Włochy – Rzym i Toskania 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włochy – Rzym i Toskania 8/15 dni

28 maj - 04 cze 2023 (różne terminy)
od 3203 zł/os.

 
 
Dostępne terminy

28 maj – 04 cze 2023 (WTT)
04 – 11 cze 2023
11 – 18 cze 2023
18 – 25 cze 2023
25 cze – 02 lip 2023
02 – 09 lip 2023
09 – 16 lip 2023
16 – 23 lip 2023
23 – 30 lip 2023
30 lip – 06 sie 2023
06 – 13 sie 2023
13 – 20 sie 2023
20 – 27 sie 2023
27 sie – 03 wrz 2023
03 – 10 wrz 2023
10 – 17 wrz 2023
17 – 24 wrz 2023
24 wrz – 01 paź 2023

 

Program
Włochy – Rzym i Toskania – 8 lub 15 dni • Muzea Watykańskie i Ogrody – wyjątkowe miejsca w sercu Watykanu• Rzym – potęga Imperium rzymskiego i najpiękniejsze barokowe place • Florencja renesansowa perła Europy • Siena – San Giminiano perły toskańskie • Pompeje – niepowtarzalne miasto na świece• Monte Cassino • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Kalabrii


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu.  Przylot do Lamezia di Terme, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Cosenza/ Lamezia Terme, nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Pompejów – miasta, które do tej pory żyje w cieniu złowrogiego Wezuwiusza. Wulkan z jednej strony przyczynił się do jego zniszczenia w 79 r. n.e., z drugiej jednak strony popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co sprawia, że rzymski układ miasta przetrwał do dzisiejszych czasów. Będzie także okazja do podziwiania panoramy Wezuwiusza. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Neapolu (płatna dodatkowo). Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację w ok. Rzymu. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Watykanu – najmniejszego pod względem powierzchni państwa świata. Zwiedzanie wyjątkowych Ogrodów Watykańskich jak również Muzeów Watykańskich, które są jednym z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty. Ponadto w programie m.in. Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami Michała Anioła oraz zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, gdzie znajduje się grób św. Jana Pawła II. Powrót na nocleg i obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. W programie zwiedzania najbardziej znane zabytki miasta z czasów baroku: Plac i Schody Hiszpańskie, Plac Navona oraz słynna Fontanna di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne, przejdziemy śladami starożytnych przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum (centrum polityczne i towarzyskie starożytnego Rzymu), Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Wczesnym popołudniem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 250 km). W tym dniu nie ma obiadokolacji. Dla chętnych (i za dodatkową opłatą) proponujemy przejazd na degustację regionalnych serów toskańskich, wyrabianych na miejscu według tradycji sardyńskich. Niepowtarzalne smaki, zapachy natury toskańskiej wsi! Zapraszamy do owczarni u Giuseppe!

Dzień 5
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie stolicy Toskanii – Florencji. W programie: Kościół św. Krzyża ze wspaniale zachowanymi freskami z XIV w. oraz grobowcami najsłynniejszych obywateli miasta (m.in. Michała Anioła), katedra z ogromną, ośmiokątną kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego, plac miejski La Signoria oraz najsłynniejszy most miasta Ponte Vecchio. W programie również zwiedzanie słynnych Kaplic Medycejskich, gdzie będziemy mogli podziwiać rzeźby Michała Anioła. Następnie powrót do htl w Chianciano Terme. w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu; dla chętnych (i za dodatkową opłatą) proponujemy niezapomniany wieczór toskański ze smakami i najsłynniejszym winem tego regionu przy akompaniamencie muzyki włoskiej! Benvenuti!

Dzień 6
Śniadanie i przejazd do San Gimignano – niezmienionego od średniowiecza miasta prywatnych wież, zwanego „Średniowiecznym Manhattanem”. Wieże pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela. Produkuje się tutaj doskonałe białe wino Vernaccia o orzechowym posmaku. następnie zwiedzanie Sieny, średniowiecznego miasta znanego ze słynnego na całym świecie wyścigu konnego palio. Zwiedzanie głównego placu il Campo, który do dziś zachował swój charakterystyczny kształt muszli oraz gotyckiej katedry, która miała być największą katedrą Włoch. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Fiuggi (trasa ok. 300 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na południe. Po drodze wizyta w opactwie Benedyktynów, odwiedzimy również cmentarz żołnierzy polskich, którzy polegli w słynnej bitwie pod Monte Cassino. Następnie przejazd malowniczymi regionami Włoch na nocleg w ok. Cosenza/ Lamezia di Terme. (Trasa ok. 800 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery: – dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku – przejazd do wybranego hotelu na Kalabrii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00. – dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Kalabrii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu „Wypoczynek – Kalabria”.
Uwaga!!!
Ze względu na włoskie święto Ferragosto przypadające na okres trwania imprezy WTT 0813 Ogrody i Muzea Watykańskie nie będą dostępne dla zwiedzających. W związku z powyższym na imprezie WTT 0813 zamiennie realizowane będzie zwiedzanie Koloseum.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (5; w dniach 1, 2, 3, 6, 7 imprezy), opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (metro w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 240 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: degustacja toskańskich produktów regionalnych ok. 40 EUR/os., Neapol ok. 35 EUR/os., wieczór toskański ok 40 EUR/os. (wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych).

Zniżki obowiązują dla:
– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Uwaga!!! Wejście do Muzeów Watykańskich jest możliwe wyłącznie w maseczkach.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt w celu weryfikacji.

Realizacja: eurostarsystem.eu