Rzymskie Wakacje – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Rzymskie Wakacje

05 - 11 maj 2023 ( różne terminy)
od 2597 zł/os.

Dostępne terminy:

14 – 20 kwi 2023RLH
05 – 11 maj 2023
12 – 18 maj 2023
02 – 08 cze 2023
16 – 22 cze 2023
07 – 13 lip 2023
21 – 27 lip 2023
28 lip – 03 sie 2023
25 – 31 sie 2023
01 – 07 wrz 2023
08 – 14 wrz 2023
15 – 21 wrz 2023
06 – 12 paź 2023
13 – 19 paź 2023

Program

Watykan – Bazylika św. Piotra oraz Muzea Watykańskie • Fontanna di Trevi – barokowy skarb Rzymu • Schody Hiszpańskie i Fontanna Barcaccia • Panteon, Koloseum, Palatyn i Forum Romanum – architektoniczne cuda starożytności • Usta prawdy – chwila prawdy • Piazza del Popolo oraz via Margutta – magiczne rzymskie miejsca

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Rzymu, transfer do hotelu, czas wolny. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. W programie: Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską oraz wizyta w Bazylice św. Piotra, wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Czas wolny. Następnie spacer wzdłuż tajemniczego Passetto do Zamku Anioła. Dla chętnych wieczór włoski z rzymskim menu (płatna dodatkowo). Wieczorem powrót na nocleg do hotelu (przejazdy komunikacją miejską). (Trasa ok. 13 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Koloseum, które jest symbolem potęgi antycznego Rzymu (zwiedzanie także wewnątrz), następnie Palatyn oraz Forum Romanum. Następnie przejdziemy do Ust Prawdy symbolu rzymskich wakacji skąd przejdziemy do Getto. Spacer zakończymy u podnóża słynnego wzgórza kapitolińskiego. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych wieczór włoski w stylowej rzymskiej restauracji z fragmentem przedstawienia operetkowego (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu (przejazdy komunikacją miejską, w tym dniu nie ma obiadokolacji). (Trasa ok. 10 km).

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do centrum miasta, gdzie spacer rozpoczniemy od słynnego barokowego Piazza Navona, następnie Panteon, Fontanna di Trevi, Piazza di Spagna. Następnie przejdziemy słynna via Margutta, która jest również znana również z kadr filmu „Rzymskie Wakacje”. Spacer zakończymy na Piazza del Popolo. Przejazd na wypoczynek i obiadokolacje do hotelu w ok. Rzymu. (Trasa ok. 14 km).

Dzień 5-6
Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy.

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 150 km). Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Uwaga! W okresie Wielkanocy oraz 15 sierpnia Ogrody Watykańskie są zamknięte dla zwiedzających. W zamian proponujemy zwiedzanie Zamku Anioła.
Na terenie Włoch obowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i wszystkich środkach transportu oraz 2-metrowy dystans społeczny. W środkach transportu obowiązuje 50% obłożenia.

Cena podstawowa obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do/z Rzymu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu **/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (4) w dniach 1, 4, 5, 6, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 195 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 45 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych: wieczór z fragmentem operetki w Rzymie ok. 40 EUR/os., wieczór włoski ok. 35 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 11.08.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt w celu weryfikacji.

!!UWAGA!! We Włoszech ważność certyfikatów unijnych (tzw. green pass) wydanych po ukończeniu podstawowego cyklu szczepień wynosi 9 miesięcy od szczepienia. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie wydłuża ważność certyfikatu na czas nieokreślony.

Źródło: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch


Realizacja: eurostarsystem.eu