Sardynia i Korsyka – Szmaragdowe Perły 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Sardynia i Korsyka – Szmaragdowe Perły 8/15 dni

08 - 15 cze 2022 (różne terminy)
od 3526 zł/os.
czerwiec 2022
 
08.06 – 15.06 (śr. – śr.)
15.06 – 22.06 (śr. – śr.)
22.06 – 29.06 (śr. – śr.)
29.06 – 06.07 (śr. – śr.)
 
 
 
lipiec 2022
 
06.07 – 13.07 (śr. – śr.)
13.07 – 20.07 (śr. – śr.)
20.07 – 27.07 (śr. – śr.)
27.07 – 03.08 (śr. – śr.)
 
 
 
 
sierpień 2022
 
03.08 – 10.08 (śr. – śr.)
10.08 – 17.08 (śr. – śr.)
17.08 – 24.08 (śr. – śr.)
24.08 – 31.08 (śr. – śr.)
31.08 – 07.09 (śr. – śr.)
 
 
 
 
wrzesień 2022
 
07.09 – 14.09 (śr. – śr.)
14.09 – 21.09 (śr. – śr.)
21.09 – 28.09 (śr. – śr.)
 

Program

Sardynia i Korsyka – Szmaragdowe Perły – 8 lub 15 dni • La Maddalena i Costa Smeralda – świat luksusu • Barbagia – dzika kraina • Alghero – korale i Jaskinia Neptuna • Bonifacio • Cagliari – stolica wyspy • Nurag Santu Antine – cywilizacja Nuragów • Castelsardo – malownicza twierdza • dla chętnych tydzień pobytu na Sardynii

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na poszczególnych lotniskach, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Olbii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Tempio Pausania, nocleg. (Trasa ok. 55 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Santa Teresa di Gallura i przeprawa promowa na Korsykę. Zwiedzanie Bonifacio, miasta cudownie usytuowanego na wysokich wapiennych klifach. W programie spacer krętymi, wąskimi uliczkami oraz czas wolny, w trakcie którego polecamy skorzystanie z rejsu wokół zatoki Bonifacio (płatny dodatkowo). Przeprawa promowa na Sardynię, powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Castelsardo, zwiedzanie miasta urokliwie usytuowanego na skalistym wzgórzu nad piękną zatoką. Zobaczymy pozostałości zamku Doria, pospacerujemy wąskimi uliczkami średniowiecznego miasteczka. W pobliżu miasta zobaczymy także jeden z symboli Castelsardo – Roccia del Elefante, skałę która przypomina wyglądem słonia. Następnie udamy się do Alghero – miasta zwanego małą Barceloną, słynącego z wyrobów z korala, pysznej langusty po katalońsku oraz zachwycających widoków. W programie zwiedzanie historycznego centrum miasta, które może się poszczycić przepięknymi przykładami gotyku katalońskiego oraz bogatą historią. Czas wolny na starym mieście w okolicach malowniczego portu. Następnie przepłyniemy łodzią do Groty Neptuna, uznawanej za jedną z najpiękniejszych grot w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Sassari. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do kościoła Santa Trinita di Saccargia, czyli Matki Boskiej od Łaciatej Krowy – jest to wspaniały przykład architektury romańsko-pizańskiej, gdzie zobaczymy dwunastowieczne freski. Następnie przejazd do Bosy, jedynego miasta na wyspie położonego nad sławną rzeką Temo. Zwiedzanie dzielnicy Sa Piana z wysokimi, kolorowymi domami i wąskimi uliczkami, które oplatają podnóże wzgórza, na szczycie którego znajduje się Castello Malaspina. Zobaczymy również dawne Wolne Miasto Sa Piatta z eleganckimi domami stojącymi na brzegu. Po południu przejazd na jedną z pobliskich z plaż. Czas wolny na plażowanie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwość zwiedzenia Tharros, ruin miasteczka założonego niegdyś przez Kartagińczyków, gdzie można zobaczyć najlepiej zachowane na Sardynii fragmenty murów rzymskich. Wieczorem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Oristano. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Cagliari, tętniącej życiem stolicy Sardynii. W programie spacer po dzielnicy Castello, gdzie zobaczymy m.in. mury obronne z Wieżą Słonia i katedrę w stylu toskańskim. Zapoznamy się także z przebogatą historią miasta, mającą swoje odzwierciedlenie w architekturze. Czas wolny w jednej z dzielnic Cagliari. Przejazd do Barumini, jednego z najlepiej zachowanych kompleksów z epoki cywilizacji Nuraga Santu Antine – Su Nuraxi, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Powrót na nocleg do hotelu w ok. Oristano. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 6
Po śniadaniu udamy się do górskiego, tajemniczego i dzikiego regionu Barbagia, znajdującego się w sercu Sardynii. Po drodze zwiedzimy Studnię Świętej Krystyny, usytuowaną w dawnej osadzie nuragijskiej i zapoznamy się z dawnym kultem wody. Następnie przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Miasto słynie z murali, które pojawiły się na ścianach tamtejszych domów w latach 70-tych XX w. Po południu zapraszamy na typowy obiad u pasterzy, który odbędzie się w plenerze. Będzie to doskonała okazja do skosztowania specjałów kuchni sardyńskiej. Późnym popołudniem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Tempio Pausania. (Trasa ok. 375 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do portu w Palau, przeprawa promowa na wyspę Maddalena, która należy do archipelagu wysp o tej samej nazwie. Następnie udamy się na wyspę Caprera, gdzie zwiedzimy dom-muzeum bohatera narodowego Włoch – Giuseppe Garibaldiego. Przejazd trasą panoramiczną wzdłuż wybrzeża. Czas wolny w centrum historycznym miasta Maddalena. Powrót do Palau. Popołudnie spędzimy na słynnym Szmaragdowym Wybrzeżu. Przejazd pociągiem do Porto Cervo, stolicy Consorzio Costa Smeralda, założonego w latach sześćdziesiątych XX w. przez Aga Khana, które stało się miejscem wypoczynku księcia i jego bogatych przyjaciół. Zobaczymy tam wspaniałe wille, imponujące jachty przycumowane w porcie, ekskluzywne butiki oraz miejsce spotkań śmietanki towarzyskiej – słynną Piazzetta. Wieczorem powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
– dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku w regionie Alghero – przejazd do wybranego hotelu (w niektórych terminach transfer możliwy przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
– dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Realizacja programu jest zależna od warunków pogodowych (dotyczy promu na Korsykę). Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Sardynii (na północy wyspy w okolicy Olbii) w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu „Wypoczynek – Sardynia – region Olbii”.
Na terenie Włoch i Francji (tu: Korsyka) obowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i wszystkich środkach transportu oraz 2-metrowy dystans społeczny. W środkach transportu obowiązuje 50% obłożenia.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, przeprawy promowe Sardynia – Korsyka – Sardynia, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, rejsów statkiem, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 220 EUR/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 3 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: rejs w Bonifacio ok. 30 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2021 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:

– uczniów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz w celu weryfikacji.

Wymogi dotyczące wjadu do Włoch:

Osoby przyjeżdżające do Włoch od 07 marca 2022 r. mają obowiązek:

W przypadku osób zaszczepionych lub ozdrowieńców:

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione)
oraz
2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:
– ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP)
lub
– przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej; certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP)
lub
– przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego w języku włoskim lub angielskim, wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 72 godzin w przypadku testu molekularnego ​

!!UWAGA!! We Włoszech ważność certyfikatów unijnych (tzw. green pass) wydanych po ukończeniu podstawowego cyklu szczepień wynosi 6 miesięcy od szczepienia. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie wydłuża ważność certyfikatu na czas nieokreślony.

Jeśli Twój certyfikat szczepienia jest starszy niż 6 miesięcy, musisz równocześnie z tym certyfikatem przedstawić negatywny wyniku testu antygenowego (ważny 48 h) lub molekularnego (ważny 72 h).

Ponadto należy pamiętać, że: z obowiązku przedstawienia green pass zwolnione są dzieci poniżej 6 roku życia. ​​​​​Do dzieci powyżej 6 roku życia mają zastosowanie reguły dotyczące osób dorosłych.

!!!UWAGA!!! Nieprzedstawienie zielonego certyfikatu skutkuje koniecznością poddania się 5-dniowej kwarantannie i niezwłocznego poinformowania o przybyciu do IT Departamentu Prewencji ośrodka służby zdrowia właściwego. W związku z tym osoby niezaszczepione nie mogą brać udziału w programie.

Jedynie osoby zaszczepione przynajmniej jedną dawką szczepionki (lub ozdrowieńcy) mogą korzystać z m.in. restauracji i barów, hoteli, wyciągów narciarskich, transportu zbiorowego i muzeów. Dotyczy to wszystkich, którzy ukończyli 12 r.ż.

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia.

Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys. 400-1000 EUR zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

Źródło: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

Wymogi dotyczące wjadu do Francji:

Od 1 lutego 2022 r. władze francuskie określiły nowe warunki pełnego programu szczepień.
Aby wjechać na terytorium Francji należy posiadać status osoby w pełni zaszczepionej.

Osoby w wieku powyżej 18 lat są uważane za w pełni zaszczepione, jeśli otrzymały dawkę przypominającą ze szczepionką RNA (Pfizer lub Moderna) nie później niż 9 miesięcy po ostatniej dawce szczepionki.

UWAGA! Francja różnicuje status osób zaszczepionych do celów przekroczenia granicy i dostępu do miejsc użyteczności publicznej i wymaga okazania tzw. paszportu szczepionkowego, czyli unijnego certyfikatu COVID potwierdzającego:

• przyjęcie trzech dawek szczepionki Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca;
• przyjęcie dwóch dawek szczepionki Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, o ile od przyjęcia drugiej dawki nie upłynęło więcej niż 4 miesiące;• przyjęcie jednej dawki szczepionki Janssen i dawki przypominającej;
• przebycie choroby COVID-19 od 4 miesięcy do 11 dni wcześniej w postaci unijnego certyfikatu COVID.

Należy mieć ze sobą odpowiedni dokument. Obowiązkowo należy także wypełnić Deklarację Zdrowia.
Dzieci poniżej 12 roku życia zwolnione są z obowiązku przedstawiania wyników testów.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów został wprowadzony obowiązek wypełniania ELEKTRONICZNYCH KART LOKALIZACYJNYCH dla pasażerów przekraczających granicę z Polską.
Pasażerowie przed dokonaniem odprawy muszą wypełnić wskazaną kartę lokalizacji podróżnego w postaci elektronicznej, aby zostać wpuszczonym na pokład.

Źródło: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja

Realizacja: eurostarsystem.eu