Rejs po norweskich fiordach – Plenery Skandynawii 9 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Rejs po norweskich fiordach – Plenery Skandynawii 9 dni

25.06 - 03.07.2020 (różne terminy)
od 4165 zł/os

Trasa

Dostępne terminy:

 

 

Data
04.06 – 12.06.2020
11.06 – 19.06.2020
18.06 – 26.06.2020
25.06 – 03.07.2020
02.07 – 10.07.2020
09.07 – 17.07.2020
16.07 – 24.07.2020
23.07 – 31.07.2020
30.07 – 07.08.2020
06.08 – 14.08.2020
13.08 – 21.08.2020
20.08 – 28.08.2020
27.08 – 04.09.2020

Program

Bergen – stara Norwegia • Stavanger – urzekająca starówka i granitowe klify • Geiranger – Droga Orłów • Kopenhaga – miasto rowerów i Małej Syrenki • Goteborg • statek Costa FAVOLOSA **** full board – polski pilot na pokładzie statku

Dzień 1
Przejazd autokarem do portu w Warnemünde (okolice Rostoku) (rozklady jazdy prosimy sprawdzić na r.pl/rozklady). Zaokrętowanie i zakwaterowanie na statku Costa Fascinosa, czas na odpoczynek, kolacja. Około godz. 19:00 statek wypływa z portu w kierunku Kopenhagi (nocny rejs). (Trasa ok. 300 km od granicy z Polską)
Dzień 2
Ok. godz. 08:30 statek przypływa do Kopenhagi. Stolica i jednocześnie największe miasto Danii słynie ze swego pięknego położenia nad cieśniną Sund, wielokulturowości i olbrzymiej ilości rowerów. Będąc w Kopenhadze nie sposób pominąć Slotsholmen (Wyspa Zamkowa) – miejsca, w którym zaczęła się historia Kopenhagi i utworzono polityczne centrum państwa, gdzie znajdują się m.in. budynki zamku Christianborg mieszczącego Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii, a także odbywają się audiencje królewskie. Trzeba też zobaczyć barokowy pałac królewski – Amalienborg, czyli oficjalną rezydencję duńskiej rodziny królewskiej, fontannę bogini Gefion – największą i najpiękniejszą fontannę Kopenhagi przedstawiającą mityczne powstanie Zelandii oraz XVIII-wieczną dzielnicę portową Nyhavn i oczywiście pomnik Małej Syrenki – jednego z symboli miasta. Na kawę i zakupy warto wybrać się na Strøget – najdłuższy deptak Europy, z licznymi kafejkami, barami i sklepami. Dla chętnych (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po mieście z przewodnikiem lokalnym. Ok. godz. 17:30 statek wypływa w kierunku Geiranger.
Dzień 3
Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownia, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Geiranger.
UWAGA!!! w terminie 19.06 statek dopływa do Kristiansand
Portowe miasto na słynącym z pięknych plaż południu Norwegii (mieszkańcy nazywają ten region Riwierą norweską). Na uwagę zasługują Fiskebrygga czyli stary targ rybny z licznymi restauracjami serwującymi owoce morza, twierdza Christiansholm wybudowana w 1672 niegdyś służąca celom wojennym, dziś goszcząca różnorakie wystawy i wydarzenia kulturalne, czy stojąca w samym centrum miasta neogotycka Katedra Christiansand.
Dzień 4
Ok. godz. 08:00 statek zawija do Hellesylt, gdzie będzie krótka przerwa na podziwianie ze statku tej niewielkiej miejscowości. W centralnej części miasteczka znajduje się wodospad, co jest niecodziennym zjawiskiem, a pejzażu dopełniają malownicze zbocza gór. Ok. 09:00 statek wypływa w kierunku niewielkiego portu Geiranger (statek dopływa do portu ok. 11:00) pełnego sklepików z pamiątkami i punktów gastronomicznych. Nad wioską „pnie się” w górę kolejna atrakcja, widowiskowa Droga Orłów, która zanim dotrze do najwyższego punktu (624m.n.p.m.) musi pokonać 11 ostrych zakrętów. Geirangerfiord, przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy fiord norweski i od 2005 r. znajdujący się na liście UNESCO. Ten 15-kilometrowej długości, wąski fiord otoczony jest stromymi zboczami górskimi, z których spadają malownicze wodospady o intrygujących nazwach: Zalotnik, Welon Panny Młodej czy Siedem Sióstr. Gdzieniegdzie na skalnych ścianach „zawieszone” są małe domki, z których ostatni lokatorzy wyprowadzili się dopiero w latach 60-tych. Geiranger to miejsce odwiedzane corocznie przez tysiące turystów z całego świata! Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne). Ok. godz. 18:00 statek wypływa w kierunku Bergen (nocny rejs).
UWAGA!!! w terminie 12.06 i 26.06 statek dopływa do Olden
wioska położona na krańcu doliny Olderdalen. Ze względu na bliskość najchętniej odwiedzanego jęzora lodowca Jostedalsbreen. Polecamy wycieczki fakultatywne aby obejrzeć Briksdalsbreen. Pierwszą część trasy przemierzymy autokarem: będziemy podziwiać urokliwą dolinę Olden, mijając po drodze turkusowe jeziora polodowcowe. Po dotarciu do centrum turystycznego pora na 3 km spacer do jęzora lodowcowego Briksdalsbreen. Po drodze mijamy m.in. piękny wodospad Kleivafossen i tabliczki z kolejnymi datami, pokazującymi gdzie niegdyś kończył się język norweskiego lodowca. Powrót tą samą trasą. (Przyda się kurtka przeciwdeszczowa, zalecane wygodne obuwie).
UWAGA!!! w terminie 19.06 statek dopływa do Bergen
dawne miasto kupieckie, założone nad zatoką pomiędzy siedmioma wzgórzami, dziś rozrasta się na okoliczne wyspy i cyple. Główne atrakcje turystyczne symbolicznej stolicy norweskich fiordów usytuowane są wokół zatoki Vågen. Od północy rozlokowana jest zabytkowa, wpisana na listę UNESCO dzielnica Bryggen, czyli wybudowane jeden przy drugim, kolorowe, drewniane, zwrócone fasadami ku zatoce domy kupców hanzeatyckich. W wąziutkich pasażach między nimi sklepiki, bary i restauracje. Nieopodal wznoszą się: romański kościół mariacki i duża, twierdza Bergenhus oraz najsłynniejszy w Norwegii targ rybny ze świeżymi śledziami, łososiami, krewetkami, homarami i innymi owocami morza, których z pewnością warto spróbować. Dla chętnych (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po mieście z przewodnikiem lokalnym i wjazd kolejką na wzgórze Floyen, skąd można podziwiać widok na miasto i fiordy.
UWAGA!!! w terminie 24.07 statek dopływa do Flam
niewielka miejscowość (450 mieszkańców) – położona w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiord – jednego z odgałęzień Sognefiordu. Nazwę miejscowości można przetłumaczyć jako „mała osada wśród stromych gór”. To tu ma swą stację słynna linia kolejowa Flåmsbana, której pociągi muszą pokonać 20 km i… 863 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji na swojej trasie. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne).
Dzień 5
Ok. godz. 08:00 statek przypływa do Bergen – dawne miasto kupieckie, założone nad zatoką pomiędzy siedmioma wzgórzami, dziś rozrasta się na okoliczne wyspy i cyple. Główne atrakcje turystyczne symbolicznej stolicy norweskich fiordów usytuowane są wokół zatoki Vågen. Od północy rozlokowana jest zabytkowa, wpisana na listę UNESCO dzielnica Bryggen, czyli wybudowane jeden przy drugim, kolorowe, drewniane, zwrócone fasadami ku zatoce domy kupców hanzeatyckich. W wąziutkich pasażach między nimi sklepiki, bary i restauracje. Nieopodal wznoszą się: romański kościół mariacki i twierdza Bergenhus oraz najsłynniejszy w Norwegii targ rybny ze świeżymi śledziami, łososiami, krewetkami, homarami i innymi owocami morza, których z pewnością warto spróbować. Dla chętnych (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po mieście z przewodnikiem lokalnym i wjazd kolejką na wzgórze Floyen, skąd można podziwiać widok na miasto i fiordy. Około godz. 18:00 statek wypływa z portu w kierunku Stavanger (nocny rejs).
UWAGA!!! w terminie 12.06 statek dopływa do Stavanger
Okolice Stavanger to przede wszystkim nadmorskie klify i fiordy oraz najbardziej znany w Norwegii punkt widokowy Preikestolen. Jest to wysoki na ponad 600 m granitowy klif „wyrastający” stromo w górę z wód Lyserfjordu, na którym znajduje się półka skalna (Preikestolen czyli ambona) ze spektakularną panoramą na fiord. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne). Samo Stavanger to tętniące życiem oraz kolorami miasto, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych (na dowód czego można odwiedzić znajdujące się tu Muzeum Konserw), a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Jednak Stavanger to nie tylko przemysł, ale i urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z mini-ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach miasta. Jakby czas zatrzymał się tu na przełomie XVIII i XIX w. Całości dopełnia znajdująca się na głównym placu miasta, zbudowana z szarego kamienia, najstarsza norweska Katedra Stavanger Domkirke oraz barwne, kosmopolityczne centrum.
UWAGA!!! w terminie 19.06 dzień na morzu
UWAGA!!! w terminie 26.06, 17.07 i 31.07 statek dopływa do Alesund
Można stąd wybrać się (wycieczka fakultatywna dodatkowo płatna) na tzw. Drogę Trolli (Trollstigen) czyli niezwykle efektowną drogę górską z jedenastoma spiralnymi zakrętami (180°), która biegnie po wznoszącej się stromo ścianie na wysokość 850 m n.p.m. Samo Alesund jest idealnym przykładem na to, jak niewielka wioska rybacka ewoluowała do ok. 40-tysięcznego miasta, które stało się jednym z głównych ośrodków rybołówstwa w Norwegii. Miasto, które doszczętnie spłonęło w 1904 roku, zostało odbudowane w stylu secesyjnym, w scenerii fiordów i typowo norweskiego krajobrazu. Zapraszamy na spacer po starym mieście i podziwiania tutejszej niezwykle urokliwej architektury, która do dziś przyciąga turystów z całej Europy i nie tylko
UWAGA!!! w terminie 03.07 statek dopływa do Nordfjordeid
Niewielkie miasteczko położone nad brzegiem fiordu Eidfjord w zachodniej Norwegii. Region Eid słynie z Fjordingów – uroczych koni norweskich, bliskości najpiękniejszych fiordów norweskich i lodowca Jostedalsbrren oraz pięknych szlaków górskich. Zachęcamy do uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych dostępnych na statku (dodatkowo płatnych) m.in pod jęzor lodowcowy Briksdalsbreen czy też do centrum hodowli Fjordingów.
UWAGA!!! w terminie 24.07 statek dopływa do Haugesund
Urokliwe miasteczko leżące przy ujściu do morza dwóch fiordów: Lysefjorden i Hardangerfjorden. To właśnie w tych okolicach, na wyspie Karmøy, ma swój początek historia Norwegi i tu w Avaldsnes swoją siedzibę miał król Vikingów Harald Pięknowłosy – władca, który zjednoczył Norwegię. Haugesund przez lata stanowiło centrum szkutnictwa i połowu śledzia. Jednak odkąd ryby zaczęły znikać z okolicznych wód, miasto to, podobnie jak położone na południe od niego Stavanger, zaczęło zajmować się przemysłem związanym z wydobyciem ropy naftowej. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu przez armatora (dodatkowo płatne)
Dzień 6
Około godziny 07:30 statek zacumuje w porcie w Stavanger. Okolice Stavanger to przede wszystkim nadmorskie klify i fiordy oraz najbardziej znany w Norwegii punkt widokowy Preikestolen. Jest to wysoki na ponad 600 m granitowy klif „wyrastający” stromo w górę z wód Lyserfjordu, na którym znajduje się półka skalna (Preikestolen czyli ambona) ze spektakularną panoramą na fiord. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne). Samo Stavanger to tętniące życiem oraz kolorami miasto, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych (na dowód czego można odwiedzić znajdujące się tu Muzeum Konserw), a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Jednak Stavanger to nie tylko przemysł, ale i urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z mini-ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach miasta. Jakby czas zatrzymał się tu na przełomie XVIII i XIX w. Całości dopełnia znajdująca się na głównym placu miasta, zbudowana z szarego kamienia, najstarsza norweska Katedra Stavanger Domkirke oraz barwne, kosmopolityczne centrum. Około godziny 16:30 statek wypływa w kierunku Göteborg (nocny rejs).
UWAGA!!! w terminie 12.06 statek dopływa do Kristiansand
Portowe miasto na słynącym z pięknych plaż południu Norwegii (mieszkańcy nazywają ten region Riwierą norweską). Na uwagę zasługują Fiskebrygga czyli stary targ rybny z licznymi restauracjami serwującymi owoce morza, twierdza Christiansholm wybudowana w 1672 niegdyś służąca celom wojennym, dziś goszcząca różnorakie wystawy i wydarzenia kulturalne, czy stojąca w samym centrum miasta neogotycka Katedra Christiansand.
UWAGA!!! w terminie 26.06 i 17.07 statek dopływa do Haugesund
Urokliwe miasteczko leżące przy ujściu do morza dwóch fiordów: Lysefjorden i Hardangerfjorden. To właśnie w tych okolicach, na wyspie Karmøy, ma swój początek historia Norwegi i tu w Avaldsnes swoją siedzibę miał król Vikingów Harald Pięknowłosy – władca, który zjednoczył Norwegię. Haugesund przez lata stanowiło centrum szkutnictwa i połowu śledzia. Jednak odkąd ryby zaczęły znikać z okolicznych wód, miasto to, podobnie jak położone na południe od niego Stavanger, zaczęło zajmować się przemysłem związanym z wydobyciem ropy naftowej. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu przez armatora (dodatkowo płatne)
Dzień 7
Około godziny 10:00 statek zacumuje w porcie w Göteborgu – drugim co do wielkości mieście Szwecji. Göteborg został zaprojektowany przez holenderskich architektów na początku XVII wieku na zlecenie króla Gustawa II Adolfa , który chciał w ten sposób uniezależnić szwedzki handel od duńskich ceł. Z tego czasu zachowała się najstarsza świecka budowla w mieście, dawny arsenał Kronhuset, w którym kiedyś odbywały się obrady szwedzkiego parlamentu. Wiek XVIII to czas prosperity i kontaktów handlowych z dalekim Wschodem, o czym przypomina efektowny budynek dawnej siedziby Szwedzkiej Kompanii Wschodnioindyjskiej (dziś muzeum miejskie). W XIX wieku Göteborg przekształcił się w miasto przemysłowe. Do najbardziej charakterystycznych budowli miasta należą Götheborgsutkiken, słynny budynek przypominający szminkę do ust, nietypowy gmach opery, plac Gustawa Adolfa z z budynkiem ratusza. Warto także wspomnieć Trädgårdsföreningen – cudowną oazę zieleni w centrum miasta – parku z elementami ogrodu botanicznego z rozarium, w którym uprawia się 1400 gatunków i odmian róż. Około godziny 17:00 statek wypływa w kierunku Warnemünde (nocny rejs).
Dzień 8
Po śniadaniu ok. godz. 08:00 statek wpływa do portu w Warnemünde (okolice Rostoku). Wykwaterowanie z kabin i przejazd autokarem do Polski. (Trasa ok. 300 km do granicy z Polską)
Uwagi do programu

  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 12.06: Warnemünde – Kopenhaga – dzień na morzu – Olden – Stavanger – Kristiansand – Göteborg – Warnemünde
  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 19.06: Warnemünde – Kopenhaga – Kristiansand – Bergen – dzień na morzu – Stavanger – Göteborg – Warnemünde
  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 26.06: Warnemünde – Kopenhaga – dzień na morzu – Olden – Alesund – Haugesund – Göteborg – Warnemünde
  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 03.07: Warnemünde – Kopenhaga – dzień na morzu –  Hellesylt i Geiranger – Nordfjordeid – Stavanger – Göteborg – Warnemünde
  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 17.07: Warnemünde – Kopenhaga – dzień na morzu –  Hellesylt i Geiranger – Alesund – Haugesund – Göteborg – Warnemünde
  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 24.07: Warnemünde – Kopenhaga – dzień na morzu –  Flam – Haugesund  – Stavanger- Göteborg – Warnemünde
  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 31.07: Warnemünde – Kopenhaga – dzień na morzu –  Hellesylt i Geiranger – Alesund – Stavanger – Göteborg – Warnemünde

– W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
– Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są do posiadania  zaświadczenia (w języku angielskim) z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
– Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt w gotówce (ok. 250 EUR/os) lub numer karty kredytowej; wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
– Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne (gotówką w EUR) wycieczki fakultatywne
– Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów.
– Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów (w tym alkoholowych) oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
– Dowód osobisty lub paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Zakwaterowanie na objeździe Costa Fascinosa **** – FULL BOARD (3 posiłki) – duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2012 r., należący do włoskiego armatora „Costa Cruises”. Statek składa się z 17 pokładów (w tym 13 do dyspozycji pasażerów), ma 290 m dł., a załoga liczy ponad 1100 osób. Statek może zabrać na pokład 3800 pasażerów.
Kabiny: 1508 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację. Większość kabin wyposażonych jest w dodatkowe łóżko podwieszane (za zapytanie).
Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 1, 2, 6, 7 lub 8.
Kabina zewnętrzna z oknem lub „bulajem”. Zlokalizowane na pokładach 1 lub 2. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy „bulaj”- okrągłe okno) i widoki.
Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładzie 6.

Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, 4 restauracje (bufet i a’la carte), 13 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, kino 4D, teatr, 4 odkryte baseny, 1 brodzik dla dzieci,5 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), wielofunkcyjne boisko sportowe, SPA Samsara (o powierzchni ok. 6000 m2 znajdujące się na 2 poziomach z: łaźnią turecką, sauną, solarium, gabinetami zabiegowymi i pokojami do masażu i aromaterapii), siłownia, tenis stołowy, gry video, internet (dodatkowo płatny), punkt medyczny (płatny), fotograf, symulator F1, wirtualne pole golfowe. Dla dzieci: mini club (podział wg grup wiekowych). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych wymagane stroje wieczorowe.

Usługi typu: internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: W cenie: 3 posiłki – śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

Dodatkowo płatne – oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18 – 20 lat – za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 18 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków – obiadu i kolacji) do ok. 46 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

Hotele: 7 rozpoczętych dób hotelowych – na statku **** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji full board (3 posiłki); kabiny 2-os z łazienkami (opis kabin i statku j.w.)

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, bar, wideo, klimatyzacja), zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora Costa Cruises, korzystanie z większości atrakcji na statku, 3 posiłki na statku (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy oraz napiwków dla kierowców (ok. 100 EUR/os.) – płatne na miejscu gotówką, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6.

Realizacja: eurostarsystem.eu