TURCJA wyc.objazdowa WIRUJĄCY DERWISZE samolot – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy 15 lat na rynku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

TURCJA wyc.objazdowa WIRUJĄCY DERWISZE samolot

08.07 - 15.07.2015 (różne terminy)
od 1889 zł/os.

WIrujący derwisze

Opis oferty:
Konya • Kapadocja • Avanos • Ankara • Laodycea • Pamukkale • Hierapolis • AfrodyzjaStarożytne zabytki, najsłynniejsze cuda natury i ciekawe propozycje fakultatywne – wszystko w znakomicie zaplanowanym tygodniu w Turcji. Na trasie wykopaliska antycznych miast Hierapolis, Laodycei i Afrodyzji, Ankara – tętniąca życiem stolica, gdzie nowoczesne galerie handlowe sąsiadują z tradycyjnymi sklepikami. W programie fascynująca Kapadocja z księżycowymi widokami, czarodziejskimi kominami skalnymi i kościołami wykutymi w skałach, hipnotyzujące białymi tarasami Pamukkale wpisane na listę UNESCO. W programie fakultatywnym same atrakcje: lot balonem nad Kapadocją, pokaz tańca derwiszów i znakomita zabawa podczas tureckiej nocy. Warto zdecydować się na przedłużenie wakacji o wypoczynek nad morzem, w ofercie ITAKI rewelacyjne hotele all inclusive i konkurencyjne ceny! łączna trasa w Turcji: ok. 1950 km.1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.

2. dzień.
śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie Muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Fakultatywnie: pokaz rytualnego tańca derwiszów (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Zwiedzanie podziemnego miasta i skansenu Göreme – największego i najciekawszego kompleksu skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym, kryjących wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc”, wspaniała zabawa zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień.
Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i możliwość podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. śniadanie. Zwiedzanie: wzgórze Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w AVANOS, regionalnym ośrodku garncarstwa. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień.
śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANKARY, stolicy Turcji. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – narodowej świątyni poświęconej ojcu Turków, twórcy współczesnego państwa tureckiego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Ankara by night”. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Denizli. Po drodze zwiedzanie ruin starożytnej LAODYCEI. Większość zachowanych pozostałości miasta pochodzi z czasów rzymskich. O Laodycei wspomina w swojej Apokalipsie św. Jan, który przez pewien czas zamieszkiwał w mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie czas wolny, kolacja, nocleg.

6. dzień.
Śniadanie. Zwiedzanie PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, które zostały wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu – Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku AFRODYZJI, miasta nazwanego od imienia greckiej bogini Afrodyty. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego uważanego za jedno z najbardziej malowniczych w Turcji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny lub wizyta w hammamie – wspaniała okazja do relaksu w tradycyjnej łaźni tureckiej. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8. dzień.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek w hotelu: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:
7 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 2 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Ankarze, 2 w Pamukkale; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • wizyta w hammamie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi licencjonowanego przewodnika i inne opłaty: ok. 100 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 15 EUR.Wizy: są wymagane; turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy): obowiązkowo należy ją wykupić za pośrednictwem platformy internetowej E-visa (www.evisa.gov.tr); koszt wizy: 20 USD. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy.Opłaty fakultatywne: lot balonem nad Kapadocją: ok. 150 EUR, pokaz tańca derwiszów: ok. 17 EUR, „Turecka Noc”: ok. 25 EUR; wymagane min. 5 osób; „Ankara by night”: ok. 13 EUR; wymagane min. 15 osób.

Realizacja: eurostarsystem.eu