SYLWESTER W MEDIOLANIE od 1130 zł/os – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy 15 lat na rynku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

SYLWESTER W MEDIOLANIE od 1130 zł/os

29.12 - 03.01.2018
od 1130 zł/os
SYLWESTER W MEDIOLANIE AUTOKAREM – 6 dni „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci, Muzeum sztuki Brera, Katedra Mediolańska, Zabawa sylwestrowa na ulicach miasta, Sirmione – Jezioro Garda, Słynny Trójkąt Mody, Wenecja – Perła Adriatyku

Dzień 1 – 29.12.

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1250 km).

Dzień 2 – 30.12.

Przyjazd do Mediolanu. Dzień rozpoczniemy wizytą na Placu Katedralnym, gdzie znajduje się wspaniała gotycka Katedra zwana „poematem w marmurze”. Następnie przejdziemy Galerią Vittorio Emanuele II – eleganckim wielopiętrowym pasażem, który poprowadzi nas do najsłynniejszej opery świata – La Scali. Zwiedzanie miasta zakończymy wizytą przy Castello Sforzesco – imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovica Sforzy, gdzie będziemy podziwiać słynne niedokończone ostatnie dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w ok. Mediolanu, zakwaterowanie i odpoczynek. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 3 – 31.12.

Po śniadaniu przejazd do Kościoła Santa Maria delle Grazie gdzie będziemy podziwiać najsłynniejszy obraz Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Następnie wizyta w słynnym muzeum malarstwa Brera, gdzie zobaczymy m.in. obrazy Rafaella i Caravaggia. Następnie powrót do hotelu i przygotowanie do Sylwestra. W godzinach wieczornych wyjazd do centrum Mediolanu na kolację sylwestrową w restauracji (za dopłatą) lub powitanie Nowego Roku na ulicach miasta (przejazd autobusem w cenie pakietu, powrót autokarem do hotelu ok. 2:00 w nocy).

Dzień 4 – 01.01.

Po śniadaniu przejazd do katedry mediolańskiej na nabożeństwo noworoczne Missa Pontificalis. Następnie przejazd do uroczego miasteczka Sirmione, położonego nad Jeziorem Garda. Spacer po mieście, następnie czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 5 – 02.01.

Po śniadaniu przejazd do Wenecji. W godzinach przedpołudniowych przyjazd na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto. Następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Plac św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i wieżą dzwonniczą Campanile – najwyższa budowlą w mieście. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne rejs gondolami po kanałach weneckich. W późnych godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1380 km).

Dzień 6 – 03.01.

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Wizyta w Kościele Santa Maria Delle Grazie oraz oglądanie dzieła „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci oraz Muzeum Brera, zapewnione dla osób, które wykupią imprezę do 15-ego listopada (konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów wstępu do zwiedzanych obiektów).

 

Zakwaterowanie na objeździe

Położenie:
Hotel **/*** klasy turystycznej, położony w miastach satelickich (20-40 km do centrum), na trasie pomiędzy zwiedzanymi miastami. 3 rozpoczęte doby hotelowe: Bergamo lub okolice Mediolanu (3).Do dyspozycji gości:
recepcja, restauracja, bar. Hotel akceptuje karty kredytowe.Pokoje:
2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami. Ponadto: telefon, TV Sat.,  i sejf.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
**/ ***.

 

Wizy

 

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

 

Świadczenia

 

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, bar, klimatyzacja, video), zakwaterowanie w hotelu **/*** (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania kontynentalne, za dopłatą obiadokolacje (2), program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych oraz kolacji sylwestrowej. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 165EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 10EUR (płatne bezpośrednio w hotelu), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz kolacji sylwestrowej.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 17.07.2017 r. i mogą ulec zmianie.

KOLACJA SYLWESTROWA Kolacja sylwestrowa w restauracji. Menu: 2 dania główne, deser (ciasto lub owoce). Do kolacji butelka wody mineralnej (0,5 l) i 0,25 l wina na osobę. Lampka wina musującego o północy. Po północy słodka przekąska. Pozostałe napoje płatne dodatkowo.

 

Opinie klientów

 

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.8/6
Realizacja: eurostarsystem.eu