Witajcie w Chorwacji 10 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Witajcie w Chorwacji 10 dni

09 - 18 lip 2022 (różne terminy)
od 1749 zł/os.

jeden dzień wolny na plażowanie lub wycieczke fakultatywną

Wyjazdy z całej Polski

Śniadania i obiadokolacje

  • Terminy
  • Program

Lublana i Bled w Słowenii • Plitwickie Jeziora – różne odcienie turkusu • piękno chorwackich wysp – Krk i Pag • malowniczy Porecz i miasto z artystyczną duszą Rovinj • Zadar i rejs na wyspy Kornati •Zagrzeb – chorwacka metropolia


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do urokliwej stolicy Słowenii – Lublany. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy katedrę św. Mikołaja, Trójmostowie, plac France Preszerena. Następnie przejedziemy do miejscowości Bled, położonej nad jeziorem o tej samej nazwie. Bled to jedna z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Słowenii. Gorące źródła, szmaragdowozielona tafla jeziora, kościółek na wyspie oraz średniowieczny zamek dostarczą niezapomnianych widoków. Przy dobrej pogodzie zobaczymy stąd najwyższe szczyty Słowenii Triglav i Stol. Bled był letnią rezydencją jugosłowiańskiej rodziny królewskiej. Dla chętnych rejs na wyspę Bled (dodatkowo płatne 15 EUR/os). Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Plitvic – zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki, znajduje się 16 turkusowych tarasowo położonych jezior na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Teren ten został ukształtowany przez wodę, która wyrzeźbiła przepiękną dolinę, pełną progów, zapór i innych fantazyjnych kształtów. Największy wodospad Veliki Slap spada z wysokości 78 m. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Dalmacji Północnej i zwiedzanie Zadaru, najważniejszego miasta regionu – antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Posłuchamy również wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Następnie popłyniemy w niezapomniany rejs statkiem do Parku Narodowego Kornati, archipelagu ponad 140 wysp i wysepek, co stanowi najliczniejsze i najgęstsze skupisko wysp na Adriatyku. Archipelag jest wymarzonym miejscem dla żeglarzy, nurków i miłośników krystalicznie czystego morza oraz osób ceniących ciszę i spokój, gdyż wyspy są niemal bezludne. Podczas rejsu załoga zaprosi nas na obiad rybny, zatrzymamy się również na jednej z wysp na kąpiel. W przypadku niesprzyjającej pogody zrealizujemy wycieczkę do Szybenika. Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd na wyspę Pag. Proponujemy podziwianie całej gamy krajobrazów, część wyspy to prawie księżycowy obraz nagich gór, druga to piękne plaże (Zrce, Strasko, czy Planjka należą do najatrakcyjniejszych nad Adriatykiem), wiecznie zielone drzewa oliwne i pomarańczowe, drzewa laurowe, figi i mnóstwo aromatycznych ziół. Rośliny aromatyczne są podstawą karmienia owiec, stąd właśnie pochodzi słynny paski ser. Charakterystycznym zjawiskiem dla wyspy są badania UFO-logów nad słynnym paskim trójkątem. Na podstawie badań geologicznych, stwierdzono, że kamienie wewnątrz trójkąta paskiego są jaśniejszego koloru niż kamienie na zewnątrz trójkąta, jak również pod wpływem promieniowania ultrafioletowego emitują czerwone światło. Przejazd do stolicy wyspy, miasta Pag, gdzie zwiedzimy pałac dworski, pałac biskupi i kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XV wieku. Zobaczymy bardzo ciekawe muzeum solarstwa z pokazem odzyskiwania soli. Świetną pamiątką z Pagu są koronki, miejscowe wyroby są porównywane do brukselskich. Przejazd do hotelu na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 6
Dzień wolny, czas na wypoczynek i plażowanie. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej dodatkowo płatnej ok.35 euro (w zależności od położenia hoteli np. Rijeka i Opatija, fish piknik).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd (mostem) na Wyspę Krk, największą i najbardziej rozwiniętą wyspę na chorwackim wybrzeżu. Na wyspie zobaczymy dużą różnorodność krajobrazu, od skalistych pustkowi i klifów, po zielone, kwitnące promenady, zatoki ukryte w skale i urocze, małe wioski. Odwiedzimy miasto KRK, którego historia sięga czasów plemion iliryjskich. Zobaczymy między innymi romańską katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz średniowieczny kasztel rodziny Frankopan. Zwiedzanie zakończymy spacerem pełnymi klimatu, wąskimi uliczkami miasta. Następnie przejedziemy do Vrbnika, słynącego przede wszystkim z wina, zaskakującego nawet prawdziwych koneserów, chlubą tutejszych winnic jest szczep winogron, z którego wytwarzana jest Vrbnička žlahtina. W centrum miasta znajduje się wiele winiarni, gdzie można skosztować tego szlachetnego trunku, udamy się więc do jednej z nich na degustację.

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie malowniczego Rovinja – ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi kościół św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Przejazd do Porecza. Po drodze zobaczymy Limski Kanal, wrzynającą się w ląd długą zatokę, geomorfologiczny fenomen, obecnie miejsce hodowli małż i ostryg. Zwiedzanie Porecza – bazylika Eufrazjana, jedna z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do stolicy Chorwacji Zagrzebia. Zwiedzanie starego miasta (Gornji Grad i Kapitol), katedra Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, budynki Parlamentu, kościół św. Marka, wieża Lotrszczak, Brama Kamienna z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Po czasie wolnym powrót do Polski przez Słowenię, Austrię, Czechy – po drodze planowane krótkie postoje.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3000 km – liczone od granic Polski).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimat.) – około 110 EUR/os, płatne u pilota na miejscu.


Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Realizacja: eurostarsystem.eu