Włochy Klasyczne -10 dni cena 1 808 zł/za os. – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włochy Klasyczne -10 dni cena 1 808 zł/za os.

12.10 - 21.10.2019 (różne terminy)
10 dni / 1 808 zł / za os.

Mapka wycieczek objazdowych

Dostępne terminy:

 

28.09 – 07.10.2019                         05.10 – 14.10.2019                                    12.10 – 21.10.2019

19.10 – 28.10.2019                         26.10 – 04.11.2019

WŁOCHY KLASYCZNE 10 dni

Wenecja – perła Adriatyku, Piza – Krzywa Wieża, Florencja – Stolica Toskanii i renesansu, Rzym – historia Imperium, Watykan i wizyta przy grobie św. Jana Pawła II, Neapol – stolica południa, Monte Cassino – cmentarz żołnierzy polskich i klasztor na wzgórzu, Pompeje – zaginione miasto, Capri, Asyż – miasto św. Franciszka

 

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).
Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto, a następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą – najwyższą budowlę w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny. Po południu rejs gondolami po kanałach weneckich. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (podziwiana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie 200 lat! Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Lukki (płatna dodatkowo). Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Montecatini Terme. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła św. Krzyża z nagrobkami sławnych florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore przykrytej wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd na nocleg w ok. Rzymu. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jedne z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Kolejno zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła – wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg św. Piotra. W programie także wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Na zakończenie dnia proponujemy wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Następnie zapraszamy na wyjątkowy spacer po Rzymie. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejno zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Neapolu. Po drodze zwiedzanie Monte Cassino – miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz opactwo benedyktynów. Następnie przyjazd do Neapolu – stolicy południa Włoch. W programie spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy Plac Municipio z Palazzo Reale i Castel Nuovo. Kolejnym punktem programu będą Pompeje – antyczne miasto zasypane przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w ok. Neapolu. (Trasa ok. 225 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa promem na malowniczą wyspę Capri. W programie na Capri: rejs wzdłuż wybrzeża wyspy, wjazd kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m. do centrum, a także spacer do kwiecistych ogrodów Augusta, skąd podziwiać będziemy piękną panoramę, słynne Faragliony (trzy wyłaniające się z morza skały) oraz Łuk Miłości – Arco del Amore. Po południu przejazd w ok. Rzymu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1350 km).
Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13:00).

Uwaga!
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych.
–  Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie, przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
– Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
– Podczas pobytu na Capri możliwość skorzystania z kąpieli morskich.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/*** klasy turystycznej – położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami – (7 rozpoczętych dób hotelowych: Wenecja/Lido di Jesolo/Padwa – 1, Florencja/Montecatini Terme – 1, Neapol/Castellammare di Stabia/Sorento – 1, Rzym/Fiuggi – 4).

Pokoje: skromnie urządzone pokoje 2- i 3 – osobowe z łazienkami.

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji, metra w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie – ok. 220 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 5 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach) oraz dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski – ok. 30 EUR, Lukka – ok. 12 EUR (wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych).

Zniżki obowiązują dla:
– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/studenckiej.
– nauczycieli z kartą nauczycielską – bilet ulgowy – dotyczy tylko wykopalisk w Pompejach.
– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/bezpłatne za okazaniem legitymacji inwalidzkiej ze stopniem upośledzenia

Realizacja: eurostarsystem.eu