Wenecja, trufle… / Słowenia, Chorwacja/ – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Wenecja, trufle… / Słowenia, Chorwacja/

16.09 - 23.09.2021 (różne terminy)
od 2665 zł/os.

Data
03.06 – 10.06.2021
10.06 – 17.06.2021
17.06 – 24.06.2021
24.06 – 01.07.2021
01.07 – 08.07.2021
08.07 – 15.07.2021
15.07 – 22.07.2021
22.07 – 29.07.2021
29.07 – 05.08.2021
05.08 – 12.08.2021
12.08 – 19.08.2021
19.08 – 26.08.2021
26.08 – 02.09.2021
02.09 – 09.09.2021
09.09 – 16.09.2021
16.09 – 23.09.2021

Program

Chorwackie skarby – Plitvickie Jeziora, Zadar, Szybenik, Pula, Rovinj, Porec • najmniejsze miasto świata – Hum • dolina trufli – Motovun • romantyczna i zawsze modna Wenecja • słoweńska Postojna • dla chętnych wypoczynek na chorwackim wybrzeżu

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Chorwacji samolotem czarterowym. Po przylocie spotkanie z pilotem transferowym i transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd na północ Chorwacji, w kierunku Plitvic. Zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych tarasowo położonych jezior, połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Okolice Parku Narodowego słyną z wyrobu doskonałych serów i miodów, które będzie można zakupić podczas tej wyprawy. Przejazd do hotelu w Słowenii, czas wolny na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Włoch (autostradą , ok 3 godz.). W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Tronchetto, a następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: plac św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą – najwyższą budowlą w mieście. Następnie przejdziemy do najważniejszych mostów weneckich: Westchnień oraz Rialto. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu dla chętnych rejs gondolami po Canale Grande (dodatkowo płatne 15 EUR/os). Wieczorem powrót na nocleg w Słowenii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Postojna, zwiedzanie jaskini Postojnska Jama. Ta licząca 2 mln lat, wydrążona w skałach przez rzekę Pivkę jaskinia, jest jedną z największych i najbardziej znanych jaskiń na świecie, wiedzie przez ok. 24 km sal i korytarzy. Trasa turystyczna obejmuje 5 km, z czego 3,5 km to przejazd kolejką elektryczną. Zobaczymy zespół grot, skał i podziemnych przejść, wielometrowe, mieniące się różnymi kolorami nacieki skalne, stalaktyty, stalagmity i kurtyny skalne. W jaskini panuje stała temperatura 10 st C, a jej szczególną osobliwością jest występowanie odmieńca jaskiniowego, żyjącego wyłącznie w wodach dynarskiego krasu, zwanego ludzką rybką. Tylko 10 km od Jaskini Postojna znajduje się jeden za najbardziej malowniczych cudów historii ludzkości: Zamek Predjama, wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako największy jaskiniowy zamek na świecie. Osadzony od ponad 700 lat na 123-metrowej skale. Potężna, doskonała kryjówka obronna prostego rycerza rebelianta, barona rabusiów, bohatera wielu romantycznych legend imieniem Erazm z Predjamy. Przejazd na Płw. Istria w Chorwacji do miejscowości Hum. Hum jest najmniejszym miastem na świecie, co zostało odnotowane księdze rekordów Guinnessa, liczy ok.  25 mieszkańców. Miasto otoczone jest średniowiecznym murem obronnym, a do środka zaprasza imponująca brama z dzwonnicą. Zobaczymy między innymi kościół św. Hieronima z XII w. z freskami z tego okresu oraz liczne napisy głagolicą (pierwszy alfabet starosłowiański). Ciekawostką Humu jest coroczny wybór burmistrza, przy takiej liczebności miasta każdy może nim zostać. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Poreca. Zwiedzanie: bazyliki Eufrazjana, jednej z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie, wpisanej na listę UNESCO. Ponadto barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum. Przejazd do Rovinja, po drodze przystanek nad Kanałem Limskim. Znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Istrii, Kanał Limski to wrzynająca się w ląd, 9 km, szmaragdowo – zielona zatoka. Jest to niezwykłe zjawisko przyrody, któremu atrakcyjności dodaje szereg żyjących tu endemicznych roślin i zwierząt. Obecnie jest to miejsce hodowli małż i ostryg, których warto skosztować w jednej z istryjskich restauracji. Zwiedzanie uroczego Rovinja – ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi katedra św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Puli, między innymi amfiteatru z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych budowli tego typu na świecie. Zobaczymy również antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII w. Przejazd w kierunku centralnej Istrii, do słynnego zagłębia trufli – Motovun. Motovun to symbol Istrii, pięknie położony na wzgórzu, otoczony murami obronnymi, skąd roztacza się przepiękny widok na znajdujące się obok winnice i lasy. Zobaczymy między innymi: kościół św. Stefana, wieżę , która pełni rolę dzwonnicy, mury obronne oraz mnóstwo klimatycznych, kamiennych uliczek. Dębowe lasy tego regionu są podziemnym siedliskiem grzybów, trufli, które zbiera się przy pomocy specjalnie szkolonych psów. Czarne trufle rosną latem, istryjskie białe trufle rosną późną jesienią i zimą. Trudno wyjechać z tego regionu bez spróbowania trufli, są praktycznie na każdym kroku, w każdym miejscowym sklepiku, czy konobie można zakupić oliwę truflową, sery z truflami czy miejscową pastę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd na wycieczkę do Zadaru i Szybenika. Zwiedzanie Zadaru, najważniejszego miasta regionu – antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował miedzy innymi Alfred Hitchcock. Posłuchamy również wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Następnie udamy się do Szybenika, kolejnego pięknego miasta wpisanego na listę UNESCO. Szybenik to najmłodsze miasto wybrzeża. W odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast, zbudowanych przez Greków, czy Rzymian, został założony w IX w. przez chorwackich królów. Zwiedzimy przede wszystkim niezwykłą katedrę św. Jakuba – arcydzieło architektury gotycko-renesansowej, znajdującą się przy placu z renesansowym ratuszem miejskim. Starówka Szybenika z licznymi wąskimi kamiennymi uliczkami i malowniczymi schodkami to miejsce pełne uroku i fascynującej atmosfery. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer: – dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski, – dla Klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 1800 km)
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościoła).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Zakwaterowanie na objeździe Hotele **/ *** – minimum 3 noclegi położone nad morzem.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone, 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, niektóre z nich posiadają basen.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Kategoria lokalna: **/***

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.

Świadczenia :
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Chorwacji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji ) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) – 140 EUR/os, płatne u pilota na miejscu.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6.

Inne
NOWOŚĆ – obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu