Szwajcaria – Sabaudia – Lichtenstein – Zamożna Helwecja Comfort – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Szwajcaria – Sabaudia – Lichtenstein – Zamożna Helwecja Comfort

09.05 - 15.05.2020 (różne terminy)
od 2088 zł/os.

Trasa

 

Dostępne terminy:

Data
25.04 – 01.05.2020
09.05 – 15.05.2020
23.05 – 29.05.2020
06.06 – 12.06.2020
27.06 – 03.07.2020
04.07 – 10.07.2020
11.07 – 17.07.2020
18.07 – 24.07.2020
25.07 – 31.07.2020
01.08 – 07.08.2020
15.08 – 21.08.2020
22.08 – 28.08.2020
05.09 – 11.09.2020
12.09 – 18.09.2020
19.09 – 25.09.2020

Program:

Wodospady Renu i Stein Am Rhein • Zurich – miasto bankierów • Genewa – siedziba ONZ i miasto pokoju • fabryka serów w Gruyeres• Berno – świat niedźwiedzi • Lucerna nad Jeziorem Czterech Kantonów • przełęcz Jungfrau z lodowcem Aletsch • kurort Chamonix – Mont Blanc – dach Europy • Annecy – Wenecja alpejska • Liechtenstein – maleńkie państwo Europy • 2 noclegi tranzytowe – bez nocnych przejazdów!

Galeria

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Nocleg tranzytowy na terenie Czech lub Austrii. (Trasa od granic Polski ok. 1000 km).
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie. Zobaczymy Wodospady Renu z największym wodospadem w Europie i odwiedzimy miasteczko Stein am Rhein ze średniowieczną starówką. Następnie przejazd do Zurichu. Zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny, których jest podobno ponad 1100, elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster (zwiedzanie z zewnątrz). Nocleg w okolicach Zurichu. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna wycieczka w Alpy Berneńskie: przejazd do podnóża Jungfrau (4158 m n.p.m.). Wjazd kolejką szynową na przełęcz Jungfraujoch (3454 m n.p.m.) – trasa o długości ok. 10 km wykuta jest w litej skale, a podróż dostarcza pasażerom niecodziennych wrażeń. Na górze zwiedzić można Pałac Lodowy, czyli labirynt z różnorodnymi rzeźbami wykutymi w lodzie. Zjazd również kolejką szynową do jednej z dwóch miejscowości: Grindelwald Grund lub Lauterbrunnen. Następnie dla chętnych (dodatkowo płatne ok. 20 CHF/os) możliwość podziwiania „Dudniących Wodospadów” Trümmelbach, które ukryte są w skale, a nazywane dudniącymi, ze względu na dźwięk roznoszący się dookoła. Zwiedzanie rozpoczynamy od poziomu numer 5, na który wjedziemy windą. Następnie spacer schodami do poziomu 10. Na końcu powrócimy do poziomu 5 i przejdziemy wśród 4 dolnych wodospadów. Uwaga! Należy zabrać cieplejszą odzież: kurtkę przeciwdeszczową i buty (zimowe) z antypoślizgową podeszwą. Nocleg w hotelu w okolicach Annecy, Annemasse lub Genewy. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Chamonix. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aquille di Midi (3842 m n.p.m.) – szczyt położony u podnóża Mont Blanc. Znajduje się tutaj kilka tarasów widokowych, skąd roztaczają się malownicze widoki na pobliskie szczyty i pasma górskie (ten punkt programu jest realizowany przy sprzyjających warunkach pogodowych). Następnie przejazd w kierunku Annecy. Po drodze możliwość wejścia do „Gardzieli rzeki Fier” (dodatkowo płatne ok. 10 EUR/os) – przejdziemy wśród skał pomostem przytwierdzonym do skalnej ściany wąwozu, 30 m nad poziomem rzeki Fier. W trakcie spaceru zaobserwujemy wodę drążącą skały, która w punkcie kulminacyjnym przebija się przez wąską gardziel rzeki. Przyjazd do Annecy, zwanego alpejską Wenecją, w którym zobaczymy mennicę Palais de Isle i przepiękną starówkę. Dla chętnych (za opłatą ok. 16 EUR/os) godzinny rejs po jeziorze Annecy, malowniczo ulokowanym wśród górskich masywów i licznych małych miasteczek. W trakcie rejsu zobaczymy m.in. zamek baronów Menthon oraz opactwo Duingt. Statek posiada dwa pokłady – zamknięty i odkryty. Rejs odbywa się niezależnie od pogody. Powrót na nocleg do hotelu w okolicach Annecy, Annemesse lub Genewy. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Genewy – europejskiej siedziby ONZ. Zobaczymy m.in: stare miasto z placem de Bourg de Four, katedrę św. Piotra, w której wygłaszał kazania Kalwin, promenadę des Bastions z pomnikiem reformacji, słynny zegar kwiatowy, jezioro Genewskie i największą na świecie fontannę Jet d’Eau (słup wody wznoszący się na wysokość 140 m). Przejazd do średniowiecznego zamku Chillon, opisanego w dziełach lorda Byrona, a następnie przejazd i spacer po promenadzie Montreaux, stolicy Riwiery Szwajcarskiej. Po południu wyjedziemy w stronę Berna, po drodze wstępując do malowniczej miejscowości Gruyeres, gdzie odwiedzimy fabrykę słynnego sera szwajcarskiego. Dla chętnych obiadokolacja z fondue oraz lampką wina (dodatkowo płatne na miejscu ok. 27 CHF/os). Nocleg w hotelu w okolicach Berna, Fribourga lub Lozanny. (Trasa ok. 200-250 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Berna, stolicy Szwajcarii, w programie między innymi starówka zabudowana mieszczańskimi kamieniczkami z licznymi podcieniami, dom Alberta Einsteina, wieża zegarowa, katedra z najwyższą w Alpach wieżą i budynki parlamentu. Przejazd do Lucerny i zwiedzanie miasta: spacer nad Jeziorem Czterech Kantonów, stare miasto – Altstadt i słynny ponad 660-letni drewniany most Kapellbrucke. Przejazd do Liechtensteinu – miniaturowego państwa z bogatą tradycją monarchiczną. Odwiedzimy stolicę Vaduz gdzie przespacerujemy się główną ulicą miasta. Wieczorem przejazd na nocleg w okolice Innsbrucka. (Trasa ok. 500 km).
Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Niemiec, Austrii i Czech Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Woszczyce ok. 19:00). (Trasa do granic Polski ok. 1000 km).
Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– W Szwajcarii obowiązują inne niż polskie wtyczki do kontaktów. W hotelu można zwykle otrzymać „przejściówkę” za kaucją ok. 20 CHF.

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Hotele ** lub Gasthofy – wygodne hotele, najczęściej sieci Ibis, Etap lub Balladins, położone poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych: Austria – 2, Zurich – 1, Annecy, Annemasse lub Genewa – 2, Berno, Fribourg lub Lozanna – 1).

Do dyspozycji gości:
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja

Pokoje:

wygodne, 1 lub 2-osobowe z łazienkami i wc oraz TV.

Uwaga! W hotelach typu Etap – wszystkie pokoje są wyposażone w łóżko małżeńskie i łóżko piętrowe pełniące funkcję dostawki.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne

Kategoria lokalna:
**

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, bar, WC i video), zakwaterowanie w hotelach: 6 rozpoczętych dób hotelowych, 6 śniadań kontynentalnych, program turystyczny j.w, opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide System, taksy turystycznej, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie Szwajcaria – ok. 198 CHF/os oraz Francja – ok. 80 EUR/os (płatne na miejscu), taksy turystycznej ok. 8 CHF/os i 8 EUR/os (płatna w hotelach na miejscu). Imprezy fakultatywne: Szwajcaria – ok. 20 CHF/os, Francja – ok. 26 EUR/os. Koszt kolacji regionalnej fondue ok. 27 CHF/os.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu