Roma – Vaticano – Doppio Italiano 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Roma – Vaticano – Doppio Italiano 7 dni

17.04 - 23.04.2020 (różne terminy)
od 2240 zł/os.
Data
10.04 – 16.04.2020
17.04 – 23.04.2020
24.04 – 30.04.2020
01.05 – 07.05.2020
15.05 – 21.05.2020
29.05 – 04.06.2020
05.06 – 11.06.2020
12.06 – 18.06.2020
19.06 – 25.06.2020
03.07 – 09.07.2020
17.07 – 23.07.2020
31.07 – 06.08.2020
14.08 – 20.08.2020
04.09 – 10.09.2020
11.09 – 17.09.2020
18.09 – 24.09.2020
02.10 – 08.10.2020

Program

ROMA – VATICANO – Doppio Italiano – 7 dni • Watykan – Bazylika św. Piotra, Muzea i Ogrody Watykańskie • Rezerwacja do Muzeów Watykańskich • Fontanna di Trevi – barokowy skarb Rzymu • Schody Hiszpańskie i Fontanna Barcaccia • Koloseum, Palatyn i Forum Romanum – architektoniczne cuda starożytności • Muzea Kapitolińskie – Marek Aureliusz i Wilczyca • Kwirynał i Awentyn – słynne rzymskie wzgórza • San Clemente – niepowtarzalna lekcja historii Rzymu • Katakumby św. Kalista – starożytna nekropolia • Rzymskie Bazyliki • Usta prawdy – chwila prawdy • Trastevere – wyjątkowa rzymska dzielnica

Galeria

 
 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Rzymu, transfer do hotelu, czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. W programie: Ogrody Watykańskie, które są najbardziej urokliwym i niepowtarzalnym miejscem w samym sercu Watykanu, Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Bazylika św. Piotra, a także wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Czas wolny, a dla chętnych kolacja (menu rzymskie, płatna dodatkowo). Wieczorem powrót na nocleg do hotelu.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Panteonu – symbolu starożytności. Następnym punktem spaceru będzie wzgórze Kapitol, gdzie odwiedzimy najstarsze muzeum miasta – Muzea Kapitolińskie. Będziemy mogli przenieść się we wspaniały świat rzeźb antycznych, zobaczymy m.in. słynną wilczycę Rzymu. Kolejno: Forum Romanum, Palatyn i Koloseum (zwiedzanie także wewnątrz). Zwiedzanie zakończymy w Bazylice św. Klemensa z XII w. Zejdziemy tam do poziomu z IV w., a potem jeszcze niżej do domu konsula Flawiusza Klemensa z I w. po Chrystusie. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych wieczór włoski w stylowej rzymskiej restauracji z fragmentem przedstawienia operetkowego (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Watykanu, gdzie będziemy uczestniczyć w audiencji generalnej lub nabożeństwie Anioł Pański. Następnie przejazd metrem do Schodów Hiszpańskich, gdzie rozpoczniemy wspaniały spacer po Rzymie barokowym. W programie: Piazza Barberini ze wspaniałą Fontaną Trytona, Wzgórze Kwirynał ze swoją bogatą historią – znajdują się tutaj m.in. słynne Kościoły: św. Karola Boromeusza i św. Andrzeja (grób św. Stanisława Kostki), a także Pałac Prezydenta Republiki Włoskiej (niegdyś rezydencja królewska, a jeszcze wcześniej papieska). W dalszej części programu słynne fontanny: di Trevi i Czterech Rzek na Placu Navona. Wreszcie Campo dei Fiori, z którego przejdziemy starożytnym mostem Ponte Sisto do niezwykle urokliwej dzielnicy Rzymu – Trastevere (Zatybrze). Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Eskwilin, gdzie znajduje się Bazylika Patriarchalna Matki Bożej Większej. Następnie przejdziemy na Lateran, gdzie zwiedzimy Katedrę Rzymu – Bazylikę św. Jana i św. Schody. W dalszej części programu Katakumby św. Kaliksta, gdzie znajduje się nekropolia pierwszych chrześcijan. Po południu przejazd na Piazza Republika, gdzie znajduje się Kościół św. Marii od Aniołów, który został przebudowany przez Michała Anioła z ruin Term Dioklecjana. Na zakończenie dnia wizyta w Kościele Santa Maria Della Vitoria, gdzie będziemy podziwiać wspaniałą rzeźbę Berniniego „Ekstazę św. Teresy”. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Następnie Awentyn – wejdziemy do Bazyliki św. Sabiny z V w. (kaplica poświęcona św. Jackowi Odrowążowi) oraz na Plac Kawalerów Maltańskich – tam zaskoczy nas niezwykły widok przez dziurkę od klucza w bramie ich siedziby – zobaczymy kopułę Bazyliki Św. Piotra! W dalszej części programu słynne Usta Prawdy, znane z filmu „Rzymskie Wakacje”, a więc chwila prawdy. Następnie przejdziemy do dzielnicy żydowskiej – Getto, powstałej w XVI w., odwiedzimy słynną Wyspę na Tybrze, a spacer zakończymy na Largo di Torre Argentina, gdzie znajdują się pozostałości świątyń z okresu Republiki Rzymskiej, (dzisiaj także dom dla miejscowych kotów). Czas wolny. Wieczór włoski z muzyką (menu rzymskie, płatne dodatkowo). Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu.
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 60 km). Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Obiadokolacje płatne dodatkowo na miejscu.
Uwaga! W okresie Wielkanocy Ogrody są zamknięte dla zwiedzających.
Uwaga! W dniach 29.06 2019 r. i 15.08.2019 r. Muzea Watykańskie wraz z Ogrodami są zamknięte dla zwiedzających. W zamian realizowane będzie zwiedzanie Zamku Anioła.

Zakwaterowanie na objeździe
Położenie:
Hotel **/ *** klasy turystycznej, położony w pobliżu stacji metra lub lokalnej komunikacji miejskiej z dogodnym dojazdem do centrum i głównych atrakcji turystycznych Rzymu.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja, bar. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
dwuosobowe (możliwość dostawki) z łazienkami. Ponadto telefon, TV Sat., minibar (konsumpcja płatna dodatkowo) i sejf.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
**/ ***

Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt w celu weryfikacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do/z Rzymu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu **/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (3) w dniach 1, 4 i 5, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 235 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 40 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelu), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych: wieczór z fragmentem operetki w Rzymie ok. 40 EUR/os., kolacja w dniu 3 ok. 30 EUR/os., wieczór włoski ok. 35 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2019 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:
– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.

Uwaga! Zniżki nie obowiązują w Muzeach i Ogrodach Watykańskich oraz Koloseum, nie ma możliwości rezygnacji z biletów do tych obiektów.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6.

Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu