Selfie pod Akropolem 4 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Selfie pod Akropolem 4 dni

21 - 24 maj 2022(różne terminy)
od 5158 zł/os.
 
Program:
 
Ateny – stolica Grecji • Starożytny Akropol • Muezum Archeologiczne – jedno z najważniejszych muzeów świata • rejs na Wyspy Sarońskie • Hydra – wyspa osiołków • Poros – najmniejsza z wysp archipelagu • Egina – wyspa pistacjowa
 
Galeria

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Aten w Grecji. Po przylocie wizyta w Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy między innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, freski z Thiry, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Następnie objazd miasta, podczas którego zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski, Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Aten: wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami oraz Muzeum Akropolu. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego obejrzymy słynną świątynię Hefajstosa i portyk kolumnowy Attalosa. Następnie udamy się na spacer po Place – niegdyś najstarszej dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Dla chętnych wieczór Grecki (dodatkowo płatny ok 35 eur). Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Tego dnia wybierzemy się w rejs, aby poznać bajeczne wyspy greckie należące do archipelagu Wysp Sarońskich. Dotrzemy do Hydry, gdzie zabroniony jest ruch samochodowy, a w porcie odwiedzających witają osiołki. Na wyspie można pospacerować wąskimi uliczkami, gdzie kwitną przepiękne Bugenwille. Hydra od dawna przyciąga światowej sławy artystów, swój dom miał tutaj Leonard Cohen. Następnie udamy się na Poros – najmniejsza wyspę z odwiedzanych, gdzie wolny czas można wykorzystać na spacer po malowniczych uliczkach pełnych tawern. Tego samego dnia dopłyniemy również do Eginy – największej wyspy sarońskiej, która przez wielu określana jest jako wyspa pistacjowa. Powrót do portu w Atenach i przejazd do hotelu.
Dzień 4
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele ***  3 noclegi.
Hotele położone są z reguły poza centrami miast.
Pokoje: 2- i 3- osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Aten, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe w Atenach), 3 śniadania (za dopłatą 2 obiadokolacje, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, wycieczek fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 98 EUR/os, wycieczki fakultatywnej Ateny nocą ok. 30 EUR/os, wieczoru greckiego ok. 35 EUR/os. Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.

UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 5 – 9 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 3 EUR/pokój/noc.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.8/6.

Realizacja: eurostarsystem.eu