Zachodnia Grecja i Wyspy M.Jońskiego- Z+W- 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Zachodnia Grecja i Wyspy M.Jońskiego- Z+W- 8/15 dni

14.07 - 21.07.2020 (różne terminy)
od 2412 zł/os.
Data
12.05 – 19.05.2020
19.05 – 26.05.2020
26.05 – 02.06.2020
02.06 – 09.06.2020
09.06 – 16.06.2020
16.06 – 23.06.2020
23.06 – 30.06.2020
30.06 – 07.07.2020
07.07 – 14.07.2020
14.07 – 21.07.2020
21.07 – 28.07.2020
28.07 – 04.08.2020
04.08 – 11.08.2020
11.08 – 18.08.2020
18.08 – 25.08.2020
25.08 – 01.09.2020
01.09 – 08.09.2020
08.09 – 15.09.2020
15.09 – 22.09.2020
22.09 – 29.09.2020

Program

Słynny stadion w Olimpii • wyrocznia delficka • Ateny i Meteory • Korfu – ulubiona wyspa Sissi • Lefkada • dla chętnych przedłużenie pobytu na Peloponezie!

 

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Patry/Araxos w Grecji samolotem charterowym.
Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Gwarantujemy hotel położony nad morzem lub z basenem. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Starożytnej Olimpii (lista UNESCO), zwiedzanie miejscowości, w której ponad 1500 lat temu odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie (do dziś przed każdą olimpiadą zapalany jest znicz olimpijski) zwiedzanie Gimnazjonu, gdzie sportowcy przygotowywali się do zawodów, Świątyni Hery, Świątyni Zeusa, Pracowni Fidiasza oraz Stadionu. Następnie zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, w którym zgromadzono rzeźby z czasów greckiej i rzymskiej starożytności, jego zbiory zaliczane są do najwspanialszych w Grecji. W drodze na Lefkadę przejazd nowoczesnym mostem łączącym Rio-Antirio, a także dla chętnych odwiedziny w winiarni z degustacją (dodatkowo płatne). W drodze do stolicy wyspy miniemy ruiny zamku Agias Mauras. Wybudowany ok. 1300 r. był wzorcem budowli obronnych epoki i jest jednym z najważniejszych obiektów średniowiecznych w Grecji. Następnie spacer po stolicy wyspy Lefkadzie. Miasto Lefkada jest położone wokół jeziora-morza, rezerwatu, w którym żyją chronione gatunki ptaków. Spacer uliczkami starówki z tradycyjną zabudową i mnóstwem zabytkowych kościołów, np. św. Spyrydon z XVII w., czy barokowy Ag. Nikolaos. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 3
Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża – starożytną Lefkadę, gdzie zachowały się ruiny osady z czasów rzymskich do Nidri. Malownicza trasa z pięknymi zatokami, licznymi plażami zawiedzie nas do uroczego kurortu, otoczonego od strony wschodniej plejadą wysp, z których najsłynniejszą jest Skorpios, należąca do rodu Onassis. Czas wolny na odpoczynek, dla chętnych rejs do najbardziej atrakcyjnych miejsc Lefkady. Dotrzemy do plaży, która stała się wizytówką Lefkady: Porto Katsiki, do plaży Egremeni, a także okrążymy Wyspę Scropio, na której jednej z plaż miała się kąpać jego żona magnata Aristotelisa Onasisa, Jacqueline Kennedy Onassis, wdowa po Johnie F. Kennedym (45 EUR). Po południu przejazd do Igoumenitsy i przeprawa na Korfu. Nocleg. (Trasa ok.150 km).
Dzień 4
Zwiedzanie rozpoczyna wizytą w miejscowości Gastouri, w której znajduje się wspaniały pałac Achillion, wybudowany dla austriackiej cesarzowej Elżbiety (Sissi), będący w późniejszych czasach letnią rezydencją cesarza Wilhelma. Pałac słynie z pięknych ogrodów, w których znajduje się imponująca kolekcja rzeźb przedstawiających greckich bogów, bohaterów i mędrców. Następnie zwiedzanie miasta Korfu. (stare miasto Korfu wpisane jest na listę UNESCO). Miasto to, podzielone na kilka regionów, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi starówkę z portem i fortyfikacją oraz słynną Liston, ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie i sklepy, ulubione miejsce spotkań turystów i wyspiarzy. Wjazd na punkt panoramiczny, aby zobaczyć Pontikonisi (Wyspę Mysią), która jest wizytówka Korfu. Następnym etapem wycieczki jest zachodnie wybrzeże wyspy i jej najpiękniejsza, „pięciopalczasta” zatoka Paleokastritsa. Możliwość plażowania, rejsu do grot morskich (dodatkowo płatne, ok. 14 EUR/os.) jak i wycieczki pieszej do XIII-wiecznego monastyru Theotoku na szczycie niższego z dwóch cypli Paleokastritsy. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok 100 km).
Dzień 5
Po śniadaniu przeprawa promowa do miasta portowego Igoumenitsa. Następnie  autostradą przecinającą góry prowincji Epiru, której nazwa przypomina o  starożytnej Via Egnatia dojedziemy  do Joaniny, miasta leżącego nad zachodnim brzegiem jeziora Pamvotida. Stolica Epiru, pełna orientalnego kolorytu, nazwę  wywodzi od mającego się znajdować w tym miejscu klasztoru św. Jana Chrzciciela. Miasto założone zostało zgodnie z lokalną tradycja przez cesarza Justyniana. Krótki spacer po mieście, przejdziemy przez piękną starówkę z XII-XV w. Joanina słynie z niepowtarzalnych wyrobów ze srebra.  Przejazd w okolice Kalambaki, zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Obecnie dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnią tylko funkcję muzealną.
Uwaga! Konieczny skromny strój – okryte ramiona, długie spódnice/spodnie. Przejazd na nocleg do Kalambaki. (Trasa ok. 220 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Delf (lista UNESCO), miasteczka położonego wśród urwistych skał Parnasu. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny, czy też miłości. Zwiedzimy najciekawsze części antycznej wyroczni: m. in.: Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków zbudowany dla uczczenia zwycięstwa nad Persami pod Maratonem i wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5000 widzów. Następnym punktem naszego programu jest wizyta w muzeum w Delfach – jednym z najatrakcyjniejszych muzeów archeologicznych Grecji. Przejazd do Aten, nocleg. (Trasa ok 370 km).
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Aten – stolicy Grecji. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu – Świątyni Ateny Partenon. Następnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, monumentalną bramę Propyleje, świątynię Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem. Następnym punktem programu będzie Muzeum Akropolu z którego przejdziemy na Agorę – starożytny rynek grecki oraz Forum z Wieżą Wiatrów. Podczas objazdu miasta zobaczymy świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Następnie przejdziemy pod parlament , aby zobaczyć słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Place. Nocleg. (Trasa ok.  200 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
– dla Klientów powracających do kraju – na lotnisko,
– dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy – do hotelu na Peloponezie.

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Hotele *** (7 noclegów) – położone są z reguły poza centrami miast, większość z nich nad morzem, niektóre z basenem.

Pokoje: wygodne pokoje 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, wc oraz klimatyzacją.

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Peloponezie w wybranym przez Państwa hotelu.

Do dyspozycji gości:
w hotelu recepcja, restauracja i bar

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne wzmocnione, za dopłatą 6 obiadokolacje (we wszystkich hotelach z wyjątkiem zakwaterowania w Atenach).

Kategoria lokalna:
B, C

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Patry, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania (7), a za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów promowych i lokalnych przewodników, obsługi grupy w systemie Tour Guide, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie – ok. 168 EUR/os, wieczór grecki w Atenach (fakultatywnie, dla chętnych), ok. 35 EUR/os.

Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 10 – 15 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 3 EUR/pokój/noc.

Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6.

Realizacja: eurostarsystem.eu