Włochy dla Wygodnych (przyjazd autokarem – powrót samolotem z Neapolu lub Lamezi i odwrotnie) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włochy dla Wygodnych (przyjazd autokarem – powrót samolotem z Neapolu lub Lamezi i odwrotnie)

20 - 28 maj 2021 (różne terminy)
od 2016 zł/os.

CENA od 2016    zł/os.


24 wrz – 03 paź 2021
przylot do Neapolu – powrót autokarem
26 wrz – 04 paź 2021
przylot do Lamezii – powrót autokarem

03 – 11 paź 2021 (przylot do Lamezii – powrót autokarem

  • Włochy dla wygodnych – 9 dni • Wenecja – królowa Laguny • Florencja – stolica renesansu • Rzym i historia Imperium • Rezerwacja do Muzeów Watykańskich • Watykan – miasto papieskie • Pompeje – miasto w cieniu Wezuwiusza • Capri – niezwykła wysp
coloseum

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).
Dzień 2
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto i rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco: Bazylika św. Marka, Most Westchnień, Pałac Dożów i Wieża Dzwonnicza – najwyższa budowla w mieście. Zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie rejs gondolami po kanałach weneckich i Canale Grande. Nocleg w ok. Wenecji. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Kościoła św. Krzyża z nagrobkami sławnych florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Padwy (płatna dodatkowo). Nocleg w ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 4
Śniadanie i przejazd do Rzymu, gdzie zaprosimy Państwa na wyjątkowy spacer. Zaczniemy od zabytków antycznych: Koloseum (podziwiane z zewnątrz), Forum Romanum, Panteon i Kapitol. Kolejnym etapem zwiedzania będzie Rzym barokowy: Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynna Fontanna di Trevi. Nocleg w ok. Rzymu. (Trasa ok. 260 km).
Dzień 5
Śniadanie i przejazd do Watykanu. W programie zwiedzanie Muzeów Watykańskich oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Po południu zwiedzanie Bazyliki św. Piotra i czas wolny. Na zakończenie dnia proponujemy wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg (brak obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 180 km).
Dzień 6
Śniadanie i dalsze zwiedzanie Rzymu, zaczniemy od Bazyliki św. Jana na Lateranie. Następnie przejdziemy do Bazyliki Santa Maria Maggiore i Bazyliki Santa Maria degli Angeli, która została zbudowana według projektu Michała Anioła w miejscu dawnych Term Dioklecjana. Spacer zakończymy w kościele Santa Maria della Vitoria ze słynną rzeźbą Lorenza Berniniego „Ekstaza św. Teresy”. Powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 120 km).
Dzień 7
Śniadanie, następie przejazd do Neapolu, nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie Galerii Umberta I, Piazza del Plebiscito z pałacem królewskim, Teatro San Carlo oraz wspaniałego zamku Castel Nuovo. W trakcie lunchu proponujemy degustację tradycyjnej pizzy neapolitańskiej (płatna dodatkowa). Po południu zwiedzanie Pompei – antycznego miasta zalanego przez lawę podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza, dzięki czemu zachowało swoją pierwotną strukturę w niezmienionym kształcie. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Neapolu. (Trasa ok. 225 km).
Dzień 8
Po śniadaniu przeprawa promem na malowniczą wyspę Capri. Następnie: rejs wzdłuż wybrzeża wyspy, wjazd kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m. do centrum, spacer do kwiecistych ogrodów Augusta, skąd podziwiać będziemy piękną panoramę, słynne Faragliony (trzy wyłaniające się z morza skały) oraz Łuk Miłości – Arco dell’Amore. Nocleg w ok. Neapolu. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 9
Śniadanie i transfer na lotnisko w Neapolu. Powrót samolotem do Polski. Dojazdy do miejsc zamieszkania we własnym zakresie.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Zakwaterowanie na objeździe
Położenie:
Hotele **/ *** klasy turystycznej, położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum), w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 7 rozpoczętych dób hotelowych: Wenecja/ Padwa (1), Florencja/ Chianciano Terme (1), Rzym/ Fiuggi (3), Neapol/ Castellammare di Stabia/ Sorrento/ Lamezia Terme (2).

Do dyspozycji gości:
recepcja, restauracja lub bar.

Pokoje:
skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
**/ ***

Wizy – informacje dla sprzedawców
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: dojazd i przejazdy komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), powrót samolotem czarterowym na trasie Neapol – Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji, metra w Rzymie, promu i rejsu na Capri), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 215 EUR/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 7 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski w Rzymie ok. 30 EUR/os., degustacja pizzy neapolitańskiej ok. 25 EUR/os., Padwa ok. 12 EUR/os. (wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 12.05.2020 r. i mogą ulec zmianie.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu