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu
– przejazd do wybranego hotelu, a na koniec turnusu transfer i wylot do Polski,
– dla klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.
Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km.

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
 – Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy, ramion (wejście do cerkwi/meczetu/kościoła).
– Przelot na Bałkany
– Rainbow oferuje połączenia ze Splitem, Dubrownikiem i Podgoricą. Port docelowy zostanie przydzielony w zależności od obranej trasy wycieczki.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
W sprzedaży dostępne 2 wersje programu ,,Miedzy niebem, ziemią a morzem,, CTK z przelotem do Dubrownika dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Chorwacji lub Bośni CKT z przelotem do Podgoricy dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Czarnogórze

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Albanii, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej 1-1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) – około 145 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu.


27 kwi – 04 maj 2023


04 – 11 maj 2023


11 – 18 maj 2023


18 – 25 maj 2023


25 maj – 01 cze 2023


01 – 08 cze 2023


08 – 15 cze 2023


15 – 22 cze 2023


22 – 29 cze 2023


29 cze – 06 lip 2023


06 – 13 lip 2023


13 – 20 lip 2023


20 – 27 lip 2023


27 lip – 03 sie 2023


03 – 10 sie 2023


10 – 17 sie 2023


17 – 24 sie 2023


24 – 31 sie 2023


31 sie – 07 wrz 2023


07 – 14 wrz 2023


14 – 21 wrz 2023


21 – 28 wrz 2023


28 wrz – 05 paź 2023

Realizacja: eurostarsystem.eu