Bałkańska Top Lista 10 dni nocleg jeden hotel – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bałkańska Top Lista 10 dni nocleg jeden hotel

19 - 28 sie 2023(różne terminy)
od 2470 zł/os.

Czas wolny na plażowanie lub wycieczke fakultatywną

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Dalmacji Północnej i zwiedzanie Zadaru, najważniejszego miasta regionu – antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek miasta, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Podczas spaceru podsłuchamy wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Przejazd do hotelu Jadran w Neum, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (UNESCO) nazywanego perłą Adriatyku. Po drodze fantastyczne widoki na góry i morze. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru po mieście, otoczonym potężnymi murami obronnymi, poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, katedrę oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu, kolacja, a po kolacji zaprosimy Państwa na integracyjny wieczór z muzyką na żywo, przekąskami, winem i rakiją.

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do Medjugorje, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie w 1981 r., według świadków, objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy sanktuarium, a także wejdziemy na Górę Objawień. Następnie przejedziemy do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum, przejdziemy Starym Mostem – symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO). Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny, później odbudowany, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Zobaczymy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Kujundžiluk (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Powrót do hotelu w Neum, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd na niezwykłą wyprawę do Delty rzeki Neretwy, zwanej Chorwacką Kalifornią, a przez miejscowych spiżarnią całej Chorwacji. Neretwańskie plony można kupić na każdym targowisku w całym kraju, uprawia się tutaj wszelkiego rodzaju warzywa i owoce. Szczególne wrażenie robią jednak pola mandarynek, które zobaczymy pływając tradycyjnymi łodziami po kanałach rzeki przecinającej pola uprawne. Region ten słynie z wyśmienitej kuchni i likierów wyrabianych na bazie rakiji, wódki winogronowej. Tutejszą specjalnością jest neretwański brudet, czyli gulasz rybny przygotowywany z węgorza i żab, podawany najczęściej z polentą. Dopłyniemy do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie nauczymy się przyrządzać tę potrawę. Wspólne gotowanie przy opowieściach o obyczajach i życiu z regionu delty rzeki Neretwy, biesiadowanie przy muzyce dalmatyńskiej, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Neum.

Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy do Splitu i Trogiru. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III – IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru (UNESCO) – uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Powrót do hotelu w Neum, obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 7
Po śniadaniu – dzień wolny, czas na odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Do dyspozycji gości hotelowych basen hotelowy i sala fitness. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatna ok. 55 euro) do Korczuli – rodzinnego miasta Marco Polo, po drodze odwiedzimy winiarnie na Półwyspie Pelješac, zatrzymamy się w Stonie słynącym z najdłuższych średniowiecznych murów w Chorwacji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu dzień wolny na odpoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatne ok.60 euro) do Blagaju i do wodospadów Kravica. Wodospady Kravica to przyrodniczy fenomen na rzece Trebižat. Wodospady rozciągają się na szerokości ponad 100 m, spadek poziomu wody to około 25 m. Powstały wskutek akumulacji trawertynu, czyli martwicy wapiennej, występującej wszędzie tam, gdzie istnieje podłoże wapienne i odpowiednie źródła wody, w tym wypadku rzeka Trebižat. Czas wolny, dla chętnych możliwość kąpieli pod wodospadami. Blagaj jest jednym z najbardziej mistycznych miejsc w Bośni, gdzie sułtan, urzeczony pięknem tego miejsca, rozkazał wykuć w skale tekiję, czyli dom derwiszy. Obecnie Blagaj to niewielkie miasteczko, słynące z wyjątkowych źródeł rzeki Buny oraz tekke lub tekija czyli klasztoru derwiszy. Klasztor wybudowany w XV wieku uchodzi za jeden z najpiękniejszych i najciekawszych obiektów w całej Bośni i Hercegowinie. Malowniczo położony u stóp groty, z której tryska na powierzchnię rzeka. Jest to jedno z największych w Europie wywierzysk krasowych. Po wycieczce powrót do hotelu w Neum, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Następnie przejazd do Szybenika, który jest najstarszym miastem Chorwatów. W odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast, budowanych przez Ilirów, Greków, czy Rzymian, Szybenik został założony w IX w. przez chorwackich królów. Zobaczymy arcydzieło architektury światowej – gotycko-renesansową katedrę św. Jakuba znajdującą się na liście UNESCO, zbudowaną w całości z kamienia. Katedrę zdobi 71 realistycznych rzeźb głów ludzkich wykonanych przez budowniczego katedry Juraja Dalmatinca, bardzo realistycznie przedstawiających ówczesnych mieszkańców Szybenika. Spacer po kamiennych uroczych uliczkach miasta, czas wolny. Powrót do Polski przez Słowenię, Austrię, Czechy – po drodze planowane krótkie postoje.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3500 km – liczone od granic Polski).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Prosimy o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościoła).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Wyjazdy z całej Polski

Śniadania i obiadokolacje

SWIADCZENIA

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimat.) – około 145 EUR/os, płatne u pilota na miejscu.

  • Terminy


25 mar – 03 kwi 2023


01 – 10 kwi 2023


08 – 17 kwi 2023


15 – 24 kwi 2023


22 kwi – 01 maj 2023


29 kwi – 08 maj 2023


06 – 15 maj 2023

13 – 22 maj 2023


20 – 29 maj 2023

27 maj – 05 cze 2023

03 – 12 cze 2023


10 – 19 cze 2023


17 – 26 cze 2023


24 cze – 03 lip 2023


01 – 10 lip 2023

08 – 17 lip 2023

15 – 24 lip 2023


22 – 31 lip 2023


29 lip – 07 sie 2023

05 – 14 sie 2023

12 – 21 sie 2023

19 – 28 sie 2023

26 sie – 04 wrz 2023

02 – 11 wrz 2023


09 – 18 wrz 2023

16 – 25 wrz 2023


23 wrz – 02 paź 2023


30 wrz – 09 paź 2023

07 – 16 paź 2023


14 – 23 paź 2023


21 – 30 paź 202
3

Realizacja: eurostarsystem.eu