Wyspy Eptanisa 8/11/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Wyspy Eptanisa 8/11/15 dni

03 - 10 cze 2022 (różne terminy)
od 7553 zł/os.
  • Program
Zatoka Wraku na Zakynthos • Błękitne Groty • Lefkada – najpiękniejsze plaże Grecji • filmowa Kefalonia • jaskinia Drogarati i Melisanni • dla chętnych Ithaca • możliwość przedłużenia wypoczynku na Zakynthos

Galeria

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot na Zakynthos, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu. Wyspy Eptanisa, czyli 7 wysp Morza Jońskiego. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję poznać cztery z nich. Zakynthos to wyspa najpopularniejsza. Słynie z Błękitnych Grot, Zatoki Wraku i żółwi Caretta Caretta. Kefalonia jest największa, ale i najbardziej nieodkryta. Zielona, górzysta, skrywająca malownicze wioski i fantastyczne jedzenie. Itaka, mimo że najmniejsza, skrywa historię jednego z największych greckich herosów. Lefkada słynie z najpiękniejszych plaż… Czas odkryć wszystkie cztery!
Dzień 2
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wyspy Zakynthos, zwanej „Kwiatem Wschodu”. Wyspa słynie z piaszczystych plaż, wysokich klifów, błękitnych grot i żółwi Caretta Caretta. Ten zagrożony wyginięciem gatunek od lat składa jaja na południowych plażach wyspy, miejsca te są specjalnie chronione. Podczas wycieczki udamy się na taras widokowy Katastari z doskonałym widokiem na zatokę Alikanas i wyspę Kefalonię. Następnie przejedziemy na punt widokowy, z którego zobaczymy Zatokę Wraku. W dalszej kolejności zjedziemy do portu Porto Vromi i stamtąd przeprawimy się łódką na plażę Zatoki Wraku, która stała się fotograficzną wizytówką wyspy. Czas na krótki odpoczynek na plaży, następnie powrót łódką do słynnych błękitnych jaskiń (rejs odbędzie się, przy sprzyjających warunkach pogodowych). Później udamy się do oliwiarnii Aristeon, gdzie będzie można skosztować lokalne produkty, a także przejedziemy przez miejscowość Exo Chora, gdzie rośnie najstarsze drzewko oliwne liczące 2200 lat. Na koniec dnia czeka nas przeprawa promem i przejazd na nocleg w okolicach Patry.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd na Lelfkadę. Lefkada jako jedyna wyspa połączona jest z kontynentem za pomocą grobli i pływającego mostu. Lefkada słynie z najładniejszych plaż na Wyspach Jońskich. Biel klifów i plaż na zachodnim wybrzeżu wyspy kontrastuje z błękitnym kolorem wody, co tworzy bajkowe krajobrazy. Wnętrze wyspy jest zielone, porośnięte drzewami oliwnymi, cyprysami i winną latoroślą. Miasto Lefkada – stolica wyspy, położona nad laguną, słynie z pastelowych domów, które mają tradycyjną budowę, parter z kamienia a piętro z drewna, które dodatkowo zostało przykryte kolorową blachą – jedyne takie miasto w całej Grecji. Objazd wyspy zaczniemy od północnego wybrzeża, do którego przylega twierdza Agia Mavra z 1300 r., wybudowana przez Giovanniego Orosiniego. Następnie przejazd do klasztou Faneromeni, który znajduje się na wzgórzu, ponad miastem Lefkada. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na miasto, twierdzę oraz lagunę Ivari i plażę z 16- wiecznymi wiatrakami. Następnie spacer wąskimi uliczkami starego miasta Lefkada, gdzie odwiedzimy jeden z barokowych kościółków, kontrastujących z kolorową zabudową. Przejazd do hotelu.
Dzień 4
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Dla chętnych wypłynięcie na rejs w stronę plaży Porto Katsiki, która swoją wyjątkowość zawdzięcza otaczającym ją wapiennym białym klifem, który wraz z lazurową wodą nie bez przyczyny widnieje na co drugiej pocztówce z Lefkady. Dotrzemy również do plaży Egremni, która dostępna jest tylko od strony morza i jest jedną z najładniejszych plaż Lefkady. Po południu znajdziemy się w malowniczym miasteczku Fiscardo, które jako jedyne przetrwało trzęsienie ziemi z 1953r i do dnia dzisiejszego można podziwiać tam zabudowę z 17w. Następnie przeprawimy się w stronę zatoki Afales na Itace, gdzie według mitu Odyseusz zabierał swoją ukochaną Penelopę. W drodze powrotnej, przepływając obok wyspy Meganissi, wpłyniemy do groty Papanikolis, gdzie podczas II wojny światowej ukrywała się grecka łódź podwodna Papanikolis. Na koniec zahaczymy o wyspę Scorpios, należącą dawniej do greckiego miliardera, Arystotelesa Onassisa (dodatkowo płatne, 30 euro/os.).
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na Kefalonię. Przejazd przez wyspę i postój na punkcie widokowym na twierdzę Assos oraz miasteczko o tej samej nazwie, zwane miejscowością tysiąca barw. Następnie zjazd serpentynową drogą do Assos i czas wolny na spacer. Kolejnym przystankiem będzie punkt widokowy na słynną plażę Myrthos, gdzie kręcony był film Capitan Corelli z Nicolasem Cage i Penelope Cruz. Następnie wizyta w Klasztorze św. Gerasimosa patrona wyspy. Odwiedzimy również winiarnię, która produkuje znane w świecie wino Robola, a mieszkańcy mówią o tym winie, iż jest Hrabiną Kefalonii. Przejazd do Argostoli – stolicy Kefalonii. Spacer promenadą wzdłuż zatoki i wizyta na głównym placu miasta. Przejazd do hotelu.
Dzień 6
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Dla chętnych – rejs na Itakę, ojczyznę króla Odysseusza, do której próbował dopłynąć przez 10 lat po wojnach trojańskich. Sama wyspa słynie z niewielkich zatoczek, turkusowej wody i zacisznych plaż. Podczas rejsu odwiedzimy 2 miasteczka: Vathi-stolicę wyspy oraz Kioni-najbardziej reprezentacyjną miejscowość wyspy. Będzie również postój przy najładniejszej plaży Gidaki i czas wolny na kąpiel. (dodatkowo płatne 40 eur/os.).
Dzień 7
Śniadanie. Następnie przejazd do Jaskini Drogarati, słynącej z niezwykłej akustyki, którą sprawdzał Luciano Pavarotti czy Maria Callas oraz wizyta w Jaskini Melisanni. Ta niezwykła jaskinia odkryła swoje piękno po trzęsieniu ziemi, kiedy czubek góry spadł do podziemnego jeziora. Dzisiaj po jeziorku można pływać łodziami, a wpadające z góry światło tworzy niezapomniany świetlny spektakl. W dalszej kolejności zjedziemy krętą drogą na zapierającą dech w piersiach filmową plażę Myrtos, gdzie będzie czas wolny na plażowanie. Po południu przejazd do rybackiej wioski Ag.Effimia i przerwa na lunch i spacer. Następnie przejazd do Pesady i wieczorna przeprawa promowa na Zakynthos. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
– dla Klientów powracających do kraju – na lotnisko,
– dla Klientów, którzy wybrali pobyt na Zakynthos – do hotelu.
Uwagi do programu
 Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** i ** – 7 noclegów.
Hotele położone są z reguły poza centrami miast, niektóre nad morzem, część hoteli z basenem.
W niektórych terminach, ze względu na duże obłożenie hoteli na Zakynthos, możliwe zakwaterowanie w apartamentach (dotyczy tylko Zakynthos).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją.

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Zakynthos w wybranym przez Państwa hotelu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na/z Zakynthos, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, a za dopłatą obiadokolacje (7), opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, promów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, przewodników i systemu Tour Guide – ok. 83 EUR/os płatne na miejscu. Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne.

UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 10 – 15 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 3 EUR/pokój/noc.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6.

Realizacja: eurostarsystem.eu