Śladami Wikingów – Norweskie Fiordy 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Śladami Wikingów – Norweskie Fiordy 8 dni

25 sie - 01 wrz 2023 (różne terminy)
od 3620zł/os.

WYJAZD CAŁA POLSKA

Oslo – Amudsen i Wikingowie • imponująca Ściana Trolli i Droga Orłów • fiordy – niezapomniane widoki • malownicze Bergen – czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda • Królewska Kopenhaga

TERMINY


26 maj – 02 cze 2023


02 – 09 cze 2023


09 – 16 cze 2023


16 – 23 cze 2023


23 – 30 cze 2023

30 cze – 07 lip 2023


07 – 14 lip 2023


14 – 21 lip 2023

21 – 28 lip 2023


28 lip – 04 sie 2023


04 – 11 sie 2023

11 – 18 sie 2023


18 – 25 sie 2023

25 sie – 01 wrz 2023


01 – 08 wrz 2023


08 – 15 wrz 2023

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 23:00 (rejs trwa ok 8 godzin). Nocleg na promie – zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kajucie – dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym. W tym dniu nie ma obiadokolacji – dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji – możliwość samodzielnego zakupu kolacji na promie. (Trasa Poznań – Świnoujście ok. 350 km).

Dzień 2
Przypłynięcie do Ystad, wczesne śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd nadmorską autostradą wzdłuż szwedzkiego wybrzeża w kierunku mostu w Svinesund, stanowiącego przejście graniczne między Szwecją i Norwegią, i dalsza podróż do Oslo – po drodze planowane są krótkie postoje. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem – Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia. Następnie przejazd do centrum miasta gdzie zobaczymy m.in.: główna ulica miasta – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting, czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz). Przejazd na Bygdoy – „półwysep Muzeów”, gdzie odwiedzimy Muzeum Statku Fram. Następnie przejazd na nocleg w hotelu w okolicach Oslo. (Trasa ok. 680 km).

Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie. Podróż drogą prowadzącą przez malownicze, dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda (największego plateau w Europie), po drodze zobaczymy m.in. słynny wodospad Vøringsfossen. Przeprawa imponującym mostem przez fiord Hardanger i przejazd trasą widokową w kierunku Norheimsund wzdłuż wybrzeża fiordu Hardanger, drugiego najdłuższego fiordu Norwegii, którego okolice słyną z wyjątkowej urody i łagodnego klimatu. Dojazd do hotelu w okolicach Bergen, zakwaterowanie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, wieczorny wyjazd do centrum Bergen – z wjazdem kolejką na wzgórze Fløyen, czas wolny (wyjazd uzależniony od lokalizacji hotelu i ilości chętnych, dodatkowo płatne). (Trasa ok. 450 km)

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget – barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Następnie przejazd malowniczą trasą do miejscowości Hopperstad  –  wizyta w drewnianym kościele stavkirke z XII w. Przeprawa promowa przez Sognefjord (najdłuższy fiord w Norwegii) do Hella. Przejazd w kierunku największego lodowca kontynentalnej części Europy – Jostedalsbreen, gdzie podziwiać będziemy jeden z jęzorów lodowca – Boyabreen. Dojazd na nocleg w okolicy Stryn – tego dnia kolacja w hotelowej restauracji. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do miasteczka Geiranger. Dla chętnych (za dodatkowa opłatą) rejs widokowy po fiordzie Geiranger, który od 2005 roku wraz z Nærøyfjorden jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal – Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i składającą się z 11 serpentyn – Drabiną Trolli. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Hamar. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd wzdłuż największego w Norwegii jeziora – Mjosa – do Oslo. Dalsze zwiedzanie stolicy norweskiej z pilotem – wejście na słynny gmach Opery Narodowej przypominającej wynurzającą się z fiordu górę lodową, a następnie wizyta w – jednej z największych atrakcji Oslo – Norweskim Muzeum Ludowym – skansenie z budynkami z różnych regionów Norwegii i kościołem słupowym z Gol. Po zwiedzaniu podróż w kierunku szwedzkiego Malmö, zakwaterowanie w hotelu w okolicy i nocleg (Trasa ok. 690 km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu spacer z pilotem po Malmö. Następnie przejazd w kierunku przeprawy nad Øresund, na którą składa się most, sztuczna wyspa i tunel, łączącej Szwecję z Danią. Przejazd do centrum Kopenhagi – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: zobaczymy barokowy pałac królewski – Amalienborg, oficjalną rezydencję duńskiej rodziny królewskiej oraz zamek Christianborg mieszczący Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii, gdzie odbywają się audiencje królewskie, Małą Syrenkę – jeden z symboli miasta oraz fontannę bogini Gefion- największą i najpiękniejszą fontannę Kopenhagi przedstawiającej mityczne powstanie Zelandii. Spacer do słynnej Okrągłej Wieży (Rundetorn), z której rozpościera się piękny widok na stolicę Danii. Później rejs kopenhaskimi kanałami oraz czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wieczorna wycieczka do słynnych Ogrodów Tivoli – jednego z symboli Kopenhagi, a jednocześnie jednego z najsłynniejszych parków rozrywki w Europie z ogrodem, licznymi kawiarniami i restauracjami (realizacja wycieczki uzależniona od ilości chętnych). W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Gedser i zaokrętowanie na prom płynący do Rostock. Początek rejsu około godziny 1:30 (rejs trwa 2 godziny)

Dzień 8
Przypłynięcie do Rostock i przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach porannych (po drodze przystanki). (Trasa Rostock – Poznań ok. 500 km).

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. 
– 
Ze względu na wysokie kary pieniężne, jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii, prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej imprezie (max. 20kg + 5kg bagaż podręczny/os). Nadbagaż nie będzie zabierany.  
– Zachęcamy do zabrania karty EKUZ, ktora ułatwia korzystanie z pomocy medycznej na miejscu.

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), prom na trasie Świnoujście – Ystad (kabiny 4-osobowe) i Gedser-Rostock (bez kabin), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin – najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (6), jedna kolacja (w dniu 4. imprezy), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków oraz systemu Tour Guide System (orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 140 EUR/os. – płatne pilotowi na miejscu); wycieczek fakultatywnych: wieczorne Bergen z wjazdem kolejką na wzgórze Floyen (ok. 25 EUR/os.), rejs po fiordzie Geiranger (ok. 48 EUR/os), ogrody Tivoli (ok. 35 EUR/os). Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość dopłaty do 4 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

Realizacja: eurostarsystem.eu