Uroki Korfu i dzika Albania 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Uroki Korfu i dzika Albania 8/15 dni

02.09 - 09.09.2020 (różne terminy)
od 2893 zł/os.
Data
03.06 – 10.06.2020
10.06 – 17.06.2020
17.06 – 24.06.2020
24.06 – 01.07.2020
01.07 – 08.07.2020
08.07 – 15.07.2020
15.07 – 22.07.2020
22.07 – 29.07.2020
29.07 – 05.08.2020
05.08 – 12.08.2020
12.08 – 19.08.2020
19.08 – 26.08.2020
26.08 – 02.09.2020
02.09 – 09.09.2020
09.09 – 16.09.2020
16.09 – 23.09.2020
23.09 – 30.09.2020
30.09 – 07.10.2020
  • Program

Stolica Korfu i Mysia Wyspa•Pałac Achillion• turkusowe wody zatoki w Paleokastritsa•Butrint – bałkańskie Pompeje• wycieczka jeepami 4×4 po albańskich bezdrożach• rejs na plażę Krorez• Gjirokaster (UNESCO) – miasto tysiąca schodów• baseny termalne w Permet• dla chętnych kajaki na lagunie Butrintu i rafting na rzece Vjosa• dla chętnych możliwość przedłużenia wakacji na Korfu

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na Korfu. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Uwaga! W przypadku przylotu późno wieczorem w tym dniu nie ma kolacji.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicę wyspy – miasta Korfu (starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części miasto, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston (ulicą z arkadami, przy której znajdują się eleganckie kawiarnie) do kościoła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Kolejnym punktem programu będzie półwysep Kanoni, gdzie znajduje się wizytówka wyspy – Pontikonissi (Wyspę Mysią). Transfer do portu i przeprawa promowa do Sarandy. Zakwaterowanie w hotelu w Sarandzie, obiadokolacja, nocleg (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzimy Butrint (UNESCO) nazywany bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone wodą. Spacer po mieście, zobaczmy m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Po południu czas wolny. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 45 Eur/os wyprawa kajakami wzdłuż laguny i wybrzeża Morza Jońskiego od amfiteatru w Butrincie aż do zamku Alego Pashy (lunch w cenie, wyprawa trwa około 3h, poziom trudności w skali 1-5 to 2, w cenie sprzęt i wyposażenie potrzebne do pływania kajakiem; prosimy zabrać buty do wody, kremy przeciwsłoneczne, nakrycia głowy). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).
Dzień 4
Po śniadaniu wyruszymy na niezwykła przygodę albańskimi bezdrożami. Samochodami z napędem 4×4 wyruszymy z Sarandy i przejdziemy wzdłuż wybrzeża podziwiając piękną panoramę Morza Jońskiego, a towarzyszyć nam będzie przepiękna przyroda, mijać będziemy gaje oliwne, ponieważ wjedziemy na 950 m. n.p.m roztaczać się będą bajeczne widoki na góry i malownicze plaże. Po chwili relaksu i filiżance albańskiej kawy ruszymy w góry drogą prowadzącą do wsi Pilur, z której pochodzi albańskie dziedzictwo – śpiew polifoniczny – obecnie wpisany na listę UNESCO jako zabytek niematerialny. Przespacerujemy się po wsi, wejdziemy do cerkwi, poznamy mieszkańców oraz zjemy obiad złożony z lokalnych specjałów – będzie to doskonały moment, by zapoznać się z lokalną kuchnią i zwyczajami. Bezdrożami powrócimy na wybrzeże i odwiedzimy zatokę Porto Palermo, w której znajduje się twierdza Alego Paszy z TepeIeny. W pobliżu znajduje się też schron dla okrętów podwodnych, wybudowany za czasów reżimu Envera Hodży. Na jednej z uroczych plaż czas na kąpiele morskie i słoneczne, a na zakończenie wizyta na zamku Lekursi skąd rozciąga się widok na wyspę Korfu. Powrót do hotelu, obiadokolacji i nocleg (trasa ok 120 km).
Dzień 5
Po śniadaniu, z wybrzeża w Sarandzie wyruszymy w piękny rejs na malowniczą plażę Krorez, po drodze zatrzymamy się w lazurowej zatoczce, gdzie będzie można popływać w krystalicznie czystej wodzie (maski do pływania dostępne na statku). Czas wolny na plaży, a w porze lunchu zaprosimy Państwa na smaczny lokalny posiłek w tawernie. Po południu powrót do Sarandy, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 30 Eur/os) albański wieczór folklorystyczny na zamku Lekursi, w programie pokaz tańca albańskiego, występ grupy prezentującej śpiew polifoniczny (tradycja unikatowa i powoli zanikająca), w cenie poczęstunek i wino (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Gjirokaster (UNESCO) – miasta tysiąca schodów i szarych dachów, mieszanki kulturowej, językowej, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami z lokalnego kamienia. Następnie przejazd do Permet. Lunch (w cenie), a po nim proponujemy albo kąpiel w źródłach termalnych na rzece, której brzegi malowniczo spina kamienny otomański most albo za dodatkową opłatą (ok. 45 Eur/os) rafting na rzece Vjosa (ok. 1,5 h, stopień II, niektóre bystrza stopień III). Cały bieg rzeki Vjosa o długości 270 km jest dziki, ozdobiony pięknymi kanionami, wyspami i starorzeczami, dzięki czemu będzie to mieszanka adrenaliny z przecudną przyrodą (w cenie sprzęt i wyposażenie potrzebne do raftingu). Na rafting prosimy zabrać swoje buty do wody, kremy przeciwsłoneczne, sportową odzież do wody i ubranie na przebranie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg (trasa ok 120 km).
Dzień 7
Po śniadaniu przeprawa promowa na Korfu. Przejazd do pałacu Achillion – jest to jedna z największych atrakcji wyspy Korfu. Pałac był letnią rezydencją cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, zwanej Sisi – żony Franciszka Józefa – uważanej za jedną z najpiękniejszych i najbardziej ekscentrycznych kobiet Europy swoich czasów. Po zwiedzaniu przejdziemy na zachodnią część wyspy, aby zachwycić się otoczoną gajami cytrusowymi i oliwnymi zatoką Paleokastritsa. Po południu zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg (trasa ok. 70 km w zależności od położenia hotelu).
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu:
– dla Klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko, wylot do Polski.
– dla Klientów pozostających kolejny tydzień na Korfu – transfer do wybranego hotelu.
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Hotele *** funkcjonalnie wyposażone, 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon.

Do dyspozycji gości:
w każdym hotelu recepcja, bar, restauracja

Wyżywienie:
Według programu imprezy. Najczęściej: śniadanie w formie bufetu, obiadokolacje w formie bufetu lub serwowane.

Kategoria lokalna:
***

Naszym zdaniem:
świetna lokalizacja większości hoteli nad morzem lub nad jeziorem to miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu

Wizy

Paszport/Dowód osobisty
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu lub dowodu osobistego, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 10 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


UWAGA:
Udział i realizacja imprezy może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
– jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
– jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przeprawy promowe do/z Sarandy, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie według programu imprezy (śniadania i obiadokolacje w hotelach, lunch w dniach: 4,5,6), wycieczkę jeepami, rejs na plażę Krorez, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników – orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide) to ok. 85 EUR/os (płatne jako pakiet u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje też dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje opłaty klimatycznej (ok 1,5 EUR/dzień/os) oraz lokalnego podatku turystycznego w wysokości 0,5 – 4 EUR/pokój/dzień (w zależności od klasy hotelu). Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji i Albanii trwa od 01.07 do 31.08

Realizacja: eurostarsystem.eu