Włochy – O Sole Mio! 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włochy – O Sole Mio! 8/15 dni

28 maj - 04 cze 2023 (różne terminy)
od 3446 zł/os.

Dostępne terminy

28 maj – 04 cze 2023 WTO
04 – 11 cze 2023
11 – 18 cze 2023
18 – 25 cze 2023
25 cze – 02 lip 2023
02 – 09 lip 2023
09 – 16 lip 2023
16 – 23 lip 2023
23 – 30 lip 2023
30 lip – 06 sie 2023
06 – 13 sie 2023
13 – 20 sie 2023
20 – 27 sie 2023
27 sie – 03 wrz 2023
03 – 10 wrz 2023
10 – 17 wrz 2023
17 – 24 wrz 2023
24 wrz – 01 paź 2023

PROGRAM

Włochy – O Sole Mio! – 8 lub 15 dni • Wybrzeże Amalfitańskie – najpiękniejsze Wybrzeże w Europie• Neapol – nieoficjalna stolica południa i pizza • trulle w Alberobello • Bari – miasto królowej Bony • Matera – dzielnica Sassi – skalne miasto • Caserta – Wersal Południa • Pompeje – zaginione starożytne miasto • Wezuwiusz – uśpiony wulkan • luksusowa Capri i Anacapri • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Kalabrii

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Przylot do Lamezia di Terme, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Cosenza/ Lamezia Terme, nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wjazd na wysokość ok. 1000 m n.p.m. na Wezuwiusza – „uśpiony” wulkan górujący nad Zatoką Neapolitańską. Możliwość dojścia pieszo do wygasłego krateru, skąd rozciąga się widok na przepiękną panoramę na całą okolicę. Przejazd do Pompejów – miasta, które wciąż żyje w cieniu złowrogiego wulkanu. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w ok. Neapolu. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Salerno. Całodniowo wycieczka wzdłuż najpiękniejszego zakątka Kampanii – Wybrzeża Amalfi (ze względu na warunki pogodowe, program będzie realizowany statkiem lub autobusem). W programie wizyta w Amalfi, gdzie będziemy podziwiać najsłynniejszą katedrę na wybrzeżu. Następnie kontynuujemy rejs do Positano – „pocztówkowego” miasteczka zawieszonego na skale. Wybrzeże Amalfitańskie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Po południu powrót do hotelu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Neapolu. Zwiedzanie Neapolu, nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie Galerii Umberta I, Piazza del Plebiscito z Pałacem Królewskim, Teatro San Carlo oraz niepowtarzalnej starówki. Następnie przejazd autokarem, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta i Zatoki Neapolitańskiej. W trakcie lunchu proponujemy degustację tradycyjnej pizzy neapolitańskiej (degustacja płatna dodatkowo). Po południu przejazd do Caserty, zwiedzanie Palazzo Reale – Pałacu Królewskiego, który swoją wielkością i urodą dorównuje Wersalowi, spacer po ogrodach królewskich. Po południu powrót do hotelu. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przeprawa promowa na Capri. Wyspa zdobyła rozgłos już w starożytności dzięki cesarzowi Tyberiuszowi, a w czasach późniejszych dzięki poetom, pisarzom i malarzom. Rejs wzdłuż najpiękniejszego fragmentu wybrzeża wyspy. Po rejsie spacer po stolicy wyspy Capri, gdzie odwiedzimy słynne ogrody Augusta. A następnie przejazd busami do Anacapri, gdzie zaprosimy Państwa na niepowtarzalny spacer, który zakończymy na tarasie widokowym przy najpiękniejszej willi na wyspie – Axel Munthe. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Matery, zobaczymy unikatowe domostwa wydrążone w skale przypominające Kapadocję. Matera została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Bari, gdzie spoczywa królowa Bona. Spacer przez starówkę, mijamy zamek Bony Sforzy, katedrę San Sabino a następnie zwiedzamy kościół św. Mikołaja z grobowcem Bony Sforzy. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Alberobello (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 280 km).

Dzień 7
Po śniadaniu, przejazd do bajkowego Alberobello. Następnie spacer po tym niezwykle urokliwym mieście, w trakcie którego zobaczymy „trulle” – cylindryczne, kamienne domy przypominające ule, zbudowane bez żadnej zaprawy. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w ok. Cosenza/ Lamezia Terme/Amantea. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
– dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku – przejazd do wybranego hotelu na Kalabrii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
– dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Kalabrii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu „Wypoczynek – Kalabria”.

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (rejs na Capri i wzdłuż wybrzeża Amalfi), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 290 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 20 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych: degustacja produktów regionalnych ok. 40 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla: – uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej. – niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt w celu weryfikacji.

Realizacja: eurostarsystem.eu