Wiedeń i dolina Wachau-potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże – dla wygodnych 5 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Wiedeń i dolina Wachau-potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże – dla wygodnych 5 dni

07 - 11 lip 2022 (różne terminy)
od 926 zł/os.

 Wiedeń i dolina Wachau -czyli potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże – dla wygodnych

Terminy:

 

Program

Hofburg – przepych rezydencji zimowej rodu Habsburgów • Wzgórze Kahlenberg i Sobieski • Gospoda Heuriger i wieś Neustift – Grinzing• dolina Wachau i rejs statkiem • tajemnicze opactwo Benedyktynów w Melku • koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta • urocza starówka w Krems • Prater- park rozrywki• dzielnica ONZ • Opera Wiedeńska• przejazd do Wiednia w trakcie dnia• NOWOŚĆ!!! W czasie wolnym dla chętnych zwiedzanie skarbca i krypt cesarskich z przewodnikiem


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicach Wiednia ok. 21:30. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 350 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru zwanego „Ringiem”. Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów – Hofburg, spacerując najważniejszymi dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej – jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein – Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). Czas wolny w centrum miasta. Dla chętnych (dodatkowo płatne ok. 38 EUR/os, realizowane przy min. 12 osobach) oferujemy zwiedzanie skarbca cesarskiego m.in. oryginalnej biżuterii cesarzowej Elżbiety, jak i innych, niezwykle cennych klejnotów Habsburgów i insygniów cesarskich z X i XI w. Nasza propozycja obejmuje również krypty cesarskie należące do jednej z najpotężniejszych europejskich dynastii, gdzie w reprezentacyjnych sarkofagach pochowano 150 członków rodziny Habsburgów. Następnie przejazd do najsłynniejszego wiedeńskiego parku rozrywki – Prater, gdzie na chętnych czeka Riesenrad – „diabelski młyn”, z którego podziwiać można panoramę Wiednia (atrakcja dodatkowo płatna ok. 15 EUR/os za jednorazowe korzystanie z karuzeli). Pozostałym polecamy spędzenie czasu w uroczych i spokojnych parkowych alejkach. Wieczorem dla chętnych (dodatkowo płatna ok. 27 EUR/os) obiadokolacja w restauracji w centrum. Po drodze odwiedzimy park miejski z pomnikiem „Króla Walca”- Straussa syna. Następnie (dla chętnych, dodatkowo płatny ok. 69 EUR/os) udamy się na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia. Powrót do hotelu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce – Dom Hundertwassera, artysty, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Następnie przejazd do barokowej budowli – Belvedere, skąd rozciąga się najpiękniejsza panorama starówki. Ten kompleks pałacowy należał niegdyś do wybitnego wodza Austrii Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Krótki spacer po zabytkowych ogrodach wśród zabytkowych budynków. Przejazd do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów – Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. Przejazd na wzgórze Kahlenberg zatrzymamy się na chwilę na słynnym Naschmarkt żeby pokluczyć między straganami charakterystycznego dla Wiednia „Pchlego Targu”. Po krótkiej wizycie przejazd na wzgórze, które znane jest każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez króla Polski Jana III Sobieskiego. Dla chętnych regionalna kolacja z lampką lokalnego wina w gospodzie Heuriger w dawnej wsi Neustift – Grinzing (dodatkowo płatna ok. 30 EUR/os). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia poznamy inną stronę Wiednia, z nowoczesnymi elementami architektury znajdującymi się nad Dunajem, m.in. budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie przejedziemy do malowniczego regionu Wachau, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, gdzie podróżować będziemy wzdłuż Dunaju, winnic, sadów morelowych i malowniczych, średniowiecznych miasteczek. Zwiedzimy barokowe opactwo Benedyktynów w Melku, o którym pisał Umberto Eco w powieści „Imię Róży”. Następnie wybierzemy się w podróż statkiem (dodatkowo płatne ok. 32 EUR/os), której celem będzie miasteczko Dürnstein, gdzie znajdują się ruiny zamku i fragmenty murów średniowiecznych wraz z najstarszą bramą. Czas wolny na zakup pamiątek i regionalnych wyrobów morelowych, z których słynie region Wachau (konfitury, nalewki, Schnapsy, wina). Dla chętnych obiadokolacja w restauracji (dodatkowo płatna ok. 30 EUR/os). Odwiedzimy także miasteczko Krems, urzekające swoim powolnym rytmem, gdzie ma się wrażenie, że czas się zatrzymał. Spacer po uliczkach z kocimi łbami wśród renesansowych i barokowych kamieniczek. Późnowieczorny wyjazd do Polski. Przyjazd na granicę austriacko-czeską, czas na zakupy (dawna strefa wolnocłowa). (Trasa do granic Polski ok. 350 km).


Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Woszczyce ok. 00:30).

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych.

Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemu TOUR GUIDE – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie – ok. 105 EUR/os (płatne na miejscu), taksy klimatycznej ok. 7 EUR/os (płatne w hotelu). Dodatkowo płatne (dla chętnych): rejs statkiem po Dunaju w dolinie Wachau – ok. 32 EUR/os, koncert muzyki Straussa i W.A. Mozarta – ok. 69 EUR/os, 2 obiadokolacje – ok. 58 EUR/os, obiadokolacja w gospodzie Heuriger w Neustift-Grinzing – ok. 30 EUR/os, zwiedzanie z przewodnikiem krypt i skarbca dynastii Habsburgów – ok. 38 EUR/os.

 

 

 

Realizacja: eurostarsystem.eu