Andaluzyjska lista przebojów 9 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Andaluzyjska lista przebojów 9 dni

13.04 - 20.04.2020 (różne terminy)
od 2615 zł/os.
Data
06.04 – 13.04.2020
13.04 – 20.04.2020
20.04 – 27.04.2020
27.04 – 04.05.2020
04.05 – 11.05.2020
11.05 – 18.05.2020
18.05 – 25.05.2020
12.10 – 19.10.2020
19.10 – 26.10.2020
26.10 – 02.11.2020
  • Program

Południe Hiszpanii – Costa Almeria i Costa del Sol – Największa gotycka katedra świata oraz Plac Hiszpański w Sewilli – Granada i Alhambra na tle gór Sierra Nevada – malarstwo Pablo Picasso i Malaga – Gibraltar z widokiem na Afrykę – poszarpane wybrzeże parku naturalnego Cabo da Gata – Nijar – Guadix – miasto troglodytów i domy w jaskiniach – komfortowe 4* hotele hiszpańskiej sieci hotelowej Playa podczas całego objazdu – możliwość przedłużenia pobytu na Costa del Sol.

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Transfer do hotelu na wybrzeżu Costa Almeria, obiadokolacja, nocleg (w przypadku późnych przelotów w tym dniu może nie być obiadokolacji).
Dzień 2
Po śniadaniu wycieczka do Parku Naturalnego Cabo da Gata – Nijar, jest to najdłuższy pas wybrzeża Andaluzji będący pod ochroną, znany z wielu wulkanicznych formacji skalnych oraz pustynnego klimatu. Liczne zatoki i dzikie plaże, a także białe miasteczka to również wizytówki parku. Na koniec wycieczki spacer po jednym z najładniejszych białych miasteczek tej części wybrzeża – Mojacar. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa Almeria.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Granady i zwiedzanie miasta. Proponujemy spacer po krętych uliczkach centrum miasta – Alcaiceria (arabski bazar) i gotycka katedra (z zewnątrz) z kaplicą królewską. Następnie zobaczycie Państwo ostatni bastion Maurów – Alhambrę, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji. Zapraszamy również na spacer po urokliwej dzielnicy Albaicin, z której zobaczymy piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. W drodze powrotnej wizyta w Guadix – „mieście troglodytów”, gdzie nadal zamieszkanych pozostaje ponad 2000 jaskiń. Wieczorem powrót na wybrzeże. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa Almeria.
Dzień 4
Śniadanie. Dzień na samodzielne zwiedzanie wybrzeża, kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 45 Eur/os) wycieczka w góry Sierra Nevada do Alpujarry, krainy źródeł mineralnych, oliwy z oliwek i szynki jamon serrano. Wycieczkę zaczynamy od degustacji oliwy oraz wizyty w muzeum oliwy. Następnie przejazd przez Lanjaron, którego wizytówką są rozsiane po uliczkach i placach niewielkie fontanny z pitną wodą źródlaną. W drodze do Trevelez krótki postój na jednym z punktów widokowych, skąd roztacza się panorama Sierra Nevada, a następnie przystanek przy ujęciu wód gazowanych we Fuente Agria. Trevelez to najwyżej położone miasteczko w Hiszpanii – tam wizyta w suszarni szynek, gdzie poznamy proces produkcji tego specjału, skosztujemy wina oraz najlepszej szynki jamon serrano. Ostatnim punktem programu będzie urokliwa Pampaneira pelna kretych, urokliwych uliczek. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa Almeria.
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Malagi, na początek zapraszamy na churros i kawę, a następnie na spacer po stolicy prowincji: zamek Gibralfaro, starówka z przepiękną katedrą oraz muzeum znanego artysty pochodzącego właśnie z Malagi – Pablo Picasso. Po południu czas wolny. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa del Sol lub Costa Tropical.
Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Sewilli. Zwiedzanie miasta zaczniemy od przejazdu promenadą Krzysztofa Kolumba wzdłuż rzeki Guadalquivir. Przy promenadzie znajdują się jedne z najbardziej znanych zabytków miasta: Złota Wieża (Torre de Oro), arena walk byków Maestranza i dzielnica Triana. Kolejnym punktem programu będzie wizytówka Sewilli – Plac Hiszpański oraz park Marii Luizy. Następnie proponujemy spacer uliczkami najstarszej dzielnicy Santa Cruz do gotyckiej katedry i mauretańskiej dzwonnicy La Giralda. Powrót do hotelu na Costa del Sol lub Costa Tropical, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd na Gibraltar – półwysep o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, następnie wjazd na Skałę Gibraltarską (jedyne miejsce w Europie gdzie na wolności żyją małpy), wejście do Jaskini Świętego Michała i na koniec zjazd do miasta. Jeśli wystarczy czasu proponujemy zakupy na Main Street (Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego). Po Gibraltarze podróżuje się minibusami lub taksówkami z anglojęzycznymi kierowcami-przewodnikami. Cała grupa spotyka się przy danej atrakcji turystycznej, gdzie na czas jej zwiedzania opiekę przejmuje polskojęzyczny pilot wycieczki. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w odwiedzanym corocznie przez ponad 5 milionów turystów Puerto Banus. Puerto Banus to port w Marbelli, z luksusowymi jachtami, eleganckimi restauracjami i butikami najdroższych projektantów mody. Powrót do hotelu na Costa del Sol lub Costa Tropical, obiadokolacja nocleg.
Dzień 8
– Klienci powracający do Polski – wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Maladze. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
– Klienci pozostający na pobycie na Costa del Sol – po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu (w niektórych terminach możliwy transfer via lotnisko).
Uwagi do imprezy
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:
Hotele **** (kategoria lokalna) sieci Playa: na Costa Almeria (jeden z wymienionych): Playadulce, Playasol, Playacapricho, Playalinda; na Costa del Sol i Costa Tropical (jeden z wymienionych): Marbella Playa, Almunecar Playa, Playacalida, Pokoje dla max 3 osób przy czym w pokoju znajdują się maksymalnie 2 łóżka małżeńskie i nie będzie możliwości wstawienia dodatkowych łóżek. W hotelu, restauracja, bar, basen. Wyżywienie: śniadania  obiadokolacje w formie bufetu. Szczegółowy opis hoteli w sekcjach: Costa Almeria – pobyty i Costa del Sol – pobyty.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania, obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa del Sol opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: pozostałych posiłków, napojów do obiadokolacji, biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide – ok. 160 Eur/os (płatne jako pakiet u pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08

Realizacja: eurostarsystem.eu