Budapeszt i Tokaj – w krainie wina, czardasza i gorących źródeł – dla wygodnych – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Budapeszt i Tokaj – w krainie wina, czardasza i gorących źródeł – dla wygodnych

30 maj - 03 cze 2024 (różne terminy)
od 1320 zł/os.

WYJAZD CAŁA POLSKA

Budapeszt – bogata historia • rejs statkiem – malownicze pejzaże • „uczta dla ciała” – gorące kąpiele termalne • region winny Tokaj – doskonałe wina i regionalna kuchnia • park konny • Czarda i węgierski folklor • Wzgórze Zamkowe i piękna panorama miasta • przejazd do Budapesztu w trakcie dnia

 

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Środkowa dla wygodnych. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Słowackiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd na Węgry w okolice Miskolca, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 400 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie. Proponujemy Państwu „ucztę dla ciała” i pobyt w Miskolc – Tapolca – uzdrowiskowej części Miskolca, gdzie spędzą Państwo czas na kąpielisku – jedynym w Europie termalnym basenie znajdującym się w jaskini (wstęp płatny na miejscu, równowartość ok. 18 EUR/os w forintach) www.barlangfurdo.hu. Po południu przejazd w region Tokaju i wizyta w piwnicach winnych, u znanej rodziny węgierskich winiarzy. Zapoznanie z kulturą winną tego regionu i degustacja różnych gatunków Tokaju – „wina Królów” i „Króla wszystkich win” oraz przysmaków kuchni węgierskiej. „Tokajski Region winiarski” z uwagi na unikatowe w skali światowej walory przyrodnicze, kulturowe oraz długie tradycje winiarskie został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu; zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 230 km). Dla chętnych wieczorem – fakultatywna wycieczka „Budapeszt nocą” (dodatkowo płatna ok. 18 EUR/os, realizowana przy min. 20 osobach chętnych). W programie przejazd główną, historyczną arterią miasta Aleją Andrassyego przez plac Bohaterów nad Dunaj i spacer na wyspę Małgorzaty, gdzie odbywa się barwne widowisko multimedialnych fontann (w zależności od terminu imprezy). Na zakończenie przejazd wzdłuż Dunaju, podczas którego zobaczymy pięknie podświetlone najważniejsze budynki Budapesztu takie jak Parlament, Wzgórze Zamkowe, Hotel Gellert i mosty: Małgorzaty, Łańcuchowy, Elżbiety, Wolności, Petofiego.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier rozpoczniemy od rejsu statkiem (dodatkowo płatny ok. 19 EUR/os), podczas którego zobaczymy najważniejsze dla miasta obiekty takie jak parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Zwiedzanie Pesztu – nizinnej części stolicy, podczas którego zobaczymy Bazylikę Św. Stefana, przepiękną XIX- wieczną budowlę oraz budynek Parlamentu węgierskiego. Następnie spacer przez Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli – kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, przejedziemy najstarszą na kontynencie linią metra oraz zwiedzimy Operę budapeszteńską. Czas wolny na deptaku Vaci. Na zakończenie dnia wizyta w węgierskiej czardzie (dodatkowo płatna ok. 41 EUR/os; wizyta realizowana przy min. 25 osobach chętnych) – obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka”. Powrót do hotelu w okolicy Budapesztu, nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Tego dnia kontynuujemy zwiedzanie Budapesztu, najpiękniej położonego miasta nad Dunajem. Wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta – Peszt. Czas wolny na zakup pamiątek. W trakcie zwiedzania obiad (dodatkowo płatny u pilota, ok. 27 EUR). Wyjazd do Polski ok. godz. 18:00, przejazd przez Słowację i Czechy. (Trasa do granic Polski ok. 500 km).

Dzień 5
Przyjazd do Polski (Woszczyce ok. 00:30). 

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Cena obejmuje: przejazdy komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wstępu do opery w Budapeszcie, usługi lokalnych przewodników, kosztów programu winnego w Tokaju (zwiedzanie, obiadokolacja, degustacja) i systemu TOUR GUIDE – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania – ok. 125 EUR/os (płatne na miejscu), taksy turystycznej ok. 9 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo (dla chętnych): wizyta w czardzie z kolacją i programem – ok. 41 EUR/os, rejs statkiem – 19 EUR/os, Budapeszt nocą – 18 EUR/os, baseny termalne Miskolc Tapolca ok. 18 EUR/os (przeliczone na HUF, płatność tylko w walucie miejscowej lub kartą płatniczą w kasie obiektu).

TERMINY

 

 

 

Realizacja: eurostarsystem.eu