Zakochani w Stambule 5 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Zakochani w Stambule 5 dni

12.02 - 16.02.2020
od 2965 zł/os

Data

12.02 – 16.02.2020

Program

Kompleks pałacowy Topkapi, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Cysterny Yerebatan, Rejs po cieśninie Bosfor, Kościół Św. Zbawiciela na Chorze, Kolacja walentynkowa.

Dzień 1
10:55 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw. 
12:55 Wylot z Warszawy do Stambułu liniami PLL LOT. 
17:35 Lądowanie w Stambule. Transfer do hotelu w Stambule, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.
Dzień 2
Śniadanie w hotelu, następnie wyjazd w kierunku centrum Stambułu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Serpentyna i egipski obelisk. Kolejno zobaczymy Błękitny Meczet – z sześcioma minaretami i 260 witrażami i kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób. Kolejnym punktem będzie Hagia Sophia – bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Udamy się także do podziemnych Cystern Yerebatan, nazywanych “pałacem, który zapadł się pod ziemię”. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Dolmabahce. Zbudowany w XIX w. przez sułtana Abdülmecida I Pałac Dolmabahce miał za zadanie złożyć świadectwo ciągłej potęgi Imperium Osmańskiego, które wówczas było postrzegane jako „kolos na glinianych nogach” lub jako „chory człowiek Europy”. W rzeczywistości budowa Pałacu opróżniła doszczętnie skarbiec sułtański, co pogłębiło jedynie kryzys, w którym pogrążone było Imperium. Pałac Dolmabahce został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Następnie zwiedzimy Kościół św. Zbawiciela na Chorze – znany w Stambule jako meczet Kariye. Jego wspaniałe mozaiki i freski przedstawiające Matkę Boską i Chrystusa stanowią jedne z najwspanialszych przykładów sztuki bizantyjskiej na świecie. Zobaczymy także historyczny budynek stacji Sirkeci – ostatniego przystanku Orient Expresu, kursującego z przerwami pomiędzy Paryżem, a Stambułem w latach 1883-1977 r. W tym dniu wizyta w sklepie ze złotem, okazja do zakupu oryginalnych wyrobów biżuteryjnych. Powrót do hotelu. Wieczorem wycieczka Stambuł Nocą (cena ok. 20 EUR). (Trasa ok. 50 km)
Dzień 4
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Stambułu. Odwiedzimy park miniatur Miniaturk, gdzie znajduje się kolekcja szczegółowo odwzorowanych, najsłynniejszych obiektów z całego kraju. Miniaturk należy do największych tego typu obiektów na świecie. Podziwiać tu można ponad 120 modeli, z których około 60 to obiekty znajdujące się w Stambule, a kolekcja stale się powiększa. Następnie wjedziemy na wzgórze Pierre Loti, gdzie przy szklance kawy po turecku będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Kolejno zobaczymy meczet Sułtana Eyup, jeden z najważniejszych dla muzułmanów meczetów w Stambule z racji spoczywającego tu Abu Ayyuba al-Ansariego, przyjaciela Proroka Mahometa oraz drugi co do wielkości meczetu w mieście – Meczetu Suleymaniye z XVI w., będący arcydziełem architektury osmańskiej. Jego twórcą był wybitny na skalę światową turecki budowniczy Sinan (nadworny architekt 5-ciu sułtanów). Na zakończenie dnia, udamy się na romantyczny rejs po Bosforze (płatny ok. 24 EUR)
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy na bazarze egipskim, w godzinach popołudniowych transfer na lotnisko. 
18:25 Wylot z Stambułu liniami PLL LOT. 19:00 Lądowanie w Warszawie na lotnisku im. F. Chopina.
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Rozkład lotów jest orientacyjny, aktualne prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Hotel *** – skromny, położony blisko centrum.

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami. Klimatyzacja indywidualna lub sterowana centralnie.

Do dyspozycji gości:
restauracja i bar

Wyżywienie:
śniadania w formie bufetu

Kategoria lokalna:
***

Wizy – informacje dla sprzedawców

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 150 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. – Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie i kosztuje 175 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). – W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu). – Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby – płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt w celu weryfikacji.

Uwaga: Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 10.07.2019 r. i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym PLL LOT, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania w formie bufetu, za dopłatą 4 obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, napiwków, orientacyjny koszty uczestnictwa w programie ok. 114 EUR płatny pilotowi jako pakiet, wydatków osobistych, rejsu po Bosforze (ok. 24 EUR), wycieczki Stambuł Nocą (ok. 20 EUR).

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu