Spacer w chmurach – Alpejskie cuda natury – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Spacer w chmurach – Alpejskie cuda natury

10 - 17 cze 2023 (różne terminy)
od 2026 zł/os.

Dostępne terminy

01 – 08 kwi 2023 (WMM)
15 – 22 kwi 2023
29 kwi – 06 maj 2023
13 – 20 maj 2023
27 maj – 03 cze 2023
10 – 17 cze 2023
17 – 24 cze 2023
01 – 08 lip 2023
15 – 22 lip 2023
29 lip – 05 sie 2023
05 – 12 sie 2023
19 – 26 sie 2023
02 – 09 wrz 2023
09 – 16 wrz 2023
16 – 23 wrz 2023
23 – 30 wrz 2023
30 wrz – 07 paź 2023
14 – 21 paź 2023


Program:

Mediolan i Pavia – potęga rodziny Sforzów Garda i Dolomity – przedsmak Alp • Jezioro Garda i Sirmione – urokliwy zakątek • Włoch Jezioro Maggiore i Wyspy Boromeuszy • Mont Blanc – Monte Bianco najwyższy szczyt Europy • Val d’ Aosta – Twierdza Bard najpiękniejsza panorama, Brescia i Bergamo – perełki na drodze

Galeria

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przylot do Bergamo, przejazd do hotelu w ok. Mediolanu, czas wolny. Po południu przejazd do Certosa di Pavii – opactwa kartuzów, związanego z rodziną Sforzów, jednego z najlepiej zachowanych przykładów architektury i sztuki lombardzkiej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Mediolanu. W programie zwiedzania: spacer po dziedzińcach zamku Sforzów, wizyta muzeum zamkowym, gdzie m.in. zobaczymy ostatnią ostatnie niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondandini. Kolejnym punktem programu będą wizyta katedrze oraz Galeria Wiktora Emanuela, a dalej zobaczymy operę La Scala wraz z muzeum. W programie wizyta w kościele św. Satyra z iluzjonistycznym wnętrzem Bramantego oraz wizyta w nowoczesnej dzielnicy miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd nad jezioro Garda, jedno z najpiękniejszych jezior w północnych Włoszech. Rejs po jeziorze, a także spacer po urokliwej miejscowości Sirmione. Następnie degustacja produktów regionalnych w winnicy w ok. jeziora Garda. Powrót do hotelu na nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd Brescii. Zwiedzanie centrum historycznego miasta, wraz z Piazza del Foro z wejściem na Zamek oraz Piazza Paolo VI, gdzie znajduje się katedra miasta. Następnie przejazd do Bergamo – wjazd kolejką do centrum historycznego miasta i spacer po urokliwych zakątkach miasteczka. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Mediolanu (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd nad jezioro Maggiore i rejs na Wyspy Borromee, które swoją nazwę wzięły od rodu Boromeuszów. W programie zwiedzanie wysp: Isola Bella, gdzie odwiedzimy Pałac Boromeuszy wraz z ogrodami oraz wyspę Pescatori. Na zakończenie rejs panoramiczny wokół wysp. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Mediolanu (Trasa ok. 180 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Courmayeur, położonego u stóp Mont Blanc. Udamy się do La Palud, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki linowej, nazwanej ósmym cudem świata. W przeszklonych wagonikach wjedziemy na Punta Helbronner (3452 m n.p.m.) z cudowną panoramą Alp. Czas wolny w Courmayeur i powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do doliny Vall d’Aosta, która jest położona w samy sercu Alp. Zwiedzanie rozpoczniemy od Twierdzy Bard, w którym odwiedzimy muzeum tradycji alpejskich i regionu, będziemy podziwiać wyjątkową panoramę Alp. Po południu odwiedzimy piękną stolicę regionu Aostę, w której króluje 7 wież oraz zabytki z czasów imperium rzymskiego. Zwiedzanie centrum historycznego miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny, a następnie transfer na lotnisko. (Trasa ok. 120 km). W przypadku wczesnego wylotu – śniadania w formie pakietów.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
Na terenie Włoch obowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i wszystkich środkach transportu oraz 2-metrowy dystans społeczny. W środkach transportu obowiązuje 50% obłożenia.

Cena podstawowa obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do/z Bergamo, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6 obiadokolacji), program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na rejsy (statkiem po jeziorach: Maggiore i Gardy), wjazdu na kolejkę Mont Blanc od strony włoskiej, , lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 280 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 12 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napojów, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 25.08.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:

– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt w celu weryfikacji.

Realizacja: eurostarsystem.eu